Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Додж Джърней

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Защо трябва да я боядисват цялата бе, колега? Не Ви харесва цветът или нещо стана? Преди една година и аз го загледах този Джърни.... дава вид на приличен автомобил, но се оказа, че събира недостатъчен брой кашони от нашия, фирмен стандарт, та купих друга кола (ама и аз имам едни критерии). Ще се радвам да споделите впечатленията си от автомобила, обслужването и сервиза, тъй като след половин година ще бъда пак на кръстопът. Предполагам, че тогава Джърни- то ще е пак в списъка на "заподозрените".
    Ами имаше драскотини от дясната страна и ходих да го видят и прецениха, че трябва да се боядиса цялата предна броня, двете врати десните, двата калника десните и задна броня.
    Относно колата като цяло, все едно, че имаш един голям як фолксваген в други дрехи.
    Обаче го карам само по хубави пътища и без такива изцепки-рязко потегляне и спиране.
    Хората в сервиза са много готени и без надувки.
    Ако решиш да имаш първи впечатления кое как е, само кажи и отиваме там.

    Коментар


    • #77
      От: Додж Джърней

      О-о-о-о, сигурно ще се възползувам от предложението. Този път "товарните възможности" няма да са решаващи и нищо чудно да се позаинтересувам по- сериозно. Желая безаварийни километри и удоволствие от шофирането.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #78
        От: Додж Джърней

        Здравейте. Доколкото разбирам тука има само един собственик на Джърней. Е вече има и втори. От скоро и аз съм горд собственик на овнето и впечатленията ми до този момент са превъзходни. Колата е на 47 000 км. дизел, 6 степенна автоматика, 2000 кубика комонреил мотор... Впечатленията ми са че се държи прекрасно на пътя, но искам предварително да обявя, че не съм любител на високите скорости и рядко минавам 120 км/ч.

        Коментар


        • #79
          От: Додж Джърней

          Мен ме интересува колко и струва обслужването и консумативите, дали са и много скъпи?

          Коментар


          • #80
            От: Додж Джърней

            Първият дизел който се слагаше в доджа е помпа - дюза от фолксваген. Сега след като крайслер мина към фиат може и да слагат CR.
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #81
              От: Додж Джърней

              Здравейте и от мен , може ли да събудя темата ?
              И аз вече си имам овне , та да споделим впечатления ?

              Коментар


              • #82
                От: Додж Джърней

                От известно време в двигателя на колата се чуваше някакво виене.
                Вече е извън гаранция и реших да питам "експерти" извън официалния сервиз.
                Всички бяха категорични, че това е турбото, каквото и да значи това и че трябва да се сменя.
                Преди седмица, минавах случайно покрай базата на Мерцедес и реших колата да я чуе приемчика.
                Хубавата изненада беше, че приемчик в сервиза на Мерцедес в Пловдив е нашия съфорумец Крум.
                Крум веднага установи, че проблема не е в турбото, а в кормилната уредба и по-специално липсата на масло в някакво казанче.
                Веднага доля на макс масло и проблема беше отстранен.
                Използвам случая да му благодаря.
                Последно редактирано от Майкъл; 26-01-13, 11:11.

                Коментар


                • #83
                  От: Додж Джърней

                  Да няма някъде теч от хидравликата на волана?
                  Щото иначе няма как да намалее.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Додж Джърней

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Да няма някъде теч от хидравликата на волана?
                    Щото иначе няма как да намалее.
                    Точно така.
                    Крум намери леко сълзене на едно място. Малко натягане и готово.
                    Стана ми интересно, че и в кормилната уредба има масло.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Додж Джърней

                      Крум е точен.
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #86
                        От: Додж Джърней

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        Точно така.
                        Крум намери леко сълзене на едно място. Малко натягане и готово.
                        Стана ми интересно, че и в кормилната уредба има масло.
                        То не е баш масло. Течност за хидравлики е.
                        Бе, не ти трябва да ги учиш тепърва тези неща
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Додж Джърней

                          Да не земеш да потрошиш колицата, докато се наканя да й се кача бе, Майки? За сега си юркам Карнивала, ама не съм се отказал да пробвам и твоето американче. Сподели нещо за сервиза и профилактиката. Отказах се от много марки заради смотан сервиз. Може би имам изкривено мислене, но вече искам да знам, че автомобилът ще го карам, а няма да седи една седмица на трупчета и да си го взема с изгорели лампи и скъсани тампони.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Додж Джърней

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Да не земеш да потрошиш колицата, докато се наканя да й се кача бе, Майки? За сега си юркам Карнивала, ама не съм се отказал да пробвам и твоето американче. Сподели нещо за сервиза и профилактиката. Отказах се от много марки заради смотан сервиз. Може би имам изкривено мислене, но вече искам да знам, че автомобилът ще го карам, а няма да седи една седмица на трупчета и да си го взема с изгорели лампи и скъсани тампони.
                            Пазя си я. Когато решиш съм на линия да я разгледаш.
                            Вече същата кола ще се произвежда от Фиат.
                            Сервиза, както вече споменах е в базата на Мерцедес на Голямоконарско шосе,
                            защото те ги внасяха.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Додж Джърней

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              То не е баш масло. Течност за хидравлики е.
                              Бе, не ти трябва да ги учиш тепърва тези неща
                              Поздрави.
                              Пазя си реномето на единствения в този форум
                              който нищо не разбира от коли

                              Коментар


                              • #90
                                От: Додж Джърней

                                Хубаво ще е бъдеш единствен ама надали !
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X