Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AMAROK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: AMAROK

    Руси кво ти пука, нали имаш Тойота
    Честита придибивка.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #47
      От: AMAROK

      Утре ще си го припомня точно от книжката на Пасата(за да уточним оборотите),но иначе без резки ускорения и по възможност на дълги растояния.Не става добра разработка,ако го връткаш на градско и изстива и загрява по няколко пъти на ден.По спомен в книжката ставаше дума само за 1500 км,но според мен през първите 10000 трябва да му се спестят издевателствата.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • #48
        От: AMAROK

        Честито,

        Аз като фен на пикапите, специално ходих няколко пъти на тест-драйв на модела и си признавам, че парт-тайм задвижването ми се стори по-добро(може би, защото само такова карам), а двигателя е фантастичен, вади нютон метри като 2.5Дци на Нисан преди обновлението на двигателя - 400н.м., с напълно задоволителна мощност и динамика за тези килограми, а и разхода трябва да е нисък. Аз също се колебах за Амарок преди да си сменя старата Навара, но избрах изпитаното. Как е при теглене над 2 тона, защото ми се налага на около 3 години да си сменям добичето, защото просто не издържа на зверска експлоатация и може да се наложи след година да го сменям пак. Качеството на изработка как е, скърца ли някъде? На мен ми се стори добра изработката, но ти ще кажеш от по-дълго наблюдение. Товарил ли си го с около тон? Ако си, как се държи при движение?

        П.П. Ако си търсел мощен пикап за теглене, защо не си погледнал Навара 3.0ДЦИ 230к.с.?

        Коментар


        • #49
          От: AMAROK

          Дилъра не спомена ли нещо за разработване.По-принцип да няма форсирания и издевателства.Най-важното маслото се сменя често-до 10000 км поне 4-5 пъти. На 150-200 км,после на 7-800 км и така още няколко пъти .От друга страна нали е гаранционна-ако не са предупредили те да си берат гайлето....не дай си боже.Най-добре да се коментират с дилъра тези неща.
          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

          Коментар


          • #50
            От: AMAROK

            Каква разработка ,да не е правен основен ремонт.Достатъчно е да не се вкарва в максимални обороти първите 1-2 хил.км. Спокойно могат да се равиват скорости близки до максималната.

            Коментар


            • #51
              От: AMAROK

              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
              Не че нещо - ама какво става с разработката на тоя нов автомобил тъй както теглиш Паджерота?
              Да прецакаш купчина движещо се желязо - 50к лв.
              Да помогнеш на приятел в нужда - безценно!
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #52
                От: AMAROK

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Да прецакаш купчина движещо се желязо - 50к лв.
                Да помогнеш на приятел в нужда - безценно!
                Така е Джамбазов, но за целта нито е нужно някой да се прави на Супермен, нито да върши глупотевини.

                Коментар


                • #53
                  От: AMAROK

                  Първоначално публикуван от Stefan Dimov Преглед на мнение
                  Каква разработка ,да не е правен основен ремонт.Достатъчно е да не се вкарва в максимални обороти първите 1-2 хил.км. Спокойно могат да се равиват скорости близки до максималната.
                  Изненада - дори по-зле от ремонт, двигателят е НОВ. Трябва да се пази дори и повече.

                  Коментар


                  • #54
                    От: AMAROK

                    Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                    Изненада - дори по-зле от ремонт, двигателят е НОВ. Трябва да се пази дори и повече.
                    Добре, Чуваш ги нещата ...

                    Коментар


                    • #55
                      От: AMAROK

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Като стана дума за разработване кажете как става според вас. Аз не го въртя над 2000об и си мисля че е достатъчно това.Пък и колко км трябвяа да се щади?
                      Амарока на 2000об на шеста върви с 115км/ч. При тегленето на митсубишитата не съм усетил да се напъва двигателя дори и малко.
                      Ти как очакваш двигателя да ти каже че се напъва - с някоя биела извън блока ли?
                      Както и да е, дилъра нищо чудно да ти каже че маслата се сменят през 15/20/дори 30 000 км, какво му пука на него.
                      За мен разработка се прави с минерално масло, първа смяна на 500, после вече синтетиката - втора смяна на 5000 и после през 10 000 (ако преобладава градското - през 7500). Не вярвам сега да си излееш маслото и да сложиш синтетика - но на твое място не бих карал 15000 и повече с едно масло, особено с първото.

                      ПП: има един опасен момент - когато си на ниски обороти и голям товар (баир с висока скорост и ниска предавка - класически пример). Не само за двигатели в разработка... често човек си мисли че така щади (!!!) мотора а истината е точно обратната. Инак до 2000 оборота само ако не е загрял, после до максималния въртящ момент (на повечето дизели си е до 3000-3500) без грижи. Това бих правил аз.

                      Коментар


                      • #56
                        От: AMAROK

                        Първоначално публикуван от Stefan Dimov Преглед на мнение
                        Добре, Чуваш ги нещата ...
                        Всеки сам избира как да си бастиса колата
                        Новия / както и ремонтирания мотори отделят доста метални частички в маслото - докато частите се сработват. Затова и е минералното - за 500км само, да обере тях. След това вече тоя процес не е силен и може да си се кара със синтетика.

