Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чисто Нов Ford Ranger Raptor

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чисто Нов Ford Ranger Raptor

    Здравейте,

    След години мъки с БГ пътищата стигнах до заключението, как е редно да сменя сегашните ми спортни коли с проходим пикап.

    Последните ми две шофирания бяха на Ford Ranger Raptor 2021 - очаровах се от возията по асфалт и силно лош черен път + малко off road.

    Toyota Hilux 2021 - не ми хареса.

    Реално километрите ще ги правя 50 % магистрала и градско + 50 % селски и планински разбити БГ пътища

    Ако тегля, ще е рядко и нещо малко. Основно ще пренасям колелета и леки, но обемисти товари.

    Ford Ranger Raptor не ме впечатли с визия, или интериор. Като мощност за магистрала е леко трагичен, но и другата крайност с над 300 коня също не ми допада за пикап.

    Хареса ми как гази пътните неравности с 90 км/ч и обем и относително добрата практичност на кабината и мястото вътре.

    Ще се радвам ми споделите мнения и препоръки точно за този Ranger Raptor

    Въпрос:
    - Има ли друг пикап с подобно окачване и размери на Ford Ranger Raptor с мощност между 250-300 коня

    Благодаря

  • #2
    Първоначално публикуван от VanDzaMin Преглед на мнение
    Има ли друг пикап с подобно окачване и размери на Ford Ranger Raptor с мощност между 250-300 коня
    Има

    Коментар


    • VanDzaMin
      VanDzaMin коментира
      Редактиране на коментар
      Така предположих и аз

      Производител , марка, впечатления?

  • #3
    Пробвай Toyota Tacoma TRD Pro. В Кладница имат налични. Излиза заводски с по-меко окачване Fox. 270 коня, мид сайз... Отговаря на описанието.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • VanDzaMin
      VanDzaMin коментира
      Редактиране на коментар
      Ееейй, изобщо не ми мина през главата, че в Кладница може да се намери такава Тойота.

      Благодаря! Много добра идея!

      Видях, имат две на обява в нета Направо ще се организирам ги посетя.

  • #4
    ПП?

    Коментар


    • #5
      Такото в сравнение с Рейнджъра е малко пикапче,да не се изненадаш
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • дядо владо
        дядо владо коментира
        Редактиране на коментар
        Защо бе Босе? Такомата и Рейнджъра са в един клас. Ако правилно съм разбрал Рейнджър раптор е зализан пикап на базата на Рейджъра, а "раптора" е взет от F-150, ама там си е друга бира. Кажи ако греша

      • brpi
        brpi коментира
        Редактиране на коментар
        Дядо Владо - тука в Америката се водят 2 вида -
        А-full size pickup trucks - тука са Ф150 , Тундра , Нисан Титан , ГМ сиеера и така нататък
        Б-mid size pickup trucks - форд реинджър, такома ,нисан фронтиер ,ГМ канион и т.н

        Фул саиза са по големи ,и като размери , и като мотори и т.н , на фул саиза маи само Форд имаха някакво недоразумение с 4 цилиндъра - но повечето са с 8 и тука там 6

        Мид саиза са си по малки като размери и има с 4 или 6 цилиндъра мотори .

        Раптора в никъкъв случаи не в класа на фул саиза ,може и да има с 6 цилиндъра ама тоя с 4 е умрал кон отвсякъде.

        Is the Ford Raptor a midsize truck?
        Image result for is ford raptor a full size truck
        Is there a Ford Ranger Raptor? Yes—sort of. -This midsize off-road pickup truck follows a similar formula to its F-150 Raptor stablemate, wearing aggressive bodywork and riding on performance-tuned suspension that brings ground clearance to about 11 inches
        Последно редактирано от brpi; 25-01-22, 17:39. Причина: dobavka

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Верно е,че ги водят в един клас ма Тойотката си е определено малко пикапче в сравнение с повечето в класа си,верно е,че са един клас ма Туйто е мъника в класа.

