Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор между Айго, 107 и C1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Определено предпочитам и ще е Корсата 1.2 бензин, ръчка, 2006г, не за друго, ами покрай предишните ми опели които съм карал с години, Рекорд, Вектра, Фронти и сегашната ми Фронтера, поне знам къде има качествени части за Opel а и ползвам отстъпка за тях, отделно и дългогодишния ми майстор който ми поддържа колите ми досега, си е съвсем на ти с Опел, та определено ще търся запазена Корса, ако трябва ще отскоча до близък град за оглед и евентуална покупка.

    Коментар


    • #62
      Ами като е такава работата къде беше залитнал?

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Харесваше ми Айгото като бръмбазък, кефеше ме на външен вид и с малкия си размер, но след като прочетох тонове негативни коментари и след като четох и за технически проблеми при Айгото се отказах.

    • #63
      Тъй като меракът ти беше за мъник, погледна ли хюндая i10 или i 20? По Варна масово ги търкалят разни доставчици. Все се каня да покарам някоя 20-ица, ако ми я дадат де , че и аз се оглеждам за непретенциозно магаренце за из града. Следя темата с интерес.
      По руските форуми отзивите са положителни, а не е като пътищата им да са образцови.

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Видях ги, но не мога да преценя колко са големи, определено не са като при Айгото, ще трябва да ги видя някъде на живо.

    • #64
      Първоначално публикуван от Даниел Цветков Преглед на мнение
      Аз като фен на френските бангии бих взел 207,имахме две години с 1.6 хди мотора.Вътре много широка,удобна и си навървява,задния мост е на пружини така,че там нямаш грижи.Препоръка-ако е с 1.6 мотора да е 90 коньовия,може и с 1.4хди-градско не надминава 5.5,а навън пада под 4/100 при много приличен вървеж.От бензиновите мотори всячески да се избягва 1.6 120 коня или 150 коня с турбо ,че мотора е на БМВ и е страшен маслояд.Купето е изцяло поцинковано и ръждата няма никакви шансове.За 4-5 хилки има прилични екземпляри.206 е последното пежо с торсионен заден мост.
      Хонда Джаз също е много добър автомобил.
      Да, а при каране от София до Бургас 2 пъти си допълва само резервоара, и трябва да си носите туби да събирате това излишно гориво.....

      Коментар


      • rosen_offroad
        rosen_offroad коментира
        Редактиране на коментар
        карАли сме 1.4 ХДИ - 67 коня само че на 206.

        У градо (ама град като Тетевен) може и да прави 5.5 ама не знам де.

        Магистрално със колкото може разхода не качваше повече от 6

        Ама и под 5 не ми е падала де на мене, може на некой пенсионер да иде и 4 де да знам....

    • #65
      Вярно ли е че Корсата 1.2 гори в града сигурни 8, като може да достигне и до 10 при повече настъпване, това само на бензин, че ако трябва да слагам и ГИ вече сметката пак отиде у ряката, за толкова години винаги съм си мислел че Корсата гори 5 най-много 6 в града

      Нека тези които имат или са карали Корса 1.2 да кажат при бензин колко им дават градско, извънградско не ме вълнува, само за града, егати приключението с избора на малка кола.

      Коментар


      • zlost
        zlost коментира
        Редактиране на коментар
        По каталог го дават 7.7 градско, та най вероятно ще е 8.2-8.5

      • zlost
        zlost коментира
        Редактиране на коментар
        Сега разгледах заводските данни на всички коментирани мъници-1.0, 1.2 и 1.4. Няма нито един, изключая Аигото, който да е с градски разход под 7.1-7.2. Ако разходът ти е определящ фактор при избора, то колегите са написали - HDI

    • #66
      Няма как 15 годишна бензинова кола да гори 5 градско в София. Нещо 2020 година и евентуално хибрид може и да го докара. Пежо 206 1.4 ХДИ ми гореше 5,3 до 5.5 в София, каране като служебна(тя и си беше такава де). Имах Поло 96-та с 1,4 бензин, гореше 8 градско в Габрово и около 6-6,5 извънградско.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #67
        Ясно, значи пак излизаме в началото на темата, пак да повторя искам нещо малко и само за града и да добавя да не харчи повече от 6 градско.

        Както върви май пак ще гледам нещо тип Айго, само при тях има такъв малък разход и да ми се вмести в разумен бюджет за модели около 2006 до 2008 г.

