Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 10 хил. лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Джип до 10 хил. лв.

    Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
    Да уточня, че за мен проходимостта има съществено значение. Ако мога грубо да определя някакво съотношение: ~80% нормални пътища, останалото - по каквото дойде. За съжаление достъпът до най-интересните (за мен) места е и най-развален. И не става дума само за България. Ноември ходих да снимам едни водопади в Сърбия (от другата страна на Чипровци), някъде м/у върховете Копрен и Миджур - там стигнахме (с един познат от ПСС-то) до едни доста неприятни коловози от лепкава червена кал до колене и просто нямаха минаване. Трябваше да зарежем колата по-рано от предвиденото и оттам нагоре по баира. А това естествено силно скъси времето за снимане (връщането е на челници, това дори не подлежи на съмнение, а маркировка - каквато ние си оставихме, местната беше частично, умишлено при това, изпотрошена)!
    За какви други пътища обикновено става дума: ами примерно от Белица до Загражден (който е минавал след полунощ знае, че е един истински зоопарк - диви котки, лисици и глиганчета по 2-3 броя си търчаха необезпокоявно покрай колата); или от Кресна към хижа "Загаза", или от Попина лъка до хижа Беговица; както и от Банско до х. Дамяница, или от Фотиново до водопадите, които са по черния път към яз. Въча... и т.н.
    Да, до всички тях криво-ляво съм стигал с колата (макар, че за последните две никак не е препоръчително) и затова търся нещо, на което да мога да разчитам. В сервиза до нас вече искат да ми издадат абонаментна карта. А зимата е от най-интересните сезони за снимане, така че и в подобни условия се обикаля доста. Ще ми се дори ако се налага да мога да се кача с него до входа на нац. парк Рила (докъдето платените джипове от паркинга стигат). Не че ще тръгна да го правя, но да знам, че ако реша - мога да разчитам на него да си замъкна горе нещата.
    При тези положения оставяш на страна повдигнатите коли с някакво двойно и търсиш сериозен автомобил за тежък терен. Повече ще бърка в джоба, но целите изискват средства.

    Коментар


    • #47
      От: Джип до 10 хил. лв.

      Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
      ...
      Искам да си спестя някои истини, до които други вече са достигнали.
      Това може много лесно да стане. Когато нещо ти ангажира интереса, просто отваряш раздела и четеш, щото ултрасите на определени марки и модели ше те заливат със суперлативи.
      А иначе, всеки джип може да се направи "по", а и да му се отстраняват проблемите, обаче е добре когато се стигне до въпроса "А цената ?" да няма "Но моооля ви !".
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Джип до 10 хил. лв.

        Изпускате най-подходящия автомобил за описаните цели �� Sorento 3.5 след 2006 та. Убав мотор, много здрав автоматик, средно голям по обем, цял мост отзад с ЛСД, рама, бавни и среден блокаж. За тези пари ще се намери читав екземпляр. Газифицира се лесно. Части бол, и евтини. Ето нашия "ски" автомобил https://photos.app.goo.gl/2VeGZLprvXtnAjQV2
        Поздрави
        Камен

        Коментар


        • #49
          От: Джип до 10 хил. лв.

          Може би едно Паджеро би свършило прекрасна работа? Мисля че му влиза в бюджета, няма да е стара и ще може да се движи по шосето.

          Коментар


          • #50
            От: Джип до 10 хил. лв.

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Това може много лесно да стане. Когато нещо ти ангажира интереса, просто отваряш раздела и четеш, щото ултрасите на определени марки и модели ше те заливат със суперлативи.
            А иначе, всеки джип може да се направи "по", а и да му се отстраняват проблемите, обаче е добре когато се стигне до въпроса "А цената ?" да няма "Но моооля ви !".
            Да не отваряме спора с кой може да се направи най лесно.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #51
              От: Джип до 10 хил. лв.

              Викаш, и с малко руска помощ става съвсем трепач.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #52
                От: Джип до 10 хил. лв.

                Ако ще газиш в калта, задължително си предвиди пари за по-подходящи гуми и евентуално-лебедка.
                Между другото, ако няма да стигаш до "ексцесии " , тествай и някоя Гранд Витара след 2007г Постоянно 4х4, бавни скорости и компактни размери... Само избягвай 2.0 бензин - няма въртящ момент...
                Важното е на теб да ти хареса - няма "най-добър" 4х4...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #53
                  От: Джип до 10 хил. лв.

                  Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                  Да не отваряме спора с кой може да се направи най лесно.
                  Въобще не ми се спори, а и не съм казал нищо конкретно, освен че трябва да се качи, покара, и чак тогава да коментираме с това което ще му е харесало какви брадви го очакват, щото винаги ги има.
                  Отделно, че колегата, поне в началото, иска да се качи и кара, а не да прави.

                  Ето конкретно предложение от Кокчо

                  Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                  Може би едно Паджеро би свършило прекрасна работа? Мисля че му влиза в бюджета, няма да е стара и ще може да се движи по шосето.
                  Масла, ремъци и гуми, и е шампион !
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #54
                    От: Джип до 10 хил. лв.