        Никак не лош пикапа,тука това държи най-много остатъчна цена от всичко на пазара,товарят ги,бачкат с тях,камънаци катерят……..но си е просто и надеждно,без претенции да е каквото и да е.

    • #6
      Да, определено Raptor-a е с "умрял" двигател. На мен ми е нужно превозно средство за спокойно предвижване от точка А до точка Б без да мисля за състояние на път.

      Mid-size силно ме устройва.

      За мен коне между 350 - 1000 на "нещо" с тегло над 1.5 - 2.5т е тотална глупост. V8 и V6 дърпат яко, но убиват с тегло и подръжка.

      фен съм на редови 4, 6 цилиндрови двигатели, защото динамично и технически са най-балансирани. Разбира се, имам кола изключение с 3 цилиндров двигател - yaris gr

      В автопарка ми най - вероятно ще си оставя две спортни евтини и кефещи коли за писта.
      Пикап за спокойно пътуване и може би селска лимузина тип шкода супърб /при Raptor не виждам смисъл от супърб/
      Последно редактирано от VanDzaMin; 26-01-22, 07:15.

      Коментар


      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        Такомата е V6 и няма други опции... Но не виждам какво би те притеснило точно това. А TRD Pro е и само двойна кабина, къс леген... Но и това е най-универсалния вариянт. Иначе има 3 опции за кабина и два за леген и почти всички комбинации между тях. Има избор и на автомат и ръчка. Пикапа наистина е компактен, дори за мид сайз по американските стандарти, но по нашите съвсем не е. По-голям е и от Хайлукс и от Л200 и от останалите европейски пикапи. Ако ти е малък - има Тундра , но по описанието от първия пост не се търси такова нещо.

    • #7
      Да, Благодаря!

      Такомата 100% ще я видя и на описание ми пасва. Нищо друго не мога да кажа повече - за сега.

      Нужно ми е, да вляза в нея , да я покарам, да добия впечатления.

      Зверове от А-full size лигата като: Hummer EV, Ram 1500 TRX , или FORD F150 Raptor не са ми нужни.
      Не казвам, как това са лоши пикапи! Не са моето нещо в случая!

      Намирам пикапите за превозни средства с прекрасен баланс към практичност и off road света.

      Не харесвам SUV и комбиТА!

      Коментар


      • noname12
        noname12 коментира
        Редактиране на коментар
        Не разбирам защо Raptor, тъй като поне от това което е писано в темата не виждам нещо с което няма да e подходящ и "обикновен" Ranger.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        На мен не ми хареса колко е ниска седлката,имаш чуството,че макарите ти се влачат по асфалта

    • #8
      Raptor заради окачването, мястото в кабината има и някои особенности по рамата + може се тунингова за още по-големи гуми в случай на нужда!

      Не ми харесва идеята за леген с лентови амортисьори. Не планирам да тегля тежки неща, или пренасям тежки товари. На Raptor-a харесах, как завива, минава през дупки,гърбици, шахти без капаци, коловози, качих на майтап скапан и разбит черен път.

      Идеален за БГ действителност!

      Ако нямаше това окачване в Raptor, м/у обикновен Ranger , или Hilux по - разумен избор би бил Hilux.

      Hilux ми бе тесен в кабината, може да мине през бабуни и дупки на скорост, но вътре в кабината усещането не бе никак приятно.

      100% трябва да погледна Такомата

      Коментар


      • Двигателист
        Двигателист коментира
        Редактиране на коментар
        Какво е лентов амортисьор?

    • #9
      ФВ Амарок?
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • icerunner
        icerunner коментира
        Редактиране на коментар
        Пикапи много. Човека е писал от начало, че го кефи да вози гладко с 90 по дупки и бабуни... Което, ако приемем, че се прави за кеф, а то едва ли има друга причина, насочва вниманието към модели, които излизат фабрично с тип състезателни окачвания - като минимум амортисьори с допълнителен резервоар, по-меки и дългоходови пружини и др. Разбира се, такова окачване може да се направи допълнително на почти всеки масов пикап, но ако това е търсено в ново и заводско решение избора доста се стеснява.

    • #10
      Icerunner много добре ме разбра!

