Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на 4х4 джип втора ръка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от Drakos Преглед на мнение
    Махам думата "респект", че усложнява обстановката
    Махам и дългата база.
    ​Иска ми се да събира 2 колелета и някоя раница, та събота и неделя да се измъкваме от града за малка разходка.
    Други въпроси или предложения, за да ме накарат да отхвърля част от моделите има ли?
    Щом махаш дълга база ти остават само тия:
    Първоначално публикуван от Drakos Преглед на мнение
    KIA Sportage - тук май и къса имаше ..
    Toyota RAV4
    Suzuki Grand Vitara
    Като добавиш обаче двете колелета ми се струва, че единстрения вариант за това е да дадеш още 500-700 лв за качествени напречни греди за покрив + вело-багажници.

    Коментар


    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      Човека търси до 10-12г., тоест след 2009г.. Спортиджа е същото като Туксона, Гранд Витара е от по-новите които са фултайм. За Рав4 силно се съмнявам да му стига бюджета, 2009г. не съм им гледал цените.

    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Бюджета така или иначе няма да му стигне за което и да е от трите ако е издание след 2009-та .

  • #17
    Махни ги всичките - една няма с голям багажник и да вози семейство.Може да го придвижи от вас до крьчмата и обратно,може да го докара до полянка с кошничка ягоди в багажника ма до там.
    Махна дългата база,десетина годишна за 12 бона,с багажник......е няма
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #18
      Има багажници, които се закрепят на теглича. Аз съм хвърлил око на такъв. Всичко друго е късмет 😀 И аз бях определил подобен бюджет, взех чирав джип, но съм дал над 7к за да го направя както аз разбирам технически изправен 😢

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Бензин(газ?) или дизел?
        Като начало махаш Каптивата от списъка. Ако ще искаш газ махаш и Mazda CX-7. След това си уточняваш колко голям го искаш , защото Кашкай и Х-Трейл са доста различни, както и Санта Фе и Туксон, който е едно и също със Спортидж. Отделно с половината ще трябва корекция или на годината или бюджета. Щом ще е за извънградско предполага малко по-голям двигател което ограничава избора още.
        Много добри въпросивъпроси.
        Мисля отново да заложа на дизел.
        Ясно става, че ще трябва да се направи компромис и от думите на колегата става ясно, че колелета вътре не се събират поне в този клас.
        Да започнем с компромис с размера - т.е. може и по-малка.
        Относно двигателя напълно съм съгласен.
        Поне 2.0.
        Кои отпадат до момента и защо?

        Коментар


        • #20
          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Едни други марки и модели всяват респект у простосмъртните водачи, но ти не си посочил нито една от тях. От посочените марки и модели, евентуално само Волвото може да се впише в половината изисквания и то ако колелата ги насипваш вътре. По-скоро се замисли за велобагажник към избраното от тебе МПС. Може и два - на тавана и на теглича ако колелата са повече от две.

          П.П. Евтина поддръжка на джип няма. Само два комплекта гуми са 2-2500 в зависимост от клас и размер. А щом ще возиш семейството, значи компромисите с гумите са изключени.
          Съгласен съм с всичко.всичко. Явно колелетата ще са отгоре.
          Сещам се за някоя друга марка,
          но за съжаление не ми е по джоба подръжката.
          Относно гумите не се плаша.
          Това ми е единственият ясен разход, за който съм направил сметка.
          И така...за сега само един колега заложи на Хондата.
          Как да отхвърля някой от другите?

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от Иванов Иван Преглед на мнение
            Кия Соренто бензин. Черна със затъмнени стъкла.И си оправи заглавието, защото явно търсиш СУВ.
            KIA Sorrento изглежда найстина голяма.
            Проблема е че ми се събират 13 коли, които не знам как да филтрирам.
            За Honda, Toyota и Suzuki имам представа, че са здрави.
            Но това не е достатъчно, за да отхвърля другите или да избера тях.

            Коментар


            • #22
              Ревизия на критериите:
              1. Здрава. Най-малко известни проблеми. Най-малко данни за ръжда. Да се поддържа по-лесно и по-евтино;
              2. Семейна;
              3. Дизел;
              4. Максимално близо до 2010г.
              5. Бюджет без промяна 12 хиляди;
              6. Достатъчно мощен двигател за комфортно извънградско пътуване.

              Колелата остават отвън, дългата база отива на кино, за респект въобще не говорим
              Едит: Хондата най-малко ми харесва на външен вид, но ето че има прилични предложения
              https://m.mobile.bg/details/21606492403559895
              Последно редактирано от Drakos; 25-01-21, 00:37.

              Коментар


              • royce
                royce коментира
                Редактиране на коментар
                Я кажи какво ти идва на ум като загледаш шофьорската седалка на въпросния автомобил?

