Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво -Freelander, X-trail, Forester, Kuga, Rav-4, Tiguan, Outback?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво -Freelander, X-trail, Forester, Kuga, Rav-4, Tiguan, Outback?

    Здравейте,
    Наближавам смяната на колата, която карам сега, тоест идва най-приятната част, момента на избор на нова.Още не съм решил какво точно търся, но поради факта, че това е офтоуд форум няма да ви занимавам ако се лутам между Рено Клио , Дачиа Логан или Фиат Пунто.
    В случая ще се спрем на няколко СУВ-чета, или онези малките джипки с модерен градски имидж, които сглобява куцо и сакато напоследък.Даже не знам за какво се използват, ако някой знае да каже.
    Аз принципно не съм офроуд фен или поне още не съм станал.Харесвам даже повече спортни автомобили , Порше примерно.Все още само ще ги харесвам.
    Годишно изминавам поне 50000 км, основно извънградско , по всякакви пътища.Досега съм карал само коли с предно и повечето не са ме вдъхновявали особено.Обичам да карам много и при лоши исловия, дъжд и най-вече сняг. Досега не съм закъсвал, но много съм и внимавал явно.Изхождайки от тези мисли, стигнах до извода , че ми трябва нова кола и то с четворно задвижване
    Ще пусна 2 теми, тъйкато не знам какво все още искам за себе си , кола или повдигнато комби с 3 см повече клиренс, което много модерно в момента, но и все пак по-приложимо за псевдо офроуд разходки сред природата.Повдигнатите съвременни автомобилчета имат и по големи и висчки гуми, което също е плюс за БГ, страна без нормални пътни условия.Та за да не ставам много словен ви цитирам следните модели, а вие кажете какво мислите за тях. Постарал съм се да ги класифицим в относително еднакъв клас и ценова група, съобразил съм ги и с финансовите си прагове и социални възгледи, така че вашите съвети биха били много приятно допълнение към моите разсъждения.
    Най-вече ме интеруса какво мислите за четворното задвижване на колите, читаво ли е за лоши условия, сняг , кал,и също какво е тяхното поведение на пътя, стабилност в завой, окачване , комфорт, шумове и други субективни впечатления.
    Визирам височки автомобили:

    -Ланд Ровър Фриилендър 2-2.2 дизел
    -Нисан Х-трейл 2.0 дизел
    -Субару Форестър 2.0 боксер дизел , но при повече ентусиазъм може и 2.5 турбо бензин
    -Форд Куга 2.0 дизел
    -Тойота РАВ4 2.2 дизел
    -Фолкс Тигуан 2.0 дизел или 2.0 турбо бензин
    -Субару Аутбек 2,5 бензин
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-03-09, 08:52. Причина: Шрифт

  • #2
    До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback-помоощ!

    Отговора е много прост отиваш караш и което ти легне на сърцето!

    Коментар


    • #3
      До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback-помоощ!

      Аз бих взел Тигуан 2.0 дизел.В тестове които съм чел го дават най-доброто в класа си.Да не забравяме че и сервиза на порше.бг е на много добро ниво.Което си е важно.
      Последно редактирано от cveti; 02-03-09, 23:22. Причина: няма нужда от цитат
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • #4
        До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback-помоощ!

        От този списък веднага бих махнал Фрилендъра и Форда. Всяко от останалите си има техническите предимства и недостатъци, но общо взето обективните разлики не са достатъчно големи, че да компенсират субективните . Като чета това, което си написал, обаче се съмнявам Тойотата или Нисана с посочените двигатели да ти легнат на сърцето(тромавички са), така че най-вероятно ще вземеш Тигуана или някое от Субарутата.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback-помоощ!

          Нито едно от изброените не става.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback-помоощ!

            За какво не става?

            Коментар


            • #7
              До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback-помоощ!

              Извинете за спама, но с тези сини буквички това не се чете просто.......

              Коментар


              • #8
                До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback-помоощ!

                Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                За какво не става?
                За нищо не става, не си струва парите които се дават за него.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #9
                  До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback-помоощ!

                  Много добра аргументация.
                  Според мен пък има доста удачни автомобили в списъка. Субарутата например са едни чудесни семейни комбита, които на заснежен път, ще въртят кръгчета около доста джипки

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback-помоощ!