      Държа да вози меко, кеф е да има мека возия по разбит път, от точка А до точка Б.

      Само да не ме разберете погрешно! Не става на въпрос за off road вандализъм - разораване на дюни, газене у защитени местности!

      Ще го катеря по силно разбити пътища , или остатъци от такива + "пенсионерско" шофиране с 110-120 по магистрала.

      Харесах си и някои дестинации в Албания

      Коментар


      • #11
        Возия се прави с окачване и не е нужно да е стоково,фирми за окачване дал господ.Па и не е нужно да е фирмено,с малко търсене се намира.

        Коментар


        • #12
          Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
          Возия се прави с окачване и не е нужно да е стоково,фирми за окачване дал господ.Па и не е нужно да е фирмено,с малко търсене се намира.
          т.е. да разбирам, как са грешни пари да се пазарува ново заводско "извратено" изпълнение на Toйота , или Форд само заради едното окачване?

          Няма ли да е много голяма разправия? - Не работя автомеханик!
          Да търся някъв 5-6 годишен нормален Ranger Double Cap, или какъвто там пикап 5-6 годишен читав намеря и след това, да го водя му дооправят возията примерно тук:
          https://www.offroadtuning.com/produk...d-ranger-2016/

          Коментар


          • noname12
            noname12 коментира
            Редактиране на коментар
            Ако искаш да е нещо по-така, за да те кефи, действай. Иначе няма абсолютно никакъв практически смисъл, така като гледам.
            Такомата също е ТОП и ми се струва доста по-удачен вариант за извън пътя в сравнение с Тундрата, която е доста голяма. За нашите братя оттатък океана сигурно нещата може да не седят по този начин, но щом планираш някакво градско каране ще е добре поне да можеш да минаваш и по по-тесните улички.

        • #13
          Да, точно така като размер и окачване нямам съмнение!
          Ще е Mid-size пикап , с двойна възможно най-широка и дълга кабина, с къс леген, амортисьори и окачване "състезателно" както при Raptor-a. Възможно най-повдигнат и проходим + off road гуми.

          Ако е огромна разправия преправяне окачването на някакъв 5 -6 г пикап.

          Може би ще пазарувам Такома, или Ranger Raptor...

          Не си падам по offroad возила, но са ме спасявали от бетстване в Родопите и им имам уважението!

          Ааа като гледам как се случват нещата в БГ, вече е време се заимам със смислено превозно средство за нашите пътища.


          Коментар


          • #14
            "Жалко" че гледаш толкова нов пикап!Иначе бих ти препоръчал моя модел-Шевролет Аваланш!Возия,много добра,направо като лимузина!Пикап перфектен.Чува се че тая година ГМ ще връщат модела,спират го 2013!Що,балиго.За мен перфектна кола.
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • #15
              Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
              "Жалко" че гледаш толкова нов пикап!Иначе бих ти препоръчал моя модел-Шевролет Аваланш!Возия,много добра,направо като лимузина!Пикап перфектен.Чува се че тая година ГМ ще връщат модела,спират го 2013!Що,балиго.За мен перфектна кола.
              Нищо не разбирам от пикапи!

              Обачее, този по това което прочетох из нета звучи и изглежда като екземпляр класика. Мисля, заслужава да бъде спасен от гнусните зелени ръчички на шибаните еколози!

              Нещо такова виждам и в твоя пикап. Това е, нали?

              https://www.cars.com/research/chevro.../specs/349945/

              Може би, трябва се пусне тема. Ей така, да се учим, помним и знаем.

              Кои коли бихте запазили , или превърнали в легендарни класики?

              Също така , гледах клипчета в youtube, как преправят пикапи от ДВГ на ток. Споделям го, защото пикапите ще понесат преправяне към ток много по-леко от обикновенна кола. Т.Е. има надежда се спаси нещо от любим пикап!

              Коментар


              • traun
                traun коментира
                Редактиране на коментар
                Баш те тоя ама моя е 2009та.2013 по случай края на модела е по натокан.Гледах/търсих от тая година ама държат цена без щета мамка им.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X