Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за пенсионер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    stankos

    Мога, но не е тирфора който си представяш. https://youtu.be/VkLZu9ZT4XA


    Иначе раздатка с ком + кардани + самата лебедка + водачи за въжето + планки за монтаж е повече от х2 на бюджета за возило от темата
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • stankos
      stankos коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря.

  • #47
    "Нема смисъл да спорим. Достатъчно умен човек си, за да можеш съвсем лесно да се поставиш на мястото на питащия. Тавана на пенсията в момента е към 1200лв. Той вероятно взима по-малко. Едва ли е автомонтьор, и едва ли има много приятели автомонтьори. Не държи на комфорт, на мощност, имидж, много голяма проходимост и пр."

    Много точно казано! Благодаря!
    Ще продължа с търсенето и се надявам до средата на август нещо подходящо да намеря.

    Коментар


    • #48
      Тавана вече е 1400, но много зависи колко ти струват лекарствата
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • #49
        Понеже почнахте да смятате пенсията на колегата като сравнително нов пенсионер да ви светна, че за да взимаш тавана на пенсията трябва преди това ди си имал доход най.малко два пъти колкото тавана и то за доста години. Така, че отдавна той ще си е решил въпроса с джипа и ще е прекарал поне два досега.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          достатъчно е да си бил осигуряван на максимума /3000 в момента/

      • #50
        И аз като колега от форума си имам своята мантра и си я повтарям като пич: Фиат Панда 4х4 2003-2012 бензин. Евтина за придобиване, евтина за обслужване, нисък разход, прилично 4х4, достатъчно проходима за целите на питащия.
        Иначе подкрепям изцяло Петьо за МЛ-а.
        Има и трети вариант за разкош- някое Субару - Импреза, Легаси или Форестър 1998-2003, не много ръждясало и с мотор 2.0 бензин, 115-125кс., имат и бавни.
        Успех с търсенето и с пенсионирането
        Последно редактирано от zlost; 04-03-21, 20:56.

        Коментар


        • #51
          Кия Спортидж до 2003г. Бензин или дизел. Има къса, средна и дълга база.
          Бързи/бавни с лост. Много трудно гние. Рамата е като за камион. Вози почти като лек автомобил.
          Поздрави от бъдещия пенсионер....

          Коментар


          • Пенчо
            Пенчо коментира
            Редактиране на коментар
            Ами след голямата градушка не съм я пипал. Трябва доста да се загледаш, за да видиш поражения. А пет етажа, над там където беше паркирана, покрива на балкона ми/ армирано стъкло 8мм/ беше на дупки колкото ябълки.
            Та каските ги не знам какви са.

          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Понякога заглеждам дългата база, ама се чудя с тоя малък бензин колко точно и е душата )))

          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Ако умееш да сменяш гарнитури и имаш приятел шлайфист - вземай смело

        • #52
          Много Ви благодаря за отделеното внимание. Всеки пост ми е нужен и го приемам. Няма по-запознати от Вас за търсения от мен автомобил.
          Дотук везните клонят към Панда и Спортидж. Панди 4х4 по-трудно се намират но КИА се среща почти във всяка автокъща.
          Явно ще бъде Спортидж заради по-голямото предлагане. Моля Ви да ме насочите кой двигател да избера. Бензин, дизел, година. По обявите са с различна мощност което за мен не е толкова важно, годината също не ме притеснява. Важното е двигателя да не е с детски болести още от производството. За купето ще се ориентирам дали е здраво, освен ако няма някои скрити неща за които трябва да внимавам.
          Здраве и късмет !!!

          Коментар


          • novatech
            novatech коментира
            Редактиране на коментар
            Не се занимавай с Киа , когато ти потрябва предно ще се окаже че не работи , двигателят ще е склонен да прегрява , дизела ако запали ще викаш ура , бензина ако не спука глава ще черпиш. Окачването ще го правиш два пъти в годината.
            Сега ултрасите ще ме наскачат че като смениш ГНП , глава , радиатор , виско , сложиш ръчни хъбове и е топ.

        • #53
          Тя кията не е евтина щото е нещо хипер ултра.
          ​​​​​ДВГ е кенеф всъщност.
          така рекламиращия колега се запали. Безпроблемните са със сменени гнп, без работещи подгревни свещи и т.н.
          Или направо нов мотор от нещо друго.

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #54
            Пепи, за теб и за мен Киата не е връхта, но повечето хора нямат кой знае какви изисквания. Два дни бях собственик на бензинов Спортидж и го продадох на колега, който му скъсва гъза от неграмотно каране и за близо година не го е строшил.
            На КИАта най-доброто нещо е цената, която е определяща за колегата. Получаваш нещо с добро съотношение цена/качество и си щастлив. Не е за извращения, но става за рибарска кола.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #55
              Значи аз баш спортидж съм карал чисто нов от магазина, та имам някаква идея.

              Просто обяснявам на човека що цената е каквато е. Да не се окаже после ма то защо така. Изобщо не коментирам дали става за извън пътя или не.

              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #56
                Гласувам за Фронтера бензин , или по-добре Исузу 2.6i (май са в тоя бюджет)
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • #57
                  Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                  Гласувам за Фронтера бензин , или по-добре Исузу 2.6i (май са в тоя бюджет)
                  Имал съм 2 броя Исузу и пазя много добри спомени от тях, но вероятността да намериш такова без да е със смертелно изгнило шаси, клони към минус безкрайност.

                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #58
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Тя кията не е евтина щото е нещо хипер ултра.
                    ​​​​​ДВГ е кенеф всъщност.
                    така рекламиращия колега се запали. Безпроблемните са със сменени гнп, без работещи подгревни свещи и т.н.
                    Или направо нов мотор от нещо друго.
                    Само за сведение - запали се поради насъбрала се шума от дълго паркиране под дърво.
                    Иначе още си е жива и здрава. Само със сменено моторче на чистачките.

                    Коментар


                    • #59
                      Имаше тема на Янко Желязков от Ямбол дето скъсва шортите на една Кия Спортидж по места дето и Г-класите ги няма много много

                      Той преди скъсваше шортите на една Нива де.....

                      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8%D0%B4%D0%B6
                      Последно редактирано от rosen_offroad; 05-03-21, 12:46.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Явно е по-добре човек да се научи да кара вместо да се чуди какъв джип да избере

                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        И да ремонтира, и да ремонтира

                    • #60
                      Мисля, че както питащият сподели, че до АВГУСТ ще избере, темата от съветващите ще стане поне 80 страници.

                      Коментар


                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        При бюджет от 3000 клинта, нема начин

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X