                    Като "новобранец", още повече със Фриилендър, едва ли мнението ми е много тежко, но искам да споделя лично впечатление от Тигуан 2.0...С навъртени близо 400 км по разнообразни терени, мнението ми е, че това е лъскав "паркетник".При най-малкият напън започват да писукат всевъзможните му системи за сигурност, стабилност и т.н., при опит да изпълзи от затревено място с мокра трева/ и при наличие на сносни гуми БФ Гудрич оллтерейт/ Тигуана се лашкаше във всевъзможни посоки, само не и напред. В 2-3 см. мокър сняг пак се включиха разни системи и колата стана тромава и непослушна..Еле пък така нареченият "паркинг асистънт"-тотална дивотия, има свойството да се намесва в моменти, когато се опитваш да караш на ниски обороти през кофти терен...
                    Единственото хубаво нещо в Тигуана е поведението му на асфалта-пушка!
                    Човека, чиято собственост беше тоя слон, се отказа от него и си взе...
                    Skoda Octavia Scout 2.0 TDI 4x4
                    Абе за к'во е цялата тупурдия, след 2 милиарда години Земята ще се взриви така или иначе.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback

                      Здравей колега и честита Баба Марта!
                      Вероятно се знаем от друг форум,но това няма значение .
                      Та по темата:
                      1. Субару Форестер ,заради икономичния и пъргав дизел,кой и къде го прави ,традиции при 4х4, Боксер -дизел .
                      2. Аутбек-ми Субару е като точка1,по-голям разход,по-добре на пътя.
                      3. Тойота РАВ4-сестриче е на великия ТЛК
                      4. Нисан Х-трейл-братче на легендарния Патрул
                      5. Тигуан-за да не изглежда расистко мнението ми .Преди години се опитах да 'сляза' от японска машина (Карина 2),ми не се получи,затова покарай набелязаните и сам реши коя е твоята.
                      Успех !
                      Последно редактирано от agogov; 01-03-09, 13:52. Причина: вмести колега беше колела
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback

                        Не мога да разбера защо Хонда ЦР-В е вън от списъка. Това е един от най-масовите и надеждни паркетници на пазара. А и цената му е намалена предвид девалвацията на паунда. Слагат и псевдо седалки отзад, ако имаш фирма. Това не знам дали е възможно за Рав 4 и Тигуан.

                        Субаруто е екстра, обаче, там девизът на Волво "Subaru for life!" важи в пълна сила. Много слабо се търгуват на вторичния пазар именно заради боксеровия двигател и по-нетрадиционното обслужване. Те пък имат предимството, че бензинът 2.5 се предлага в щатите, а това означава огромен източник на евтини части.

                        В крайна сметка, ако се разкара Фрийлендъра (вече Индийска собственост!), всичко останало е читаво и е въпрос на личен вкус. За мен най-красивото е Куга.
                        http://puregreencars.com/files/2009-Ford-Kuga.jpg

                        Обаче, като се замисля, че ще си имаш работа с Мото Пфое, мани ...
                        Vitara 2.0 V6
                        Honda CRV (Gen 1)
                        Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                        ВАЗ 2131

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback

                          Тигуана няма място в горната класация, ако си търсиш голям, комфортен, удобен семеен автомобил. Багажнка му е като на Голф, и е далеч от представата ми за семеен автомобил. На пътя - сигурно върви с мощен двигател. Но ако ти трябва малък повдигнат автомобил - може да се насочиш към Quashqai, Renаult Koleos... ей такива. Но мисля че не това ти е целта. Покарай и виж наживо. Може да погледнеш и Outlander с 2.2HDI двигател на Пежо - според мен доста добра машина.
                          Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback

                            Рав4 и Х-Трейл са минали доста далеч покрай легендарните си братчета... ама за асвалтови машинки не са зле.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво-Freelander;X-trail;Forester;Kuga;Rav-4;Tiguan;Outback

                              Първоначално публикуван от imageo Преглед на мнение
                              Тигуана няма място в горната класация, ако си търсиш голям, комфортен, удобен семеен автомобил. Багажнка му е като на Голф, и е далеч от представата ми за семеен автомобил...
                              Е, той човека е писал че иска "малка джипка - СУВ-че". Голямо предимство според мен, е именно че е на базата на Голф 6 - легенда.
                              За съжаление за извън пътя не става.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X