Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AMAROK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: AMAROK

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Амарока вече е на 27 000км.
    Двигателя продължава да "отпуска" - върви все повече и сваля разхода. За първи път ходихне с него на състезание. Натоварен с поне 500кг , четири човека и 3200кг платформа се справя много добре. Тегли без усилия, само на спусканията платформата се опитва да го изпревари на влизане в завой.
    Невероятно, но разхода така натоварен е 10,5 л/100км. По компютър.
    Започвам да мисля, че не сбърках с вълчето...
    Колега изчетох темата , гледам че си доволен , а и си понаправил някой полезни неща по него ,много добре изглежда , със здраве да си го караш !

    Коментар


    • От: AMAROK

      Честито колега и много да те радва.
      Аз онзи ден бях на европеиското оффроуд изложение в Германия и искам да ти кажа че Амарок е сериозна машина .
      Немците си знаят работата и от Фолксваген специално бяха се представили блестящо ,огромно хале декари с всеъзможни клонинги на Амарок за всякакъв терен

      Коментар


      • От: AMAROK

        Да докладвам за Амарока.
        На 28000км е вече. От поне 5000км започна една вибрация, която се появява между 60 и 80км/ч. А почти от нов си му вие диференциала на скорост над 100км/ч.
        Но защото колата се ползва ежедневно отлагахме дълго посещението в сервиза. Пък и с 4 години гаранция няма нужда да се разстройваме.
        Но получи се така, че в града тресе, а извън града вие!
        Преди седмица закарахме колата в пловдивския дилър на WV. Предпочитам да не ви описвам нивото на техническа грамотност на приемчиците там и глупостите на които се наслушахме докато най-накрая смениха кардана и вибрацията разбира се изчезна, а сега чакаме ново прасе комплект за да спре да вие и диференциала.
        Очакването на WV специалистите беше, че като се сменят гумите ще спре вибрацията, а с смяна на лагерите на пиньона виенето!!! Разбраха, че няма мърдане когато Владо им заяви, че вибрираща и виеща кола от тях няма да си вземе!

        Така или иначе тези проблеми никак не кореспондират с претенциите и самочувствието на WV. Когато купувах Амарока ми казаха-знаем кой си и какво ще се случи с колата, ако можеш счупи я , проблемът ще е наш! Е даже още не съм я и започнал...досега е карана 90% по асвалт..

        До тук лошото. Хубавото-върви като луда и нищо не харчи. Разход с платформа-12л/100км.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: AMAROK

          Мда, тъкмо е излязла от разработка - и почват смените на възли и агрегати.
          Асфалтова кола...

          Коментар


          • От: AMAROK

            Вибрацията ти е била от каре на кардана, което се намира точно под мястото за скоростния лост. На старият ми SUV искаха 2500 лева за кардан, ама аз при едни приятели и те добри хора и смениха само карето. Точно бях излязъл от гаранция, че пусто километрите ми малееха.
            Пикапа изглежда сериозен, ще ми е интересно дали ще даде и други болежки, защото тези може да ги приемем за детски. Видимо малко го карате, гледам че са 30К за година и половина.
            Как се държи на дълъг път, това ми е интересно, защото е ясно, че за офроуд по разбиранията на форума, още не е измислена джипка

            п.п.
            Абе, що винаги има някой дето да мрази по дифолт, няма значение ква е задачата

            Коментар


            • От: AMAROK

              ПП: що реши че мразя ве, данните не съм ги дал аз. Тя колата е ясна още като я пускаха в продажба какво представлява - ако имаше категория пикапи "кафе рейсър" щеше да я оглавява. Пикап дето страда от кардан и диференциал при каране по асфалт = детски болежки? Хах! Представям си какво значи да има сериозни проблеми, сигурно да му падне половината скоростна кутия на земята.

              Коментар


              • От: AMAROK

                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                Как се държи на дълъг път, това ми е интересно, защото е ясно, че за офроуд по разбиранията на форума, още не е измислена джипка

                Амарока на дълъг път си е нормален комфортен автомобил. Ако бързаш позволява движение с 160км/ч по нормално шосе с постоянни изпреварвания. На магистралата макс. скорост 180-190км/ч. Икономична е до 110км/ч, нататък отива над 10л/100км.
                Километрите му са малко, но затова пък в най-лошите режими- градско каране като постоянно мъкне нещо или извънградско често с 3000кг ремарке.

