Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AMAROK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: AMAROK

    Този който кара на 90% Амарока е 104кг. Седалката е калпава и кожата се обели.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: AMAROK

      Мерака ми е за Амарок, цените са паднали, тези модел 2011та са към 30К лева вече Надявам се, си заслужата всеки лев

      Коментар


      • От: AMAROK

        Амарока е на 69 000км.
        Повреди няма. Махнах хардтопа. Много грозен беше, а и няма полза от него за начина по който го експлоатираме.
        Зимните му гуми са едни останали ми от ТЛК 80 275/70 R16, което си е 32'. Върти ги и не ги усеща! Разход в студеното 11 л/100км градско. По шосе поддържа спокойно 150-160км/ч. Единствения недостатък е, че при шофиране се налага прекалено често превключване на скоростите.
        Скоро ще има разкрасителни процедури...
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • От: AMAROK

          Ако случайно тръгнете да го продавате, имайте ме в предвид като потенциален купувач След година-две ще сменям Кади-то, и ми се иска 4Х4 пикап, в най-лошия случай 4motion Кади...

          Коментар


          • От: AMAROK

            Амарока е на 80 000км.
            Няма настъпили събития. Скука. Скоро ще се купуват първите гуми.
            Разхода е около 10,5 смесен, с приоритет на градското каране. На дълго лесно се сваля на малко под 8л/100км.

            Скоро го покарах и аз - върви чудесно, но голямо превключване на предавки пада! Повече никога няма да купя TDI с ръчна кутия.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: AMAROK

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Амарока е на 80 000км.
              Няма настъпили събития. Скука. Скоро ще се купуват първите гуми.
              Разхода е около 10,5 смесен, с приоритет на градското каране. На дълго лесно се сваля на малко под 8л/100км.

              Скоро го покарах и аз - върви чудесно, но голямо превключване на предавки пада! Повече никога няма да купя TDI с ръчна кутия.
              Сдобих се с пасат комби 2.0tdi с DSG и колата се осеща леко мудна. Според мен е въпрос на навик, но определено мога да кажа, че ръчните скорости си имат предимства и автоматичните скорости си имат предимства.

              Разхода в града е около 10/100 и според мен главния виновник е точно автоматика. За съжаление нямам база за сравнение, но в общи линии заключението ми е точно обратно на твоето.

              Коментар


              • От: AMAROK

                7 години карах 1.9 тди Кади Лайф с 6 скоростно DSG, преди това същото 1.9 тди с 6 скоростна ръчна кутия (Шкода), и смея да твърдя, че DSG-то е перфектната скоростна кутия, по-еластична и малко по-икономична от ръчката - Кади-то не е по-леко от твоя Пасат, даваше ми среден разход 5.5-6.5 при смесен режим на движение. Градско (софийско) - 8 на 100. Вероятно има проблем някъде, виж с диагностика с VAG-COM.
                Между другото, DSG не е автоматична скоростна кутия, ми механична, която превключва автоматично
                Амарок-а е със традиционната 8 скоростна автоматична кутия с торк конвертор.

                Коментар


                • От: AMAROK

                  Напълно се припокрива моя опит от Тouran 2.0 TDI. с мнението на Калин Галинов. Noname12 вероятно има проблем. Сега имам пасат 1,9 TDI, 4motion, ръчна кутия с 6 предавки. Превключвам като луд и по-висок разход, отколкото при DSG-то. Амарок... не съм имал/карал за сега, но пак ми се кара....
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • От: AMAROK

                    Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
                    ...Вероятно има проблем някъде, виж с диагностика с VAG-COM...
                    Съмнявам се! Мерси за съвета, все пак, нищо не пречи да се провери.

                    По една или друга причина имам наблюдение на няколко коли от ФВ групата, но нито един със същата комплектовка. Както и да е, като ги сравнявам, нищо не ме кара да мисля, че на тоя пасат нещо не му е наред!

                    Коментар


                    • От: AMAROK

                      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                      Сдобих се с пасат комби 2.0tdi с DSG и колата се осеща леко мудна. Според мен е въпрос на навик, но определено мога да кажа, че ръчните скорости си имат предимства и автоматичните скорости си имат предимства.
                      DSG е роботизирана скоростна кутия с два сухи съединителя. Единствения недостатък спрямо ръчната, е че са по-чупливи.

                      Коментар


                      • От: AMAROK

                        Определено не му е наред нещо...но все пак ти си знаеш, аз бих го проверил
                        Относно DSG, че се чупели често, проблема е в 7 скоростните със сухи съединители, 6 скоростните са дуракоустойчиви. Сам съм си сменял маслото и филъра в продължение на 230К км, 0 проблеми И не съм само аз така де

                        Коментар


                        • От: AMAROK

                          Пробвах Пасат 2012г. с DSG B7 сходна работа на автоматика с някои минимални разлики, но като цяло същата работа. - това само за информация

                          Какво е 4х4 задвижването при Амарока и има ли разлика да речем (в задвижването) между ниския и високия клас? Амарока в момента се предлага с два двигателя от които по-мощния 180к.с. с битурбо - някой има ли впречатления от него? Евентоално някой да е попадл на сервизен календар и горе долу какви са разходите по една кола до 200к?

                          Коментар


                          • От: AMAROK

                            Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                            Пробвах Пасат 2012г. с DSG B7 сходна работа на автоматика с някои минимални разлики, но като цяло същата работа. - това само за информация

                            Какво е 4х4 задвижването при Амарока и има ли разлика да речем (в задвижването) между ниския и високия клас? Амарока в момента се предлага с два двигателя от които по-мощния 180к.с. с битурбо - някой има ли впречатления от него? Евентоално някой да е попадл на сервизен календар и горе долу какви са разходите по една кола до 200к?
                            амарок се предлага в два варианта на 4х4 - парт-тайм с включване на преден мост и бавни предавки и фултайм 4Motion, който е като при леките коли и Тигуан, но мисля, че можеше да се поръча със заден блокаж, независимо от задвижването, дори и 4х2 да е...

                            Коментар


                            • От: AMAROK

                              Не е като при леките коли и Тигуан! Тигуана е халдекс а Амарока е торсен! Амарока по-мощния 180к.с. с битурбо го карам 3-та година.

                              Коментар


                              • От: AMAROK

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4409.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5716363

                                Излезе от гаранция.За 4 години - 90 000км. Върви и не се разваля. Скука.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X