Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4x4-къса или дълга база?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Няма ли някой с Терано за подкрепа?:-)Аз имам такова от около половин година и мога да изкажа някакво впечатление.Ползвам го за туристически офроуд(каквото и да значи това) и си казвам,че за професионално каране не съм компетентен.Може би наистина е така както казвате.Но всичко което казвате извън истинския офроуд малко не съм съгласен.Коя машина вози по-добре?Дайте да поспорим.Моя Нисан е 93г. къса база.За други не мога да говоря.Ако сте се возили(карали) някой раздрънкан екземпляр тогава да.Трябва да ви кажа,че си вози доста добре.Подръжката му не мисля,че е много по-различна от останалите (западни) модели.За руските не говорим.
    Мисля,че момчето трябва да уточни точно за какъв офроуд му трябва за да му дадем точен съвет.В началото и аз си мислех,че да караш по баира си е офроуд ама не е.Не се заяждам.И накрая - ако имаш свестни гуми тръгвай за където си решил:-)Проходим е!

    Коментар


    • #17
      преди време гледах един организиран поход /нещо от рода на Кемъл Трофи/ и беше с чисто нови /тунинговани/ Терано дълга база...

      ако се вдигне повечко и дългата база става проходима, особено има предимство при стъмни изкачвания...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        благодаря за мненията ! днес отивам да си купувам някакъв джип и дано да не взема някой дарак !
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от churov
          благодаря за мненията ! днес отивам да си купувам някакъв джип и дано да не взема някой дарак !
          не бързай да купуваш точно днес на всяка цена... аз така гледах 3-4 месеца и накрая ми писна и купих моя за половин ден... после дадох почти още толкова да го оправям...

          за колко пари горе-долу става въпрос?
          по принцип дългата база са чувствително по-скъпи...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
            Иване, трябва една кофа мастило да изпиша, затова с две приказки. Всички тези джипове не бяха тунинговани за истински Off road. Макар и G класи,които се славят като корави машини, пак не издържаха блъскането. Единият получи повреда по предното окачване и стана неуправляем, другият почна да загрява, тртият катастрофира в един вековен бук, друг по-слабо подготвен се отказа рано и май най-правилно постъпи, пети се обърна при страничен наклон, на друг пък му изтърваха предните амортисьори, чупеха се пружини и ресьори на Самурайче, а бе веселба голяма!
            Виж к'во, карачите с класа като Янчо и Десо нямаха проблеми, тъй като са си карачи! Това също не е маловажно.
            то така и баба знае - блъснеш се в някое дърво или половинметров камък и после джипа ти е виновен с желание /и глупост/ всичко може да се счупи...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от LJ73
              ...за "експедиционен" офроуд е по-добре дълга база - повече място за багаж и оборудване... Типичен пример за такъв автомобил е Дисковъри Кемъл Трофи... събира багаж за 6месеца път
              Да, но Дискавъри-то не е с най-дългата база (колесна база около 100 инча) измежду всички Ленд Ровъри. Дифендър 110 е още по-дълъг, да не говорим за Дифендър 130..

              Първоначално публикуван от Rocko
              ... Моделът 4Runner и Tacoma на Toyota са дълги но са изключително проходими и превъзхождат всички къси Нисани, Мицубишита, Ровери...
              Rocko, не приемай думите ми за заяждане , но ти "къс Ровър" карал ли си? И кой модел, просто ми е интересно да споделиш впечатления..


              Първоначално публикуван от LJ73
              не бързай да купуваш точно днес на всяка цена... аз така гледах 3-4 месеца и накрая ми писна и купих моя за половин ден... после дадох почти още толкова да го оправям...
              Реалистично погледнато, в повечето случаи, касаещи покупка на джип втора ръка, разумния план е човек да има паричен запас от няколко хиляди лева (поне 2) встрани...

