Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто Нов Ford Ranger Raptor

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
    Да ама с гаранция 6 така с би турбото няма да е на цената на 4 цилинровия.
    И пак си мисля че форданела с изтискан бензинов мотор ще изкара много по малко отколкото япоката с нафтов мотор.
    За цената все още няма яснота или поне за Европа. За САЩ се очаква да стартира от 52000 доларес.
    Колко пък да е изстискан тоя мотор, даже за Европа ще е 212kw и 491NM което за 3 литров би турбо бензин все ще издаяни едни 200хил км.

    Коментар


    • #47
      Честно, вече не ми е до пикап.

      Нека видим накъде, ще тръгне света. Ако, всичко е наред и пикапи, и коли, на кой квото му е на сърце...

      Аз си клоня към Раптора! Вътре, поне на картинка много ме радва. Двигателя, то не е сигурно, че ще е този за ЕУ, може да е с 2.0л дизеларката, или 2.5 от Focus RS. Още е "спекулативна" темата.

      Както и да е, изобщо не ми е до пикап.

      Ще изчакам стратегически, да видя, какво ще се случи с международното положение. Кофти се получи с тая война

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        А аз усилено търся Тойота Талибанка,да се подготвям от сега за войната

      • redex
        redex коментира
        Редактиране на коментар
        А инвертар към Тойотата :-)

    • #48
      Аз също се оборудвам с високопроходими автомобили. От 3 години имам един KJ, много съм доволен, с изключение на това, че вътре е малко тесен.
      Сега се оглеждам за Амарок...чудя се между автомат или ръчка. Интересното е, че за едни години и километри, Рейнджър е по-скъп от Фолксвагена, а като чета ревютата от Австралия и Южна Африка, излиза, че Амарок е страхотен пикап....не че Рейнджър не е

      Коментар


      • #49
        Първоначално публикуван от VanDzaMin Преглед на мнение
        Честно, вече не ми е до пикап.

        Нека видим накъде, ще тръгне света. Ако, всичко е наред и пикапи, и коли, на кой квото му е на сърце...

        Аз си клоня към Раптора! Вътре, поне на картинка много ме радва. Двигателя, то не е сигурно, че ще е този за ЕУ, може да е с 2.0л дизеларката, или 2.5 от Focus RS. Още е "спекулативна" темата.

        Както и да е, изобщо не ми е до пикап.

        Ще изчакам стратегически, да видя, какво ще се случи с международното положение. Кофти се получи с тая война
        Дори и да ти е до покупка, чакането ще е значително. Аз имах ордер за друга марка. Доставката трябваше да бъде Май, след това стана Август, след това стана Февруари 2023. След разговор с представителството ми казаха година и 6-7 месеца чакане. Отказах ордера разбира се. Тези събития допълнително ще влошат доставките на нови коли и значително ще увеличат чакането.

        Коментар


        • #50
          Като слушам новините и чета из нета... Положението никак, ама никак не е хубаво. Иии до колкото разбирам, ще е такова няколко години още.

          Ще търся каруца с волове, магарета, коне, стадо овце, и некоя бачия

          Щот пикап без гориво - смисъл няма. Пък и пикап не се яде

          Нека видим на къде ще тръгне света...

          Темата за Раптор, или Тойота загуби смисъл за мен - поне за сега.

          Коментар


          • #51
            Петрол ще има със сигурност. Просто ще бъде с различна цена. Споменаваш Тойота. Аз точно Ланд Крузър бях поръчал но срока за доставка стана толкова дълъг че се загуби смисъла за мен.
            Според мен сега не е момента за смяна или покупка на нова ( нова от магазина) кола, освен ако не е критично. След, като цялата тази обстановка отмине и нещата се успокоят, по-скоро бих огледал ситуацията с енергоносителите. Тогава бих взел решение какъв тип автомобил, с какво задвижване, какъв двигател, на какъв вид гориво в какъв ценови диапазон итн. Имай в предвид че в следващите няколко години на пазара ще се появяват доста нови модели с много голям избор от задвижване. Относно Раптора ( европейския модел) Преди време правих тест драйв за няколко дни. Моето впечатление е добро. Вътре наподобява лека кола, усещането също клони по-скоро към СУВ от колкото към камион. Двигателя определено не е слаб но не е и динамичен. Дизел 200 и няколко конски сили. Беше добре оборудван, дори с твърдо покривало за товарният отсек. Тествах го зимата на Белмекен, като го подложих на крайност. Доста добре гази, комфортно поема неравности, има сила в ниските обороти. Предполагам че с В6 и по-висока мощност ще бъде и по-забавен за управление. Към онзи момент цената по ценова листа беше 120к. Не проявих интерес за покупка и не съм влизал в договорки за по-ниска цена. От всички пикапи, които тествах, Раптора е най- комфортен и най-много се приближава до СУВ.

