Обява

Свий
Няма добавени обяви.

AMAROK

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: AMAROK

    Деа, т'ва ремонта на диф ще вземе да се окаже някаква космическа технология или си имат нейде кампания за тия мостове за подмяна с нови поради конструктивен дефект.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • От: AMAROK

      Като знам нивото на нашите "специалисти", вероятно комплекта излиза по-евтино, отколкото да се смени 1 или два чарка и да са съберат отново. Ама иска търпение и трудолюбие, инструменти и приспособления... - неща все по-далече от нашата действителност.
      В странни времена живеем.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • От: AMAROK

        По едно време от моята трудова биография съм работил в официален сервиз. Не за коли, а за телефони, но в политиката на производителите относно оторизираните сервизи няма особена разлика.
        Има ниво на сервиза. Най-общо казано:
        I-во ниво - сервизът има право да сменя едрогабаритни части и да оправя козметични дефекти.
        II-ро ниво - сервизът има право да разглобява едрогабаритните части до по-дребни такива и да преценява коя част е за смяна.
        Разбира се, нивата може да са много. За да получи даден оторизиран сервиз дадено ниво, неговите техници трябва да минат съответното обучение. Все пак трябва да знаят точно какво може и какво не може да се прави, за да може да се запази гаранцията.
        Има случаи, в които компанията производител иска да замени дефектна част по на едро, въпреки че сервизът има необходимото ниво да замени само дребната част. Смисълът на това е, че дефектната част заедно с прилежащите й околни части се връща обратно при компанията-производител. Всяка компания има отдел инженери, които разследват какво точно е довело до появата на дефекта:
        - грешно сметнато допустимо натоварване
        - системно претоварване на даден детайл
        - некачествен материал
        и други.

        Така че:
        - не винаги нашите "специалисти" са "ливади"
        - не винаги се прилага най-евтиното решение

        Може просто от VW да искат задния мост на Amarok-а на Русев, за да му направят дисекция.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: AMAROK

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Може просто от VW да искат задния мост на Amarok-а на Русев, за да му направят дисекция.
          Да може би е така.
          Особенно след като нашите "специалисти" се убедиха, че дифа не вие от това, че са сменени гумите(добре, че пазих оригиналните които са на 300км) и елиминираха хардтопа като причина за вибрацията на колата. С горните си разсъждения и действия затвърдиха в мен чувството, че колата е попаднала където трябва за ремонт. За малко да си уволня механиците които ми казваха друго!

          Повтарям-едно от момчетата в сервиза просто си свърши работата въпреки нежеланието на всички останали. Даде си личния тел за контакти , заслуша се в съветите на моите хора и се пребори с шефове и "специалисти" колеги за да направи очевидно необходимото в случая.

          Сега пък мотора започна да "мели" нещо... Дали и на него ще има дисекция предстои да научим.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: AMAROK

            Русев, извинявай за спама, но по "тошово" време моите родители ми купиха масквич 412 Д. Карахме го аз и баща ми "на двойна езда", като аз тинейджър и картинг състезател го карах на самоубиство и за година и половина "Москала" беше изминал 72500 км. След това ме приеха студент и стана вече персонално мой. На 57 000 км смених съединител, а на 70 000-свещи. Нищо, нищо друго не сме ремонтирали, а баща ми беше /и е сега/ тест за унищожител на автомобили.
            Пиша тези неща, защото не е нормално да даваш повече пари за автомобил отколкото за апартамент и да приемаш, че е нормално първите 5 /пет/ години да се чупи, да посещаваш сервизи, някакви приемчици да чупят китки и да ти обещават, че правят всичко възможно, но не зависи от тях... Естествено изключвам таксиметровите, състезателните и други автомобили със специално предназначение.
            Един мой градски за служебна Дачия логан 6+1 дизел за някакви проблеми с горивната система, които може би се дължат на некачествено гориво, луди направи търговците, прати им нотариална покана, че ще ги съди за пропуснати ползи и му предоставиха заместващ автомобил, а дилърка на sixt ми каза, че преди 3 години английски туристи, заради аварирал мерцедес завели дело с/у rent a car-а, а те привлекли като трета страна Мерцедес и последните платили, като направили някакво извънсъдебно споразумение.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: AMAROK

