Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужен ми е съвет от хора карали offroad

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

    ок, съгласен
    Зима иде

    Коментар


    • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      А това не е ли картинката на редукторните?
      Първите мостове на ГАЗ-69, също Тимкен, са били за кратко с два сателита. Преди 60 години. Няма други съветски/руски двусателитни.
      Я се разходи до Йори.В абонатната има една касета.После пиши тука...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

        Красиви картинки)
        А от къде са се взели? От стенда, да? Карайте тогава стенда, ще имате още 50 конски сили от табелката на вратата.
        Кулера НИКОГА не работи и близо до теоретичните си възможности. Който знае как е направен и работи, знае и защо. Иначе нямаше да е бизнес търговията със стари глави, понеже нямаше да се цепят и измятат. Вижте ралийните коли. За два часа каране по етапа, радиаторите на кулерите са кажи го колкото водните, и пак половината отпадат прегрели. И това още е цивилния асфалт, не е офроуда с прахоляка и калта.
        Питайте сервизаджиите. В най-добрия случай това чудо отдалечава гръмването на термично претоварения мотор, никаква мощност не вдига. Слагането му значи единствено, че конструкторите не са се оправили с охлаждането на главата в гонене на безсмислена литрова мощност от 10 кила чугун. Които няма къде да денат толкова топлина от толкова площ. А тия картинки са единствено маркетинг.
        Последно редактирано от Стефан; 09-10-08, 21:19.

        Коментар


        • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

          Стефане, поне теоретично, идеята на кулера е да охлади въздуха и да вкара по-голямо количество при същия обем, т.е. би трбвало да подобри пълненето, а от там да повиши частично мощността. Друг е въпросът какво се получава на практика, но все пак би трябвало да има някакъв ефект...
          Последно редактирано от giorgio; 09-10-08, 19:57.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

            Именно Става една въртележка с увеличаването на мощността, а от там пък на греенето, и процесът автоматично се ограничава до 6 - 10 процентово увеличение. Това теоретично, при съвършено чист радиатор и напълно непропускащ филтър. Практически никога не се стига до такъв резултат. Лабораторно - пак не успява да ги докара всичките +10%.

            Коментар


            • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

              по моя преценка , без да съм прочел нито буква по този въпрос , просто от любопитство преди незнам колко години го разгледах обстоино тази ситемата , и останах със впечетление че единствената цел на това чудо е да вкарва студен и згъстен въздух под налягане в цилиндрите и така горивната смес при горене се раширява повече и от-там прави мотора по силен ,
              sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

              Коментар


              • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Друг е въпросът какво се получава на практика, но все пак би трябвало да има някакъв ефект...
                и има


                според мен наи много се усеща между 1800 и 2500 оброта , условно казвам
                sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                Коментар


                • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                  Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                  ... но в гората освен някоя самодива, не виждам кой му духа на тоя кулер ...
                  На фабричните кулери си има и ел. духалка точно за такива ситуации.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                    Ефект от интеркулера на практика има. Имахем едно старо ивеко нещо се преххх и майстори правещи ремонта му бяха махнали интеркулера, карахме го 1 седмица така - не щеше да откине с 2,5 тона товар.
                    Последно редактирано от kinex; 09-10-08, 20:37. Причина: цензурирано
                    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                    Коментар


                    • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                      Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                      Ефект от интеркулера на практика има. Имахем едно старо ивеко нещо се преххх и майстори правещи ремонта му бяха махнали интеркулера, карахме го 1 седмица така - не щеше да откине с 2,5 тона товар.

                      плюс това е важен радиатора заради и количеството въздух дето сабира , а ти си останал само със въздухо-проводите доколко разбирам , само на турбо
                      sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                      Коментар


                      • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                        Хе-хе! Гледам пак темата за кулерите сте притоплили.
                        Само за да внеса объркване - защо за да охладят двигателя и в частност главата някои системи за ЕГР вкарват горещи изгорели газове обратно в двигателя?
                        Охлаждаме въздуха, пък бутаме обратно горещ пушек?!

                        Коментар


                        • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                          Тази работа е същата, като тютюнопушенето, първо вдишваш дима, а после го издишаш... няма далавера...
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Хе-хе! Гледам пак темата за кулерите сте притоплили.
                            Само за да внеса объркване - защо за да охладят двигателя и в частност главата някои системи за ЕГР вкарват горещи изгорели газове обратно в двигателя?
                            Охлаждаме въздуха, пък бутаме обратно горещ пушек?!

                            малеее ма ти верно ме ошашави , турбото вкарва чист въздух в цилиндрите , изгорелите газове въртят турбината, има некои нови техники дето връщат част от изгорелите газове за преработка ма това ми звучи като оня виц , бре тия компоти са ядени веднъш бре ,братче
                            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                            Коментар


                            • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                              Много офтопик стана.

                              Коментар


                              • До: Нужен ми е съвет от хора карали offroad

                                А, за да направи това, което ВСЪЩНОСТ не може да направи кулера. Да свали температурата на горенето в камерите.
                                Че цялата работа е тръгнала от екологията и азотните окиси е друг въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X