Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 10 хил. лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип до 10 хил. лв.

    Здравейте,
    Изчетох сума материали, но още не мога да се ориентирам за конкретна марка/модел.
    Търся джип, предпочитам къса база (2/3 врати, 4 местен), бензин, евентуално ръчна ск. кутия.
    Трябва ми както за неравен терен (язовири и прочее), така и за магистрали (за ходене на ски и т.н.)
    За последното (ски-багаж) по-малък джип надали ще ми свърши работа (?), затова гледах и едни Черокита по 8-9 хил.
    Ако не бъркам Джийп имат и къса база, но се среща по-рядко мисля?
    Иначе Паджерото (3.5i) ми допада, а от Сузукитата нямам никакви впечатления.
    Препоръчаха ми и Субару форестър, но не знам как стои въпроса с рез. части, защото рано или късно ще се наложи.
    За РАВ 4-ките се сблъсках с много противоречиви мнения - двама мои познати доста се оплакваха и ми казаха да стоя далеч!?
    Трети беше много доволен... и като резултат тотално се обърках - не знам какво да търся.

  • #2
    От: Джип до 10 хил. лв.

    Че си объркан, се вижда и от поста ти.
    Изясни си за какво ще го ползваш, за да го изкоментираме, щото универсален джип (а и каквото и да било) няма.

    ... и си напиши в профила от къде си.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Джип до 10 хил. лв.

      Ъ-ъ-ъ, колкото и да си го представям, 4 човека с багаж за ски и кола/джип с две врати не си го представям. Освен това търсиш евентуално дизел, защото при бензина трябва да се оглеждат само марки и модели, които имат ниша за резервна гума под пода на багажника, което автоматично ти поставя под въпрос носенето на пълноразмерна резервна гума, както и обема на газовата бутилка.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Джип до 10 хил. лв.

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Че си объркан, се вижда и от поста ти.
        Изясни си за какво ще го ползваш, за да го изкоментираме, щото универсален джип (а и каквото и да било) няма.
        ... и си напиши в профила от къде си.
        Така е. Ако бях наясно - най-вероятно вече щях да съм купил.
        Ами трябва ми за умерен, не тежък офроад - обикалям тук-там по язовири и планини да снимам.
        Засега съм се оправял с по-високи коли (чат-пат гърнетата са го отнасяли), но не си е работа.
        Препоръчаха ми дори Ауди олроад, но все пак си е кола (а и цената на поддръжката ме отказа).

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Ъ-ъ-ъ, колкото и да си го представям, 4 човека с багаж за ски и кола/джип с две врати не си го представям. Освен това търсиш евентуално дизел, защото при бензина трябва да се оглеждат само марки и модели, които имат ниша за резервна гума под пода на багажника, което автоматично ти поставя под въпрос носенето на пълноразмерна резервна гума, както и обема на газовата бутилка.
        4-ма - не, по-скоро за 2 човека със скиорска (или фотографска) екипировка.
        С дизелите нямам толкова опит, както и с автоматици.
        Свикнал съм с бенизнови двигатели и ръчни скорости.
        Не че ми пречи да добия нови навици, само да си избистря нещата в главата.

        Коментар


        • #5
          От: Джип до 10 хил. лв.

          Като ше обикаляш, забрави за късите бази, освен ако не си мазохист, и се оглеждай за по-силни мотори, щото динамиката на пътя никога не е в излишък.
          Каквото и да е МПС с малък двигател с нормално или по-динамично каране на извънградско дава разход колкото същото с по-голям, ако не и повече, само дето е мъка.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Джип до 10 хил. лв.

            Вранглер , Ники. Ма не знам за тия пари дават ли да се снимаш до него!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Джип до 10 хил. лв.

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Вранглер , Ники. Ма не знам за тия пари дават ли да се снимаш до него!
              Е, айде сега ! Трябва ли да се карат само Вранглери от 50 нагоре ?!