              • Иванов Иван
                Иванов Иван коментира
                Редактиране на коментар
                Ти нали не мислиш, че колата я е карала бабичка, която веднъж седмично е ходила с колата до супера!? Колата е 12 годишна, не от магазина.

              • cecoa1
                cecoa1 коментира
                Редактиране на коментар
                Тая Хонда е хубав и здрав автомобил, но дизелова с ръчна кутия е най-евтиния вариант, защото има един недостатък - съединителят им е доста скъп в комплект с маховика. А за нещастие и ресурса му е сравнително малък на съединителя в тая кола. Затова се взима или бензинова, или с автомат. Автомат при дизела обаче идва чак към края на 2010г с , когато вече мотора е 150к.с. Ако прежалиш тоя скъп консуматив(провери му цената), колата е ОК.

                Иначе аз бих разгледал обявите за Rexton почващи от 2008г. Там и багажника ще ти хареса, а и ще останат пари от бюджета. Излишно подценен модел е, хубаво е да го погледнеш и на живо. Ако ти хареса, пиши тук да те запознаем малко с разновидностите на 4х4 при него, че има няколко варианта.

            • #23

              Коментар


              • #24
                Първоначално публикуван от Drakos Преглед на мнение
                Ревизия на критериите:
                1. Здрава. Най-малко известни проблеми. Най-малко данни за ръжда. Да се поддържа по-лесно и по-евтино;
                2. Семейна;
                3. Дизел;
                4. Максимално близо до 2010г.
                5. Бюджет без промяна 12 хиляди;
                6. Достатъчно мощен двигател за комфортно извънградско пътуване.

                Колелата остават отвън, дългата база отива на кино, за респект въобще не говорим
                Едит: Хондата най-малко ми харесва на външен вид, но ето че има прилични предложения
                https://m.mobile.bg/details/21606492403559895
                От това по близко до критериите няма да намериш:


                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Ето този ИХ55 се продава за 15к със сериозен коментар.

                Колата е гледана от съфорумец и е добър модел.

                https://offroad-bulgaria.com/forum/%...di-2011-%D0%B3


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #25
                  Здравейте!
                  Rextona за съжаление не ми допада.
                  Ако трябва да мисля и за автоматик става още по-сложна задачата. Автоматика не е ли по принцип по скъп за подръжка или ще ми спести главоболия?
                  Съвсем се обърках и още никой не изказа мнение за двигател, ръжда и здрава ходова част?!
                  Моля някой да ми помогне да подредя мислите, да даде мнение по изброените модели и да ми помогне да стигна до 3-4 кандидата.

                  Коментар


                  • #26
                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение

                    От това по близко до критериите няма да намериш:





                    Здравей!
                    Благодаря за мнението, но колата има 300 хил км зад гърба си и се продава за 15к.
                    Не твърдя, че това което ще харесам ще има реално по-малко километра, но на пръв поглед не звучи изгодно предложението.
                    Моделът също не ми харесва на външен вид.

                    Коментар


                    • rosen_offroad
                      rosen_offroad коментира
                      Редактиране на коментар
                      Тези 300 к ще са най малките реални на пазара

                      Относно цената са казали че има голям коментар.

                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      ахаа, ти търсиш на 127 хил. - Горубляне, Дупница и Враца са пълни с точно такива

                  • #27
                    Аз бих ограничил избора до SantaFe 2 и CR-V, просторни и надеждни автомобили, които отговарят на критериите. Въпрос на късмет е да намериш читав автомобил, от първия до миналата година излизаха в Употребявани на IND.

                    Коментар


                    • #28
                      Също така предвиди бюджет за обслужване, гуми, леки ремонти и регистрация (ако е нов внос).
                      В този случай автомобил за около 12 к, ще отиде на 15 к.
                      ​​​​​
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #29
                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        Също така предвиди бюджет за обслужване, гуми, леки ремонти и регистрация (ако е нов внос).
                        В този случай автомобил за около 12 к, ще отиде на 15 к.
                        ​​​​​
                        Добро утро!
                        Имам ги впредвид тези разходи, затова не искам да прескоча 12к.
                        Благодаря!

                        Коментар


                        • #30
                          Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
                          Аз бих ограничил избора до SantaFe 2 и CR-V, просторни и надеждни автомобили, които отговарят на критериите. Въпрос на късмет е да намериш читав автомобил, от първия до миналата година излизаха в Употребявани на IND.
                          Благодаря!

                          От началото като че ли отпадна Chevrolet-a и Mazda-та.
                          Съгласен съм, но обяснете с една дума защо.
                          ​​​

                          Коментар


                          • cnc82
                            cnc82 коментира
                            Редактиране на коментар
                            И аз съм на същото мнение за тези два модела. От това което чета и слушам, може би са най-сполучливите от горните изброени (като надеждност).

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X