              Първоначално публикуван от LJ73
              ...за колко пари горе-долу става въпрос?
              по принцип дългата база са чувствително по-скъпи...
              Ммм, зависи. Не знам как е при Тойота, Нисан и т.н., но при Ленд Ровър бъди сигурен, че цената на Дифендър 90 (къса база) е поне с 30% по-висока от цената на Дифендър 110 (средно дълга база).. Като следователно втория се намира сравнително по-лесно, доколкото намирането на Ленд Ровър Дифендър втора ръка въобще е лесно де...

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Yaro
                Първоначално публикуван от "LJ73
                по принцип дългата база са чувствително по-скъпи...
                Ммм, зависи. Не знам как е при Тойота, Нисан и т.н., но при Ленд Ровър бъди сигурен, че цената на Дифендър 90 (къса база) е поне с 30% по-висока от цената на Дифендър 110 (средно дълга база).. Като следователно втория се намира сравнително по-лесно, доколкото намирането на Ленд Ровър Дифендър втора ръка въобще е лесно де...
                не е толкова трудно - намирват се из германията и пак късите са по-евтини... за 8000 евро гледах 3-4бр и то след 95г.
                Най-късата база е приемлива само, ако се ползва като двуместна, а отзад се натовари инвентара... Мен това въобще не ме устройва...

                Компромисен вариант е 73 на Тойота... 30см по-дълга от късата база и 20 /доколкото помня/ по-къса от дългата... Само не разбирам защо е с 2 врати :x съвсем достатъчно място има за 4... ама какво ли се чудя... то и дългата база / 75-цата/ масово се намира с 2 врати и изглежда като линейка
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  да не съм голословен: мобиле.де

                  има и 2000г, като ти върнат 16% от данъка: дифендър-2000г
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    В Пловдив в един автосалон се продава от доста време един къс Дифендър ~90г. , за цената мисля че беше около 10 000 лв. Скоро не съм спирал там, но ако някой има интерес мога да спра да питам. На външен вид изглежда добре.

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от LJ73
                      ...не е толкова трудно - намирват се из германията и пак късите са по-евтини... за 8000 евро гледах 3-4бр и то след 95г.
                      Най-късата база е приемлива само, ако се ползва като двуместна, а отзад се натовари инвентара... Мен това въобще не ме устройва...
                      За Дифендър ли говориш (че не те разбрах)? Късата база е наистина строго двуместна, или айде - става и с малки деца..

                      Първоначално публикуван от LJ73
                      ...Компромисен вариант е 73 на Тойота... 30см по-дълга от късата база и 20 /доколкото помня/ по-къса от дългата... Само не разбирам защо е с 2 врати :x съвсем достатъчно място има за 4... ама какво ли се чудя... то и дългата база / 75-цата/ масово се намира с 2 врати и изглежда като линейка
                      Оу, Тойота 73, особено с 3.0 дизел (125кс.) и климатик, е един от вариантите (за мен) най-безболезнено да прежаля липсата на Ленд Ровър.. Но нейсе.. И тя е на едни цени (като Дифендъра)..

                      Първоначално публикуван от PLASTICMAN
                      В Пловдив в един автосалон се продава от доста време един къс Дифендър ~90г. , за цената мисля че беше около 10 000 лв. Скоро не съм спирал там, но ако някой има интерес мога да спра да питам. На външен вид изглежда добре.
                      Ако е точно 1990г. - не е моя Дифендър.. - със стария дизел ~ 65к.с. Ама аз и по принцип съм по-фен на 110..

