Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Чероки WK или МЛ 320 или 280?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Даниел Цветков Преглед на мнение
    По друга работа бях там и като се заговорихме споделих за намеренията си да вземам Чероки за дърпане.Та той изрази мнение и даже каза,че било по добре да търся бус ,ръчка за тая цел.

    Бус ,за всекидневно каране и чат-пат теглене не ми е оферта.
    Как ли американците си теглят караваните с Чероки автоматик?
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #62
      Мъчат се, нямат такива капацитети да ги съветват да прецъкват от лоста, Един такъв беше посъветвал че е много добре за кутията на светофар винаги да изключва от скорост, както и по надолнище да се изключва след малко кутията стана на окОтия.
      Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
      Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

      Коментар


      • #63
        Че защо да не се включва на неутрал докато висиш на светофар?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          А защо да се включва? Хората за това купуват автоматици, за да не ръчкат лостове по светофарите. Ако обичаш, цитирай някоя инструкция за собствениците на автоматици, където това е написано черно на бяло.

          П.П. Единствено за кутиите с два съединителя съм чел, че не е желателно да придвижваш колата по светофарите само с отпускане на спирачката а трябва да се подава и газ, че иначе ставало мяу

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Например защото едно допълнително количество бензин се изразходва за подгряване на торк конвертора. Даже на мотор 5.7 се усеща.

          Аз не твърдя че трябва, нито че не трябва. Просто не се сещам за причина, поради която включване на неутрална докато висиш на светофар би било вредно. За класически автоматик с торк конвертор това.

          Не се сещам и за причина поради която спускане на баири на неутрална да е вредно. Затова и питам.
          Последно редактирано от sparkybg; 25-03-23, 13:59.

      • #64
        Преди около десетина дни теглих 2.6тона с двутонен Jeep Cherokee XJ 4l на газ, никакви проблеми нито с автоматика нито с товара, това за около 3000км дори в жегите в Румъния и Унгария.

        Американците са създадени за теглене, особено с автоматиците от старото поколение, единствено не ми достигаха силиците на баирите понякога да изпреварвам тировете защото съм с много "бързи" диференциали и големи гуми.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230314_081009.jpg
Прегледи:780
Размер:781.1 КБ
ID:6917190
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #65
          Принципно ако се ползва автоматична кутия за дърпане на ремаркета/каравани(бавна скорост) е препоръчително кутията да си има свой маслен радиатор а да не разчита на дълга тръбичка (примерно) монтирана отпреде около водния радиатор или охлаждане чрез връщащото масло от масления охладител за двигателя (ако има).

          Поради това по горе си има модели и модели дето автомата им става за издевателства и дето не става.
          Австралийците примерно продават и монтират допълнителни охладители за ТЛК80/100/200 и подобни и маркета е доста развит. има теми във форума.....

          За конкретното Чероки не знам дали има охладител на автомата.

          Коментар


          • #66
            Здравейте, гледам че темата е активна и е за подобен модел.
            Искам да ви попитам може ли на тези двигатели да се монтира газова уредба
            И някой гледал ли е тази кола, в обявата пишат че внасят автомобили и т.н.
            но не открих нищо за тези Кей Атлантик
            Има ли някой който срещу заплащане ще се съгласи да съдейства за оглед.
            Благодаря предварително.
            https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...84077620081368

            Коментар


            • cecoa1
              cecoa1 коментира
              Редактиране на коментар
              Може газ.

          • #67
            Първоначално публикуван от syn4o Преглед на мнение
            Здравейте, гледам че темата е активна и е за подобен модел.
            Искам да ви попитам може ли на тези двигатели да се монтира газова уредба
            И някой гледал ли е тази кола, в обявата пишат че внасят автомобили и т.н.
            но не открих нищо за тези Кей Атлантик
            Има ли някой който срещу заплащане ще се съгласи да съдейства за оглед.
            Благодаря предварително.
            https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...84077620081368
            Тази точно не ходи да я гледаш.тя е за разглобяване,не е за продажба.
            ОКАЯНО СЪСТОЯНИЕ.
            0896 396 700 Димчо Костов.

            Коментар


            • #68
              Здравейте
              sniper elite ти си с последната тема за 5.7 хеми, благодаря за бързия отговор
              четох че ти препоръчват да си поръчаш внос от америка, защо не се реши.
              sparkybg и твоята тема четох на няколко пъти, ти сам ли си организира вноса или се довери на някоя от фирмите занимаващи се с внос.

              Коментар


              • #69
                На фирма се доверих. Разбираемо от темата, в същата фирма няма да повторя. Сега бих настоявал за писмени гаранции/застраховки че ще пристигне във вида, в който тръгне.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • syn4o
                  syn4o коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз се доверих на фирма да видим кога и как ще дойде.

              • #70
                С две ръце за МЛ, много повече кола е , тия американци неможеш да им имаш вяра постоянно нещо дребно излиза. Виж тамата на Спарки с неговото не го оставя намира. Който каквото да ти казва имай предвид едно, в Европа си, карай си Европейски коли ремонти части всичко е много по адекватно. Вчера дърпах 3 тона с Мл320 на газ никакви проблеми с автоматика дори разхода е приличен.

                Коментар


                • #71
                  Много прав си - "Много повече кола е.."

                  Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                  Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                  Коментар


                  • #72
                    В на Спарки неговото не е имало нищо ното дребно нито едро от доста време, изключая течащ заден семеринг, който Спарки имА глупостта да не смени когато му беше времето.

                    Това че аз съм чишит, дето обича да се човърка постоянно, и съм намерил кой да ми уйдисва на акъла, не прави колата с нищо по-лоша.

                    Зет ми имаше ML Нищо в тая кола не е моето. А WKто ми ще бъде докарано до момента, в който даже и по моите критерии няма какво повече да му се пипне. Както стана с Тераното ми.

                    Последно София - Приморско, разход 14.9. за 5.7 бензин 380 коня, с климатик, с багаж до тавана и с почти 300 кила пътници. Нека ми е зле.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Даниел Цветков
                      Даниел Цветков коментира
                      Редактиране на коментар
                      Важното е ,че ти си го харесваш.

                  • #73
                    Ако искаш "кола" която е малко по-висока определено МЛ500- 388коня е несравним като вървене и пътно поведение с Гранда, но ако искаш да излизаш и извън пътя там където 99% SUV-чета немогат да отидат взимаш гранда.
                    Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                    Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X