Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Додж Джърней

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: До: Додж Джърней

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    и на двата ми автомобила ( автоматици ), за да тръгне напрад, се дърпа селектора назад.

    Преди време бях чел коментари на типтроника на някакво БМВ, където нещата били обратни - за да включиш по-висока предавка, лоста трябвало да се бутне напред.
    Потребителите били недоволни, поради това, че при ускорение почти инстинтивно дърпаш лоста назад.
    Системата била променена.
    Кой ги знае какво са имали предвид конструкторите - вероятно е нещо, съвсем утилитарно и различно от това, което предполага
    Надявам се Ясен да прочете питането ми. Дано погледне тук.

    Коментар


    • #62
      От: До: Додж Джърней

      Разположението на лоста при автоматиците е унифициран стандарт, заради някакви злополуки, които се случвали в САЩ през 60-те и 70-те години при погрешно включване на скорости при различни автомобили. Стандартът е възприет и в Европа.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #63
        От: Додж Джърней

        Ами например Мерцедесите и Ситроените с автоматици,чиито "скоростен лост" е м/у волана и таблото?
        Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
        Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
        Volkswagen Bora AKL

        Коментар


        • #64
          От: Додж Джърней

          Там също има стандарт - в движението на лоста - трябва да е еднакво при всички автоматици (без типтроници, разни СVT-та и др. по-особени случаи). Ще намеря къде го четох това и ще дам линк
          Eто тук има малко по въпроса:
          Vehicles conforming to US Government standards must have the modes ordered P-R-N-D-L (left to right, top to bottom, or clockwise). Prior to this, quadrant-selected automatic transmissions often utilized a P-N-D-L-R layout, or similar. Such a pattern led to a number of deaths[citation needed] and injuries owing to unintentional gear selection, as well as the danger of having a selector (when worn) jump into Reverse from Low gear during engine braking maneuvers
          http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_transmission
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: Додж Джърней

            Снощи са ми откраднали "овните"-емблемите на колата.
            Отивам в Балкан стар и само едната струва 87лв.
            За да ми я платят, трябвало да покажа парченца от тях.
            Обаче няма парчета при изваждането, защото са поставени на принципа на копчета тик-так и лесно излизат.
            И сега се чудя, за какво може да послужат тези емблеми на злосторника.

            Коментар


            • #66
              От: Додж Джърней

              За колекция. Обикновено дечурлигата къртят емблеми. И аз съм патил.

              Коментар


              • #67
                От: Додж Джърней

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                За колекция. Обикновено дечурлигата къртят емблеми. И аз съм патил.
                Значи няма спасение.
                Дори и да ги залепя пак ще ги къртят.

                Коментар


                • #68
                  От: Додж Джърней

                  Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                  Значи няма спасение.
                  Дори и да ги залепя пак ще ги къртят.
                  Нарисувай ги!
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #69
                    От: Додж Джърней

                    И без друго в понеделник ще я боядисват почти цялата,
                    направо да заличават местата на емблемите и това ще е.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Додж Джърней

                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                      Значи няма спасение.
                      Дори и да ги залепя пак ще ги къртят.
                      Залепи ги! Поне ще ти останат парченца за пред застрахователите.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Додж Джърней

                        Застрахователя обаче иска да е надраскано около емблемата за да я признаят за взлом.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Додж Джърней

                          Ами след като е залепена ще я стържат така, че...ще има.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Додж Джърней

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            Ами след като е залепена ще я стържат така, че...ще има.
                            А ако няма, ще ти подаря една отвертка!
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • #74
                              От: Додж Джърней

                              Предната е на особено място-на хромирания кръст на решетката.
                              Всяко нараняване ще значи нова решетка. Едва ли ще я хромират повредената.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Додж Джърней

                                Защо трябва да я боядисват цялата бе, колега? Не Ви харесва цветът или нещо стана? Преди една година и аз го загледах този Джърни.... дава вид на приличен автомобил, но се оказа, че събира недостатъчен брой кашони от нашия, фирмен стандарт, та купих друга кола (ама и аз имам едни критерии). Ще се радвам да споделите впечатленията си от автомобила, обслужването и сервиза, тъй като след половин година ще бъда пак на кръстопът. Предполагам, че тогава Джърни- то ще е пак в списъка на "заподозрените".
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X