              За описаните нужди не му трябва джип с цял преден мост, а и първият джип е да си наместиш главата за точния.
              Абе същото е като за "първия", почти винаги е "квото дойде", пък после нещата почват да се поизясняват, ама понякога и не, щото се появява синдрома на първия ... ъъъ, нека в случая да е "джип".
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Джип до 10 хил. лв.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Като ше обикаляш, забрави за късите бази, освен ако не си мазохист, и се оглеждай за по-силни мотори, щото динамиката на пътя никога не е в излишък. Каквото и да е МПС с малък двигател с нормално или по-динамично каране на извънградско дава разход колкото същото с по-голям, ако не и повече, само дето е мъка.
                По принцип идеята за по-къса база е от гл.т. на маневреност.
                Но не търся малък мотор.
                Наясно съм какво представлява малък двигател + тежък автомобил (възможно най-кофти комбинацията).

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Вранглер , Ники. Ма не знам за тия пари дават ли да се снимаш до него!
                М/у другото мин. седм. наистина се зазяпах по един Вранглер, ама кредити не ми се теглят.
                Иначе ОК - да! Изглеждат мн. добре.
                p.s.
                Между другото се загледах и по някакъв Дайхатцу Териос - някакви впечатления от тях?

                Коментар


                • #9
                  От: Джип до 10 хил. лв.

                  Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                  ...
                  p.s.
                  Между другото се загледах и по някакъв Дайхатцу Териос - някакви впечатления от тях?
                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Като ше обикаляш, забрави за късите бази, освен ако не си мазохист, и се оглеждай за по-силни мотори, щото динамиката на пътя никога не е в излишък.
                  ...
                  "Къса база" значи по-малко междуосие, което е такова при по-малките джипки независимо с колко врати са, освен че всички са и с по-малки двигатели, ама и нали казваш, че

                  Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                  ...
                  не търся малък мотор.
                  ...
                  Всъщност, какъв автомобил караш сега, за да имаме база за примери и сравнения ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип до 10 хил. лв.

                    Аз бих предложил hyndain tuscon.Хем не е голям,но е с 4 врати и за по-малко от бюджета ще намериш читав,а има и добри дизели.Руснаците доста ги карат: https://youtu.be/fTO37xw-GcY ;

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип до 10 хил. лв.

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      "Къса база" значи по-малко междуосие, което е такова при по-малките джипки независимо с колко врати са, освен че всички са и с по-малки двигатели.
                      Не е баш така за моторите. Примерно, къс Вранглер с 4.0 или пък късо Паджеро с 3.5
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип до 10 хил. лв.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Не е баш така за моторите. Примерно, къс Вранглер с 4.0 или пък късо Паджеро с 3.5
                        Имах предвид джипки от класа на Джимни или Териос, за които колегата отвори приказка, и които според мен въобще не трябва да се разглеждат като опция за по-дълги и/или магистрални преходи.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип до 10 хил. лв.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Не е баш така за моторите. Примерно, къс Вранглер с 4.0 или пък късо Паджеро с 3.5
                          Има едно късо с мотор.На Дерхънтъра .Ма го не дава на скиори , шот си влачи баровци по баира
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип до 10 хил. лв.

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            "Къса база" значи по-малко междуосие, което е такова при по-малките джипки независимо с колко врати са, освен че всички са и с по-малки двигатели, ама и нали казваш, че
                            Явно, че и с терминологията още не съм на ти.
                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Всъщност, какъв автомобил караш сега, за да имаме база за примери и сравнения ?
                            Ами въртя едни стари Пежа, не те не знам колко ще дадат яснота. Карал съм и 605-ца, 405-ца, бяха по-височки... иначе последно обикалях да снимам едни изоставени рудници - с една 306-ца слязох почти до замърсената от цветните метали вода. Зарязах я чак, когато дъното ѝ опря.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Reflections_1.JPG
Прегледи:1
Размер:483.4 КБ
ID:5781923
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Reflections_2.JPG
Прегледи:1
Размер:347.0 КБ
ID:5781924

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип до 10 хил. лв.

                              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                              Има едно късо с мотор.На Дерхънтъра .Ма го не дава на скиори , шот си влачи баровци по баира
                              Еее, стига де, това пък е съвсем далеч от предмета на темата !

                              Оставам с впечатлението, че идеята е да се вземе нещо, да се сменят масла, ремъци и евентуално гуми, и да се почва с разходките.

                              P.S. То има и едно такова с турбина, че даже е и кабрио.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-02-18, 14:00. Причина: P.S.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X