Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Додж Джърней

    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
    Значи наближава времето да ви питам тук за впечатления от разните марки гуми
    и какви да избирам.
    Кажи къде и кога мислиш да ги караш.
    Че има някакво значение.

    Коментар


    • От: Додж Джърней

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Кажи къде и кога мислиш да ги караш.
      Че има някакво значение.
      Основно по първокласни и по-малко по родопските пътища и др., предимно в топлите месеци.
      Обаче правя малко километри на година-средно 10-12 хил. Оригиналните ги карам вече четвърта година.
      Но хич не ровя из нета относно поддръжката на колата и нямам познания.
      Все пак влизам в специализиран форум и по-лесно е да питам хората тук с личните им впечатления.

      Коментар


      • От: Додж Джърней

        Значи летни гуми и там почти всичко, което се продава цената кореспондира с качеството. Но няма смисъл /поне според мен/ да се купуват гуми с висок скоростен индекс и рън флат.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Додж Джърней

          Значи възможно ли и климатика да има принципни последователности както при фаровете, описано по назад в темата.

          Прави ми впечатление, че когато запаля колата, климатика винаги е различен:
          -понякога запазва параметрите си такива каквито съм ги оставил при последното гасене на колата
          -понякога като запаля, параметрите са съвсем различни и се налага да оправям посоките на въздуха,
          температурата, настройки на силата на вентилатора и изключване на третата зона на купето.

          Ако има някакъв пиниз да запазва постоянно това което съм задал, ще е добре.
          Ако няма начин, ще нагласям и това е.

          Коментар


          • От: Додж Джърней

            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
            Значи възможно ли и климатика да има принципни последователности както при фаровете, описано по назад в темата.

            Прави ми впечатление, че когато запаля колата, климатика винаги е различен:
            -понякога запазва параметрите си такива каквито съм ги оставил при последното гасене на колата
            -понякога като запаля, параметрите са съвсем различни и се налага да оправям посоките на въздуха,
            температурата, настройки на силата на вентилатора и изключване на третата зона на купето.

            Ако има някакъв пиниз да запазва постоянно това което съм задал, ще е добре.
            Ако няма начин, ще нагласям и това е.
            Само ти ли имаш ключове за колата?
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Додж Джърней

              Само аз я карам.

              Коментар


              • От: Додж Джърней

                Ако си натиснал AUTO климатикът работи различно, в зависимост от околните условия. Идеята е възможно най- бързо да достигне желаната температура. Е, това може да е само една от "диагнозите".
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Додж Джърней

                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                  Ако си натиснал AUTO климатикът работи различно, в зависимост от околните условия. Идеята е възможно най- бързо да достигне желаната температура. Е, това може да е само една от "диагнозите".
                  На ауто няма посоки на струите и затова винаги го нагласям ръчно,
                  да духа на стъклото и в краката.
                  От историята с фаровете си помислих, че може да има тънкост някаква
                  и да си запазва настройките.
                  Но щом няма - не е фатално.

                  Коментар


                  • От: Додж Джърней

                    Имам питане за камерата, монтирана до задния номер.
                    Откакто съм взел колата, нито веднъж не и се доверих, като карам назад, защото ми дава предметите, че са далече и ме обърква.
                    Дали моята камера има дефект и не фокусира добре, или всички са така?
                    Затова карам назад както се обръщам, щото и на огледалата не вярвам, и те ми дават предметите по-далеч отколкото са.

                    Коментар


                    • От: Додж Джърней

                      Повредата НЕ е в твоя телевизор
                      Всички коли с камери, които съм карал са така, т.е. и аз никога не се доверявам на картинката, щото заблуждава. Не знам, сигурно е въпрос на тренинг?! Предпочитам да карам назад на огледала.
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Додж Джърней

                        А на дисплея няма ли някакви маркери, които да те насочват? Ако има такива си направи един тест - примерно при достигане на определено разстояние до препятствие, как изглежда то на дисплея, до кой маркер /точка, пунктир/ стига и ще свикнеш да се ориентираш по камерата. По принцип тези камери са все пак помощни, и са за да можеш да видиш дали отзад, в т.н. "мъртва" зона нямаш нещо, което да се крие и да не го виждаш на огледалата или обърнат назад.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • От: Додж Джърней

                          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                          А на дисплея няма ли някакви маркери, които да те насочват? Ако има такива си направи един тест - примерно при достигане на определено разстояние до препятствие, как изглежда то на дисплея, до кой маркер /точка, пунктир/ стига и ще свикнеш да се ориентираш по камерата. По принцип тези камери са все пак помощни, и са за да можеш да видиш дали отзад, в т.н. "мъртва" зона нямаш нещо, което да се крие и да не го виждаш на огледалата или обърнат назад.
                          Едно време инструкторите ни учеха да се обръщаме през дясното рамо назад и да правим маневри.
                          За 40 години стаж шофиране, май ще ми е трудно с новостите.

                          Коментар


                          • От: Додж Джърней

                            Не помня да съм карал Джърни, но маркери на екраните на други коли съм гледал.

                            Всеки път, когато седна в кола с камера, си викам - е тая ще я изкарвам от халето на паркинга по камера.

                            Включвам задна, тръгвам, поглеждам екрана, косата ми настръхва, спирам, поемам си дълбоко дъх, поглеждам през рамо (да няма някой скрил се междувременно), изхвърчам назад на огледала, и си викам - камера ли, никога повече.

                            Последната камера, която пробвах, имаше едни красиви зелено-жълто-червени маркери, едно друго екранче с автомобилче с примигващи 3 зони - ляв ъгъл, център, десен ъгъл, едно галещо ухото пиу-пиу-пиу, и пак не можа да ме закара на паркинга

                            Таа ... и аз така, ще мина и без тая новост.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: Додж Джърней

                              Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                              Не помня да съм карал Джърни, но маркери на екраните на други коли съм гледал.

                              Всеки път, когато седна в кола с камера, си викам - е тая ще я изкарвам от халето на паркинга по камера.

                              Включвам задна, тръгвам, поглеждам екрана, косата ми настръхва, спирам, поемам си дълбоко дъх, поглеждам през рамо (да няма някой скрил се междувременно), изхвърчам назад на огледала, и си викам - камера ли, никога повече.

                              Последната камера, която пробвах, имаше едни красиви зелено-жълто-червени маркери, едно друго екранче с автомобилче с примигващи 3 зони - ляв ъгъл, център, десен ъгъл, едно галещо ухото пиу-пиу-пиу, и пак не можа да ме закара на паркинга

                              Таа ... и аз така, ще мина и без тая новост.
                              Значи казваш, че няма значение възрастта.
                              Обаче, заради камерата са направили малка видимост
                              и е много трудно карането назад.

                              Коментар


                              • От: Додж Джърней

                                Тя, като гледам, слабата видимост назад ти е зададена по default. За камера са се сетили след това.

                                п.п. Питай ме каква е видимостта назад на Сивика ('12-а) на съпругата ми?!
                                Тя си го избира, и тя си го паркира навсякъде само на паркинг сензори. Е, хвърля и по едно око в огледалата.
                                Иначе екстрата мултимедия с камера беше към 2000 паунда.
                                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X