                    Първоначално публикуван от Камен Ангелов Преглед на мнение
                    Изпускате най-подходящия автомобил за описаните цели �� Sorento 3.5 след 2006 та. Убав мотор, много здрав автоматик, средно голям по обем, цял мост отзад с ЛСД, рама, бавни и среден блокаж. За тези пари ще се намери читав екземпляр. Газифицира се лесно. Части бол, и евтини. Ето нашия "ски" автомобил https://photos.app.goo.gl/2VeGZLprvXtnAjQV2
                    Поздрави
                    Камен
                    Мерси!
                    Ще ги погледна.

                    Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                    Може би едно Паджеро би свършило прекрасна работа? Мисля че му влиза в бюджета, няма да е стара и ще може да се движи по шосето.
                    Да, бях се загледал в някакъв 3.5i-нещо модел мисля?
                    И се надявах някой да сподели впечатления.
                    Единствено си мислех, дали не е прекалено компактен.

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                    Ако ще газиш в калта, задължително си предвиди пари за по-подходящи гуми и евентуално-лебедка.
                    Между другото, ако няма да стигаш до "ексцесии " , тествай и някоя Гранд Витара след 2007г Постоянно 4х4, бавни скорости и компактни размери... Само избягвай 2.0 бензин - няма въртящ момент... Важното е на теб да ти хареса - няма "най-добър" 4х4...
                    Това с калта беше изненада тогава. Не влизаше в плановете. Но нищо чудно някой друг път пак да ме изненада.
                    Лебедка звучи доста примамливо, но предполагам че така ще си надхвърля лимита?
                    Иначе не търся "най", нито робувам на марки/модели.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Отделно, че колегата, поне в началото, иска да се качи и кара, а не да прави.
                    Абсолютно!
                    Много точно си ме разбрал.
                    Нищо, че малко завъртяно съм се изразил...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Джип до 10 хил. лв.

                      Лебедка- грубо 1000лв. Гуми - 1000-1500лв Окачване... и в един момент става тегаво на магистралата... Затова си определи приоритетите... Който и да е СУВ е с едно измерение по проходим от сегашните ти коли.
                      За мен се оказа напълно достатъчно 4х4 и 20см просвет...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #56
                        От: Джип до 10 хил. лв.

                        Колеги, какви лебедки за леки разходки ?! Лебедките са по-натам.

                        Каквото и да вземе, ще трябва да смени маслата навсякъде, без значение какви му ги разправя продавача, и задължително хубави АТ-та, по възможност некитайски, въпреки че напоследък е модерно.

                        ... а всичко друго ще дойде с яденето.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: Джип до 10 хил. лв.

                          До закъсалия колега със снимките по-горе да каже и с какви гуми е понеже ми се струват гуми за мъгла, а няма ли гуми,които да дават добро сцепление и 10 блокажа да има файда, паркетници с нормални ат гуми газят и в по-дълбока кал. Иначе по темата май не знаеш какво искаш...хем да става за магистрала хем за тежък терен такова животно няма, каза,че пътуваш и в чужбина значи ти трябва и някакъв комфорт все пак да ходиш на 800-1000км с чисто офроунд пригоден автомобил ще е мазохизъм. Определи си приоритетите понеже изискванията ти са малко противоречиви,а от там и грешни съвети.Или поне дай снимки на пътища, по които си минавал понеже тежък терен за различните хора е различно нещо,да не се окаже,че не ти трябвт цели мостове,блокажи,бавни и т.н. На снимките,които си пуснал не се вижда пътя,но си показал,че почти си стигнал с лека кола до целта следователно с всеки паркетник би стигнал без проблем.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Джип до 10 хил. лв.

                            Чак пък да няма.
                            Що не разгледаш раздел "Продава" във Форума.
                            Ето едно предложение от там http://www.offroad-bulgaria.com/show...52#post3287552
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #59
                              От: Джип до 10 хил. лв.

                              Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                              Иначе по темата май не знаеш какво искаш...хем да става за магистрала хем за тежък терен такова животно няма, каза,че пътуваш и в чужбина значи ти трябва и някакъв комфорт все пак да ходиш на 800-1000км с чисто офроунд пригоден автомобил ще е мазохизъм. Определи си приоритетите понеже изискванията ти са малко противоречиви,а от там и грешни съвети.Или поне дай снимки на пътища, по които си минавал понеже тежък терен за различните хора е различно нещо,да не се окаже,че не ти трябвт цели мостове,блокажи,бавни и т.н. На снимките,които си пуснал не се вижда пътя,но си показал,че почти си стигнал с лека кола до целта следователно с всеки паркетник би стигнал без проблем.
                              Може би наистина изглежда противоречиво, но мисля, че вече почнах да добивам представа към какво да се ориентирам. Още не е напълно избистрено, но... Това, което търся явно е на границата м/у комфорт и проходимост (не чиста офроуд машина, но не и декоративен джип). Може би затова и предложенията лесно се отклоняват в едната от двете посоки. И все пак по- съм склонен да жертвам комфорта за с/ка на проходимостта, защото както споменах на няколко пъти съм се сблъсквал със ситуации, в които с обикновена кола нямаше как да се продължи макар, че те не са били ежедневие, а по-скоро изключение. Подобни ситуации предполагам, че са лесно преодолими с повечето от предложените дотук модели, които същевременно стават и за дълъг път.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Джип до 10 хил. лв.

                                Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                                но... Това, което търся явно е на границата м/у комфорт и проходимост (не чиста офроуд машина, но не и декоративен джип).
                                ...
                                Е това е полупълно щастие, и бая хора го търсят !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X