                      Коментар


                      • #26
                        Yaro, нямах предвид Дифендър, като написах " Нисани, Мицубишита, Ровери..." Ама понеже не съобразих че Диското и Рейнджа не се предлагат с различни бази, затова съм се подвел. Дифендъра си е най-доброто в края на краищата. За съжаление не съм го карал.
                        Преди да вземем Хънтъра се бяхме насочили към Дифендер, ходих преди 2-3 месеца до Мото Пфоето и базовите цени са както следва :
                        Дифендър 90 Station Wagon ТД5 - 22219 Евро или 23887 Евро като разликата е в седалките
                        Дифендер 110 Station Wagon ТД5 25116 Евро или 26784 Евро.
                        Тези цени не включват ДДС.
                        След това като се обадих на Карбон-Плевен и питах за цената на Хънтъра, щях да падна...
                        Така че взехме Хънтър
                        [url]http://ftp.domainbg.com/rocko/[/url]

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Rocko
                          Yaro, нямах предвид Дифендър, като написах " Нисани, Мицубишита, Ровери..." Ама понеже не съобразих че Диското и Рейнджа не се предлагат с различни бази...
                          Rocko,

                          Радвам се, че не съм ти прозвучал заядливо.. В интерес на истината Рейндж Ровър Класик се предлага в различни бази - освен 100-инчов (приблизително, като при Диско-то), има версия и в почти 110 инча (като при Дифендър-а), това са версиите "Vogue" след 1990г.

                          Първоначално публикуван от Rocko
                          ...Дифендъра си е най-доброто в края на краищата. За съжаление не съм го карал...
                          За всеки истината е различна, но така или иначе няма ултимативната машина, много пъти е ставало въпрос тук за това.. За моите вкусове, предпочитания и т.н. аз харесвам повече 110 (Дифендър), независимо дали е 300tdi или Td5..

                          Първоначално публикуван от Rocko
                          ...Преди да вземем Хънтъра се бяхме насочили към Дифендер, ходих преди 2-3 месеца до Мото Пфоето и базовите цени са както следва :
                          Дифендър 90 Station Wagon ТД5 - 22219 Евро или 23887 Евро като разликата е в седалките
                          Дифендер 110 Station Wagon ТД5 25116 Евро или 26784 Евро.
                          Тези цени не включват ДДС...
                          Цената никак не е малка, а и когато говорим за покупка на автомобил (според мен) не можем да говорим за инвестиция, но Дифендър-а е един от не многото, които държат високи цени и на пазара втора ръка..

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от Yaro
                            Оу, Тойота 73, особено с 3.0 дизел (125кс.) и климатик, е един от вариантите (за мен) най-безболезнено да прежаля липсата на Ленд Ровър.. Но нейсе.. И тя е на едни цени (като Дифендъра)..
                            Де да беше на цените на Ровър... преди два дни гледах обявите... имаше 2бр. КJ73 3.0TD (1KZ-T) твърд + мек таван, ABS, ASC и още нещо имаше... и двата 95г по на 100-120хкм, обаче цената... 12000 евро /+мито и ДДС/ общо към 28000лева...

                            Първоначално публикуван от PLASTICMAN
                            В Пловдив в един автосалон се продава от доста време един къс Дифендър ~90г. , за цената мисля че беше около 10 000 лв. Скоро не съм спирал там, но ако някой има интерес мога да спра да питам. На външен вид изглежда добре.
                            този го имаше в Автооказион... сигурно няма здрава част по него... за да се продава с месеци на относително ниска цена...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #29
                              да се похваля ! днес купих nissan terano II , 1999г ,климатик два комплекта чисто нови ( зимни и летни ) , ролбари , ваобште в идеален вид , надявам се и състояние за 20 000 лв.! от доста години си купувам само магазински коли и сега , когато посегнах към втора употреба бях заложил и допълнителни финанси за доизкусуряване ! не мисля , че човек трябва да си даде и последната стотинка за кола ! ако не можеш да поддържаш МПС-то , по- добре не го купувай !
                              утре се прибирам жъж Варна и веднага съм на пясъка а после и в гората да го пробвам ! ще споделя впечатления !
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #30
                                Хайде да ти е честит! И ако искаш да вложиш още някой лев по него се пусни на варненският Off road!
                                Ендурото и сексът не са шега работа !
                                -------------
                                Животът се измерва с броят на издишванията !

                                http://sixdayscrazyjob.com
                                http://crazy-job.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X