Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип до 10 хил. лв.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Джип до 10 хил. лв.

    Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
    Здравейте,
    Изчетох сума материали, но още не мога да се ориентирам за конкретна марка/модел.
    Търся джип, предпочитам къса база (2/3 врати, 4 местен), бензин, евентуално ръчна ск. кутия.
    Трябва ми както за неравен терен (язовири и прочее), така и за магистрали (за ходене на ски и т.н.)
    За последното (ски-багаж) по-малък джип надали ще ми свърши работа (?), затова гледах и едни Черокита по 8-9 хил.
    Ако не бъркам Джийп имат и къса база, но се среща по-рядко мисля?
    Иначе Паджерото (3.5i) ми допада, а от Сузукитата нямам никакви впечатления.
    Препоръчаха ми и Субару форестър, но не знам как стои въпроса с рез. части, защото рано или късно ще се наложи.
    За РАВ 4-ките се сблъсках с много противоречиви мнения - двама мои познати доста се оплакваха и ми казаха да стоя далеч!?
    Трети беше много доволен... и като резултат тотално се обърках - не знам какво да търся.
    Щом процентното съотношение между пътищата е в полза на асфалта, гледай нещо над 150 к.с. Джип под тия коне е мъчение за каране. Това, ако не искаш да те псуват шофьори на автобуси и тирове и да те задминават като спрял нали. Ако си мазохист може и надолу. Аз бих избирал между Паджеро, Ленд Роувър Мл.

    Коментар


    • #77
      От: Джип до 10 хил. лв.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Айде да вкарам малко весело:

      https://m.facebook.com/story.php?sto...052091%2F&_rdr

      Росене, това е шегичка, и преди малко ми я пратиха мойте приятели роверистите, на които им тренирам чувството за хумор, което преди им изчезваше когато тръгнеше нехвалебствена приказка за любимата им марка.

      P.S. Гледа се и без да имаш фейс.
      Шегата настрана, това ми се е случвало на дъното на язовир Искър. Слязох с диското в коритото на реката, язовира беше доста спаднал.
      Оглеждам места, чудя се къде да заметна, и при едно потегляне давам газ, километража показва че се движа, ама не се движа.
      Подобно клипче бях гледал преди това, сетих се за него, отворих си вратата докато давам газ и съм на скорост, погледнах гумите и видях какво става. Бях с Бриджстоун Дуелер АТ, относително нови, но калта беше толкова мазна, че единственото ми движение беше настрани към реката. Гума не превърта, тракшън не се включва и всички системи отчитат че се движа, ама всъщност само странично.

      Поздрави
      "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

      Искам България чиста!!!

      Коментар


      • #78
        От: Джип до 10 хил. лв.

        Може да се погледне и за Хюндай Теракан.
        Достатъчно мощен. Приличен за лек офроуд. Огромно пространство. Ниска цена за придобиване.
        И влиза в проектобюджета
        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • #79
          От: Джип до 10 хил. лв.

          https://petel.bg/Zrelishhno--Audi-te...irove-__253159 Клиюове всякъкви с различни резултати за всички марки.Дори паркетник с добри гуми и малко способности е доста проходим.Иначе колегата щом ще кара доста да избере по-запазения екземпляр било то и по-малко проходим.
          Последно редактирано от sabatton; 28-02-18, 10:31.

          Коментар


          • #80
            От: Джип до 10 хил. лв.

            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
            Щом процентното съотношение между пътищата е в полза на асфалта, гледай нещо над 150 к.с. Джип под тия коне е мъчение за каране. Това, ако не искаш да те псуват шофьори на автобуси и тирове и да те задминават като спрял нали. Ако си мазохист може и надолу. Аз бих избирал между Паджеро, Ленд Роувър Мл.
            Да, мерси!

            Коментар


            • #81
              От: Джип до 10 хил. лв.

              Първоначално публикуван от Деян Стоев Преглед на мнение
              Шегата настрана, това ми се е случвало на дъното на язовир Искър. Слязох с диското в коритото на реката, язовира беше доста спаднал.
              Оглеждам места, чудя се къде да заметна, и при едно потегляне давам газ, километража показва че се движа, ама не се движа.
              Подобно клипче бях гледал преди това, сетих се за него, отворих си вратата докато давам газ и съм на скорост, погледнах гумите и видях какво става. Бях с Бриджстоун Дуелер АТ, относително нови, но калта беше толкова мазна, че единственото ми движение беше настрани към реката. Гума не превърта, тракшън не се включва и всички системи отчитат че се движа, ама всъщност само странично.

              Поздрави
              Колега, който не кара, той не закъсва, и не мога да разбера някои колеги.

              Тези дни се возя с дърти Фулди за смяна и само на задно, че предния кардан ми е за ремонт и се подмЕта, като освен, че нямам проблем, а съм и по-бърз от трафика, което чак ме учудва, а и съм на баир, та ща не ща се прибирам по нанагорнища.
              Но въпреки това, с гуми които държат на мокро, на сняг, а и на лед рядко ми се включва ABS-а, ето какво ми се случи есента на 2016:

              Реших да избягам от едно задръстване, и в последния възможен момент врътнах на обратно под моста по който слиза трамвая по бул. България, ама имаше кал заради сянката, и за да не изляза с 20-30 и кални и хлъзгави гуми на другото платно реших да мина леко, ама в момента в който нагазих, разбрах кво ше стане !
              Калта беше една педя, но гъста и мазна, събра се на купчинки пред предните гуми, ама понеже бях настоятелен, стъпих в нея и със задните, които се замазаха, и дотам !
              Накиснах се до глезените докато слизах да включа хъбовете, а после 15 мин. с некви клечки съм чистил маратонки педали и мокет за да мога да си тръгна, а през това време на 10m от мен хората седят в задръстването и гледат сеир как некъв с джип е закъсал в бивша локва.