                Може би за да няма злобни коментари и аз трябва само да се хваля колко е добра колата като други колеги, които дори и мотора да сменят пак са си доволни.
                Впрочем в България досега това е първия Амарок(поред дилърите не само в Пловдив) с който има някакъв проблем. Инересно дали съм изтеглил "късата клечка" или и скоро и други ще споделят какво се случва стехните Амароци.
                Последно редактирано от rusev; 04-07-13, 08:23.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: AMAROK

                  То според дилъра като се случи нещо, все ти си първия. И двете повреди са в следствие на експлоатацията - тегленето на платформата. Ще сменят докато е в гаранция после, ще се ремонтира. Искаме да гори малко, да е комфортен и да тегли колкото газка, е не може и унУй до края и душата в рая. Отделно, че Руси не се оплаква, а споделя. Малко са хората като него които го правят. На лични знам доста прецакали се, ама никой не пуска в открития форум...
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • От: AMAROK

                    Този пикап няма ли някаква допълнителна система, точно за теглене на ремарке? Нещо, което да променя настройките на работа на скоростната кутия и двигателя, защото натоварването е различно.
                    Изглежда ми много внушителен на външен вид.

                    Коментар


                    • От: AMAROK

                      Внушителен е въпрос на гледна точка. За един американски реднек е някакво мини... Каквато и система да има, не може да включи на по голям размер карета и лагери или контактно петно на дифа.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • От: AMAROK

                        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                        Този пикап няма ли някаква допълнителна система, точно за теглене на ремарке? Нещо, което да променя настройките на работа на скоростната кутия и двигателя, защото натоварването е различно.
                        Изглежда ми много внушителен на външен вид.
                        Моят Амарок е ръчна кутия и допълнителната система е само мозъка на шофьора.Осен това моя е парт тайм и на асвалта е само на задно предаване.
                        В интерес на истината тегли си добре, мотора не се мъчи.Проблемът му е , че е лек и тежката платформа по завоите просто го "избутва" в страни и затова по завои(например планински проход), особенно на спускане трябва много да се внимава. Но пък и на Амарок му дават ремарке с допустимо тегло със спирачки 2200кг.Нашето ремарке е около 3000кг.
                        С Тудрата не може да се мери по теглене, но и по разходи също.
                        Митко дифа си виеше от нов-според мен си е дефектен по рождение.
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: AMAROK

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          ....
                          Митко дифа си виеше от нов-според мен си е дефектен по рождение.
                          Най-вероятно е така - лоша центровка на зацепването, още от производителя.
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • От: AMAROK

                            Значи се представя добре, защото реално е претоварен с 50% над позволеното, което всъщност е на границата, до която са го измислили. Разпитвам, защото ми се видя разумна цената, която е обявена в темата, за пикап с комфорт и добра возия.

                            Някои коли си имат детски болежки, които след като преминат и после стотици хиляди километри няма проблем.
                            п.п.
                            Шнорхела му отива, но не мисля че е за претоварване тази кола, най-малкото защото е от новите технологии, които не са толкова глупакоустойчиви като старите джипки.

                            Коментар


                            • От: AMAROK

                              Мисля, че единственото от новите технологии е двигателя. Другите железа си изглеждат класически и доста масивни.
                              Така или иначе идеята за тази кола беше да се ползва за каквото имам нужда. Гаранцията е 4 години а досега като изключим горните проблеми , Амарока си е неразличим от нов. А не е като да не е видял зор, даже и 1м вода съм газил с него и то преди да сложа шнорхела. Карам го и с гуми доста по-големи от нормалните, а за офроуд слагам 265/75R16 което си е 32'.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: AMAROK

                                Oт WV са изпратили заден мост комплект! Пристигнал е и другата седмица ще го сменят.
                                Явно от централата не вярват, че по фирмените сервизи има някой , който може да смени прасе.

                                И добре, че при пловдивския дилър работи един приемчик, който има желание да свърши работа...Един единствен.
                                А докато WV си изпращаха снимки и мейли ние си взехме колата и си я ползвахме.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X