                        Коментар


                        • #57
                          От: AMAROK

                          Първоначално публикуван от skoda_fan Преглед на мнение
                          Честито,

                          Аз като фен на пикапите, специално ходих няколко пъти на тест-драйв на модела и си признавам, че парт-тайм задвижването ми се стори по-добро(може би, защото само такова карам), а двигателя е фантастичен, вади нютон метри като 2.5Дци на Нисан преди обновлението на двигателя - 400н.м., с напълно задоволителна мощност и динамика за тези килограми, а и разхода трябва да е нисък. Аз също се колебах за Амарок преди да си сменя старата Навара, но избрах изпитаното. Как е при теглене над 2 тона, защото ми се налага на около 3 години да си сменям добичето, защото просто не издържа на зверска експлоатация и може да се наложи след година да го сменям пак. Качеството на изработка как е, скърца ли някъде? На мен ми се стори добра изработката, но ти ще кажеш от по-дълго наблюдение. Товарил ли си го с около тон? Ако си, как се държи при движение?

                          П.П. Ако си търсел мощен пикап за теглене, защо не си погледнал Навара 3.0ДЦИ 230к.с.?
                          Към днес колата е на 400 км от които 150 магистрала, 20 км с закачено паджеро, 30 с закачена платформа (познайте с какво на нея), другото градско 90% на 4х4.
                          На горните въпроси е рано да се отговори...
                          За качеството-от вътре е отлично сглобена, с добри материали и много удобна и с всички нужни екстри.Като всяко ФВ.Иначе се разтропа нещо отзад отдолу и се усилва. Утре ще махна леда и ще погледна. Приятно изненадан съм от проходимоста- вече съм доста уверен с него и дори два пъти ползвах задния блокаж(жалко, че се включва само на бавните).Предната броня е много издадена и като се измие от ледовете ще съм неприятно изненадан...
                          И друго хубаво за мен-позволява изключване на всички електронни помощници и произтичащото от това хулиганско каране с дрифтове.

                          Навара не си купих, защото съм имал патфайндер и не бях доволен хич. Верно е че са различни автомобили, но след дървото с джипа нямам мерак за пикапа. Пък и на мен не ми трябва пикап за чак толкова зверска експлоатация...
                          Последно редактирано от rusev; 09-02-12, 20:48.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #58
                            От: AMAROK

                            Ей този автомобил е взет чисто нов,сега е на 174000-хил,първата смяна на масло беше на 45000-хил втората на 40000-хил,
                            следващите на 30000-хил.км. сега е на 174000-хил.км.разработката натоварен и газ!

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC10615-.JPG
Прегледи:1
Размер:369.4 КБ
ID:5346022
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #59
                              От: AMAROK

                              Първоначално публикуван от jamiemirror Преглед на мнение
                              Ти как очакваш двигателя да ти каже че се напъва - с някоя биела извън блока ли?
                              Както и да е, дилъра нищо чудно да ти каже че маслата се сменят през 15/20/дори 30 000 км, какво му пука на него.
                              За мен разработка се прави с минерално масло, първа смяна на 500, после вече синтетиката - втора смяна на 5000 и после през 10 000 (ако преобладава градското - през 7500). Не вярвам сега да си излееш маслото и да сложиш синтетика - но на твое място не бих карал 15000 и повече с едно масло, особено с първото.

                              ПП: има един опасен момент - когато си на ниски обороти и голям товар (баир с висока скорост и ниска предавка - класически пример). Не само за двигатели в разработка... често човек си мисли че така щади (!!!) мотора а истината е точно обратната. Инак до 2000 оборота само ако не е загрял, после до максималния въртящ момент (на повечето дизели си е до 3000-3500) без грижи. Това бих правил аз.
                              Дилъра не проявява интерес към това какво аз ще правя с колата...
                              Масло се сменя между 20 и 40000 по индикация. Аз не мисля да го сменям по-рано по две причини-първо в маслото за първо наливане има добавки за разработване. И второ нямам излишни пари за харчене. Колата е с 150000км гаранция.
                              Верно, че от мен сега зависи колко ще е добър двигателя в последствие по мощност и разход, но правя каквото мога все пак...

                              Дилъра каза , че колата си е създадена за офроуд и ако мога да я счупя- грижата до 4 години или 150000км е тяхна. Естествено познават ме и знаят какво ще се случи. Договора съм го чел внимателно преди да го подпиша!

                              А за спринтерите потвърждавам- няма такива работари!!!
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • #60
                                От: AMAROK

                                Мда, виждам майстори в карането и разработката
                                Тая гаранция хич не е толкова безусловна както ти се струва, да не дава Бог да опреш до нея. Тъй както си го чел - ако не спазваш сервизните интервали, гърмиш с гаранцията като стой та гледай. Дилъра не се интересува дали ще отваряш мотор на 150 001 км, нито дали ще ти харчи заветните 0.8л масло на 1000км (количеството с което си връзват гащите обикновено - като сметнеш за 40000км между смените на масло при тебе излиза че може да изгори 32л масло БЕЗ да го хване гаранцията).
                                "Добавки за разработка" звучат успокояващо, но не работят с полу- и синтетични масла (а минералното не се сменя след 20-40 хил. км):
                                http://www.royalpurple.com/product-c...e-break-in-oil
                                Royal Purple combines highly refined mineral oil, preferred for engine break-in, with advanced additives containing high levels of zinc and phosphorus to optimize protection in flat-tappet and roller engines.
                                Може би марката ти е непозната, достатъчно големи са. Цинк може да се използва само в двигатели без катализатор (принципно като добавка го има в маслата за дизели, не знам Амарока дали има някакъв вид катализатор). Ако имаш катализатор - забравяш за цинка - а оттам и за добавки за разработка в маслото


                                Масло се сменяло на 40 000? Ами добре, при повечето шофьори това са между 3 и 4 години, масло се сменя всяка година дори и да не се кара (сигурно и това е ново за тебе).
                                Аз лично кола от такъв собственик няма да си купя, това е лошо стопанисване. Метода описан от "bochkata" изобщо няма да го коментирам, сигурен съм че е погрешен и води до висок разход на масло и къс живот на мотора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X