              Светльо,

              ти най-добре знаеш, че всичко зависи от малките буквички в общите условия на договора...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • От: AMAROK

                Светльо, може би си останал с грешното впечатление . че аз произвеждам и продавам VW.
                Последно редактирано от rusev; 16-07-13, 08:03.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: AMAROK

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  Светльо, може би си останал с грешното впечатление . че аз произвеждам и продавам WV.
                  Не, много добре знам какво произвеждаш и продаваш /поне част от асортимента/, мисълта ми е, че по една или друга причина гаранционните автомобили дават дефекти, няма адекватно сервизно обслужване, поради куп причини като некомпетентност на персонала, лоша организация и затова, че купувача не си търси правата /поне тук в Бг/, производителите на автомобили имат различни критерии за качеството на продукцията, която предлагат за Щатите, Западна Европа, Източна и останалия трети свят. И такава е стратегията не само на производителите на автомобили, но и на много други стоки. Още през 2004 г. в сервиза на Рено /Промобил/ ми обясниха, че като съм карал Москвич и Лада, автомобилите имали 6 системи, и било нормално да не се чупят, а Рено Лагуна 2 което имах тогава имало стотици системи и било нормално всеки ден по нещо да се срива. Идиотско обяснение, с което изобщо не съм съгласен.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: AMAROK

                    Руси, аз като човек който поназнайва немски да те питам нарочно ли го пишеш WV, защото правилното е Volkswagen или VW. Не че има отношение, към дифа и всичко останало
                    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                    BMW F650CS
                    Радо о885 5о 59 5о

                    Коментар


                    • От: AMAROK

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      ...по "тошово" време моите родители ми купиха масквич 412 Д...
                      Пък в нашия квартал по онова време имаше каки дето го правеха за усмивка и две кафета с (разредена) кока кола от някое олюпено кафене...

                      Пък сега всичките ни пари отиват по жените ни

                      И въпреки всичко - ако трябваше пак да избираме - пак бихме избрали същото...

                      PS: Аналогията не е много точна де, щото покупката на москвич на времето беше като да чакаш да се доредиш до космата кака с акне след като си тупнал петнайсет месечни заплати вноска и чакал десетина години.
                      Последно редактирано от Goblin; 16-07-13, 16:48.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: AMAROK

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Пък в нашия квартал по онова време имаше каки дето го правеха за усмивка и две кафета с (разредена) кока кола от някое олюпено кафене...

                        Пък сега всичките ни пари отиват по жените ни

                        И въпреки всичко - ако трябваше пак да избираме - пак бихме избрали същото...
                        Ами не, след като купих на жена ми тойота , а не на каките, "възхитен" от гаранционното сервизно обслужване се зарекох, докато не стане нормално като в другите бели държави да не си купувам фабрично нов автомобил и да не се тормозя със задължителни профилактики, гаранции и др. свързани с това простотии.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: AMAROK

                          Aмарока е с нов заден мост. Изпратиха го от Германия и не вие. Разбрах защо е сменех целия- този мост няма "прасе". Подписах документ за гаранционният ремонт. Най-отдолу пишеше 12000лв с ДДС. Бахти и моста...
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: AMAROK

                            Като няма прасе, кво има? Да не са му пъхали авточастите като платноходка в бутилка? Сега ще ме накараш да се търкалям под някой голф на улицата.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: AMAROK

                              Има капак отзад и от там се монтират карантиите. Ремонта е лесен и безпроблемен. Не като при Ланд Ровър.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар


                              • От: AMAROK

                                Май забрави Салисбъри? Или е някаква друга измишльотина?
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X