            Коментар


            • #52
              Съгласен

              Да, аз качих Раптора почти до Половраг. Съгласен съм с написаното от теб за усещане.

              Като интериор е ОК, но все пак не е УАУ и Раптора не претендира за луксозно возило.

              Както споделих не харесвам SUV и Комби превозни средства. Краен потребител съм.

              Колите , или трябва да возят твърдо като каруци с спортно окачване, или със смислени off road възможности.

              Отворих темата, защото наистина ми липсва опит с шофиране на пикапи и offroad возила. Ааа след тестовото шофиране на Раптор-а бях в някаква неочаквано "дива еуфория".

              Имах нужда ме "приземите" и дадете обективни мнения за това накъде съм се насочил.

              За сега ще е новият Раптор.

              Ще чакам ситуацията с доставки, Украйна да добие някакви по-нормални и предвидими параметри и живи здрави тогава ще пазарувам.

              Коментар


              • #53
                Тествай още няколко сходни мпс-са с офроуд възможности за да имаш база за сравнение. Раптора изглежда много внушителен, като дизайн, има хубав фабричен клиренс и създава усещане за сериозни офроуд възможности. (Тук имам в предвид за забавление а не извращения ) Въпреки това би имал недостатъци и то не проблеми с техниката а по-скоро като практичност. Според това, за какво ти трябва кога и къде ще го караш.
                Ако ще го използваш само за Съботно- Неделни разходи за удоволствие е супер. Ако ще ти бъде единствена кола за всичко, за през седмицата в града, за магистрала и за кеф в гората, тогава ще трябва да се примириш с някой недостатъци на типа мпс.
                Не че не става, не че не може но поне за мен не е най-удачният вариант. Ако ти харесва да караш пикак няма да имаш проблем.



                Коментар


                • #54
                  Уффф, ще го мисля по-нататък...

                  Най-вероятно ще намаля авто парка ми до две превозни средства. Нещо Раптор-о подобно и някакво приятно кабрио, или няква "селска" лимузина.

                  Градско почти не шофирам, ползвам градски транспорт, колело , а когато съм в малък БГ град с удоволствие изоставям колата и съм пеш.

                  Пикап ще е за междуградско, пренасяне на багажи, велосипеди, екскурзии, биваци сред природата, като база за планински преходи, веднъж на седмица някой по голям пазар за семейство, си пренеса някой по обемист товар до вилата - щот пътя почти липсва вече...
                  Да, няма да правя orr road извращения, споделих го още в началото.

                  Истината е, как най-кеф ми е , да шофирам хотхетч, или кабриолет, ама няма пътища и ми писна се разправям с гуми и джанти.

                  Коментар


                  • gimax
                    gimax коментира
                    Редактиране на коментар
                    Май не знаеш точно кво искаш и дали го искаш и дали ти стиска да го имаш.

                  • Kalin Galinov
                    Kalin Galinov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Точно това мислех да напиша, ама се въздържах, щото в днешно време младите се обиждат дълбоко и от най-правилната забележка Демек, показах се като политкоректен, спрямо педалското време в което живеем.
                    Щом Раптор ти се вижда като по-по-най, вероятно не си се качвал на Амарок-а.

                • #55
                  Първоначално публикуван от VanDzaMin Преглед на мнение
                  Уффф, ще го мисля по-нататък...

                  Най-вероятно ще намаля авто парка ми до две превозни средства. Нещо Раптор-о подобно и някакво приятно кабрио, или няква "селска" лимузина.

                  Градско почти не шофирам, ползвам градски транспорт, колело , а когато съм в малък БГ град с удоволствие изоставям колата и съм пеш.

                  Пикап ще е за междуградско, пренасяне на багажи, велосипеди, екскурзии, биваци сред природата, като база за планински преходи, веднъж на седмица някой по голям пазар за семейство, си пренеса някой по обемист товар до вилата - щот пътя почти липсва вече...
                  Да, няма да правя orr road извращения, споделих го още в началото.

                  Истината е, как най-кеф ми е , да шофирам хотхетч, или кабриолет, ама няма пътища и ми писна се разправям с гуми и джанти.
                  Истината е в няколко возила за различни цели, важното е всичките да ти носят радост и щастие, и всичките да са зелени

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:тртртртртртрт.jpg
Прегледи:247
Размер:375.0 КБ
ID:6827029
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X