        Коментар


        • zlost
          zlost коментира
          Редактиране на коментар
          Като си фен на Опел, виж и по-малкото от Корса - Агила. Има 1.0 и 1.2. Виж и близнака му Suzuki Splash

        • Danika
          Danika коментира
          Редактиране на коментар
          Чета я темата. Пожелавам ти да намериш своята кола, но съм мноооого скептична да намериш нещо 10-15 годишно с разход на бензин до 6/100 градско в София. Suzuki Splash може и да се вмести в този разход, но това е нова кола и не ти се вмества пък в бюджета. Качвала съм се веднъж. Доста ниска ми се стори и дупките се усещат, но може това за теб да не е проблем.

        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Карал съм служебна Агила 1.2, три години го карах, чисто нова купена, напук на всичко даваше 10 разход при градско, та твърдо не.

      • #68
        2003 - 2006 Корсичките ги има с 1.3 ЦДТИ което си е мултиджет на Фиат и ще гори 5-6 градско нафта
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Предпочитам само бензин или електрически но за електрически нямам финанси.

        • MM1980
          MM1980 коментира
          Редактиране на коментар
          Карал съм служебна такава 90 к.с., не помня разхода обаче. Малък беше. Запомнил съм я със сериозна турбо дупка.

      • #69
        Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
        Ясно, значи пак излизаме в началото на темата, пак да повторя искам нещо малко и само за града и да добавя да не харчи повече от 6 градско.

        Както върви май пак ще гледам нещо тип Айго, само при тях има такъв малък разход и да ми се вмести в разумен бюджет за модели около 2006 до 2008 г.
        Splash се вписва в бюджета и в разхода на гориво

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Прилича ми на служебната чисто нова Агила 1.2 бензин, която карах преди, но ми даваше разход 10 градско при обявени 7-8 та...

      • #70
        Другата колица която ми хвана окото ей сега на живо, Mitsubishi Colt Colt VI (Z30) 1.1 i 12 V CZ3 (75 Hp) 2007г. отзиви за нея?

        Коментар


        • #71
          Е, нали ще правиш по 5000км на година, голяма работа, че ще харчи плюс два литра. Сто литра бензин отгоре за година, са ти 200лв. Купувай нещо здраво, да ти харесва, и да има кой да ти го ремонтира/обслужва. За тая разлика в разхода, при твоя пробег, не си заслужава да го мислиш. Само някой по-скъп ремонт, липса на читав сервиз, и те връщат назад много повече отколкото разликата в разхода. А ако включим и нервите, хептен не излиза сметката.
          В тоя ред на мисли, недей да я тъниш Корсата с 1,2, а си вземи 1,4 разликата в разхода на градско ще е минимална, но ще върви повече.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • Джоу (x3mrjoe)
            Джоу (x3mrjoe) коментира
            Редактиране на коментар
            А може да харчи и по-малко.

        • #72
          Значи аз така знам-Не може хем душата в рая,хем оная работа до края!
          Хем искаш здрава и икономична,хем да евтина и с тънко обслужване!
          Е те такъв дзвер още нема!

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Така си е, напълно си прав, имам време до лятото да премисля хубаво и да си изясна приоритетите си за малка градска колица.

        • #73
          По принцип малките япончета са (уж)по икономични,а са и корави.

          Коментар


          • #74
            Слагай газ на Фронтерата, в пари ще ти харчи колкото малолитражка на бензин. А полза ще имаш и на извънградско.
            Ако е за размерите за паркиране, просто си вземи малко по-евтина кола и сложи пак газ. Има и безпроблемни малки дизели.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              В никакъв случай, Фронтерата си ми служи вярно (пу-пу) и си ни е основен семеен автомобил, няма да и слагам газ, нито пък с джип дълга база че и автоматик с 205 коня, дори и да има газ, пак за сам човек да ходя на работа с джипа изобщо не ми се връзва, да не говорим че и при паркиране търся място като за почти две коли, затова и търся отделно малка кола.

          • #75
            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            ... разликата в разхода на градско ще е минимална, но ще върви повече.
            Абсолютно вярно. Личен опит с една и съща кола (Хонда) с различни двг.
            Сивик 9 с 1.3 i-vtec, 100коня ми гореше точно колкото Сивик 9 с 1.8 i-vtec, 142коня.
            Сивик 6 1.6 "англичанка" auto, гореше наравно със CR-V 1, 2.0 auto.

            С две думи - малък двг не означава задължително малък разход.

            Нещо друго:
            За мен лично, това че за една кола има достатъчно евтини части не е успокоително. Предпочитам частите да не са чак толкова евтини, но да ги сменявам по-рядко, най-добре изобщо. Това е една от причините последните 17г през семейството да са минали 11 Хонди.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Като ги сменяте толкова често е нормално да не се ремонтират.

            • cnc82
              cnc82 коментира
              Редактиране на коментар
              Не мисля, че 3 години за един автомобил е честа смяна (по думите на колегата на толкова ги сменя).
              До колкото си спомням по статистика един автомобил в България средно се кара около 4-5 години.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X