Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил с висок клирънс или малко джипче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобил с висок клирънс или малко джипче

    Здравейте, търся автомобил с висок клирънс за черни пътища из балкана, или някакво малко джипче. Бях се спрял на Игнис или Териос, но разбрах ,че са доста трошливи. Последно съм си харесал Ford Fusion 1.6 TDCI, но все още не съм на 100% сигурен за избора си. Четох и тук във форума, има много писано и съвсем се обърках, та ако може за някакви идеи.. Сумата която мога да си позволя е 4-5-6000лв

  • #2
    Разгледай баничарките.

    Коментар


    • #3
      Забравих да спомена , че ще се ползва и за семеен автомобил, баничарките нещо не като че ли за мен подходящо

      Коментар


      • #4
        "Черни пътища в балкана" - повечето са за клиренс над 30 см. и гуми над 30".
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          "Черни пътища в балкана" - повечето са за клиренс над 30 см. и гуми над 30".
          Става въпрос за предимно по-ниската част на Стара планина, няма чак такива пътища с коловози, там имам имот който започнах да наместявам по често, за това и възникна въпроса.

          Коментар


          • #6
            Спортидж?

            Коментар


            • turtey
              turtey коментира
              Редактиране на коментар
              Пенчо, ти още ли пробутваш тоя боклук във всяка тема?

          • #7
            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Спортидж?
            Как са с подръжката?

            Коментар


          • #8
            С подобна цел март месец си взех Хонда CRV 1 за 5 бона, 2000г. Супер е за тази цел.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от gogyto Преглед на мнение
              Здравейте, търся автомобил с висок клирънс за черни пътища из балкана, или някакво малко джипче. ... Сумата която мога да си позволя е 4-5-6000лв
              "Малкото джипче" го изтърва преди по-малко от 3 часа, а обявата вися в тоя форум от 23 юли: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8#post6686280

              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #10
                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                "Малкото джипче" го изтърва преди по-малко от 3 часа, а обявата вися в тоя форум от 23 юли: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B8#post6686280
                Нищо де, ще излезе друг, нямаме бърза работа

                Коментар


                • #11
                  Между малко джипче и тоя фюжън има Балкан разлика...
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от gogyto Преглед на мнение
                    Забравих да спомена , че ще се ползва и за семеен автомобил, баничарките нещо не като че ли за мен подходящо
                    А това как се връзва с "малко" ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                      А това как се връзва с "малко" ?
                      Че какво му е на малкото джипче, достатъчно е за трима човека....
                      Баничарката си е за банички да разнасяш

                      Коментар


                      • cnc82
                        cnc82 коментира
                        Редактиране на коментар
                        С малкото джипче преход Бургас-София ще ви се струва като околосветско пътешествие... 😁

                      • gogyto
                        gogyto коментира
                        Редактиране на коментар
                        Чак такива пътувания не правя аз, ама то не може всичко да е префектно, винаги едното е за сметка на другото.

                    • #14
                      Фюжъна е Мазда 2 до 2007г. и наследник на Демиото. Имал съм Демио - по-високо е от ниските коли, но е далеч от джипче или паркетник. Скачай на някой малък паркетник. Териос и Игнис не са лоши, Игниса е с еднакво купе със Субаро Джъсти, за карантията не знам какви разлики имат.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #15
                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Фюжъна е Мазда 2 до 2007г. и наследник на Демиото. Имал съм Демио - по-високо е от ниските коли, но е далеч от джипче или паркетник. Скачай на някой малък паркетник. Териос и Игнис не са лоши, Игниса е с еднакво купе със Субаро Джъсти, за карантията не знам какви разлики имат.
                        Много трошливи били от към диференциали, до колкото разбрах...и за Териоса чух същото....
                        За това взех да се оглеждам за автомобил с по-висок просвет, поне няма да чупя нерви за скъпи ремонти.
                        Но все още не съм решил окончателно, иначе по-горе изборените ми допадаха много.

                        Коментар


                        • Иван Жоров
                          Иван Жоров коментира
                          Редактиране на коментар
                          Остава Хонда HRV, но повечето май са над 100к.с. и си е тромава, не че Териос 1,5 е бегачка. Пинин също е добро решение.

                          П.П. Баща ми има Митсубиши Спейс Стар 1,6 98к.с. което е подобно на Фюжъка и даже е леко повдигнато. Мога ако имаш интерес да ти направя кратко сравнение между двете, че както изглеждат почти еднакви, така нямат нищо общо.

                        • gogyto
                          gogyto коментира
                          Редактиране на коментар
                          Да заглеждал съм се по Спей-Стар, но отзад това гърне хич не ме кефи където са го сложили....

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X