              А за колегата, щом ще кара поне половината като асфалтови преходи, мисля че ше е подходящ голям бензин с независимо окачване отпред, а какъв точно, да се качва и да пробва каквото може за този бюджет и да види кое ще му хареса на него.
              Какво дърво (и дали) ше гризне, ше стане ясно след това.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 28-02-18, 13:06.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #82
                От: Джип до 10 хил. лв.

                Добре а чероки около 2002г с 4.0 бензинов мотор или 2.7 мерцедесовия няма ли да свърши работа? Не съм се и качвал на такова, но като цяло как е возията на дълъг път да речем след 200-300км слизаш ли като умрял или е поносимо?

                Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

                Коментар


                • #83
                  От: Джип до 10 хил. лв.

                  Изборът на бензиново чероки 4.0 на пазара е никакъв-провери в сайтовете и се убеди.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Джип до 10 хил. лв.

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Колега, който не кара, той не закъсва, и не мога да разбера някои колеги.
                    ... ето какво ми се случи есента на 2016:

                    Реших да избягам от едно задръстване, и в последния възможен момент врътнах на обратно под моста по който слиза трамвая по бул. България, ама имаше кал заради сянката, и за да не изляза с 20-30 и кални и хлъзгави гуми на другото платно реших да мина леко, ама в момента в който нагазих, разбрах кво ше стане !
                    Калта беше една педя, но гъста и мазна, събра се на купчинки пред предните гуми, ама понеже бях настоятелен, стъпих в нея и със задните, които се замазаха, и дотам !
                    Накиснах се до глезените докато слизах да включа хъбовете, а после 15 мин. с некви клечки съм чистил маратонки педали и мокет за да мога да си тръгна, а през това време на 10m от мен хората седят в задръстването и гледат сеир как некъв с джип е закъсал в бивша локва.

                    А за колегата, щом ще кара поне половината като асфалтови преходи, мисля че ше е подходящ голям бензин с независимо окачване отпред, а какъв точно, да се качва и да пробва каквото може за този бюджет и да види кое ще му хареса на него.
                    Какво дърво (и дали) ше гризне, ше стане ясно след това.
                    Високо ценя чувството за самоирония!
                    Мой близък познат се беше забъркал в подобна ситуация преди известно време.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Джип до 10 хил. лв.

                      Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                      Високо ценя чувството за самоирония!
                      Мой близък познат се беше забъркал в подобна ситуация преди известно време.
                      Няма никаква самоирония, а само факти.

                      Колега, виж какво ще ти хване окото като пари комфорт и управление, и скачай.
                      Каквото и да си вземеш, ще трябва да го обслужиш, а и а поне малко да го доработиш ако излизаш извън пътя.

                      ... ааа, и е много важно да метнеш една служебна скара, която винаги да ти е под ръка.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #86
                        От: Джип до 10 хил. лв.

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ... ааа, и е много важно да метнеш една служебна скара, която винаги да ти е под ръка.
                        ... докато чакаш трактора.

                        П.П. Колкото по-непопулярна марка избереш, толкова повече джип може да купиш за 10к лева.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #87
                          От: Джип до 10 хил. лв.

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          ... докато чакаш трактора.
                          ...
                          Колегата още не си е избрал джип, а ти почнА да го закъсваш !
                          ... може пък да си купи Нисан или Тойота ?!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          ...
                          П.П. Колкото по-непопулярна марка избереш, толкова повече джип може да купиш за 10к лева.
                          Май искаш да бЕреш ядове с ултрасите у Форума !
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #88
                            От: Джип до 10 хил. лв.

                            Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                            Иначе Паджерото (3.5i) ми допада...
                            Препоръчаха ми и Субару форестър
                            За РАВ 4-ките се сблъсках с много противоречиви мнения
                            РАВ не е предназначен за дълги преходи по груб терен, въпреки че може да се справи с дребни единични препятствия.
                            Форестер от второто поколене, правени средата на 2000-те години, издържат повече на натоварване и брутално отношение, и са надеждни като механика, но поне при нас частите им са в скъпата категория.
                            Туксон аз го виждам като евтин вариянт на Санта Фе и освен от бюджетни съображениия, не знам какви други предимства има.
                            Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                            Между другото се загледах и по някакъв Дайхатцу Териос - някакви впечатления от тях?
                            Териос е с двигател като Тойота Ярис, иначе има заключващ се диф. Карал ли си кола с малък двигател?

                            +1 за Паджеро, як, здрав, катери лесно, гази дълбоко.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Джип до 10 хил. лв.

                              Тусона е в категорията на КИА спортич, не е на нивото на Санта Фе, но по принцип цялата купчинка изброени са СУВ и за по-сериозно газене не стават. От южнокорейските предложения за по-сериозно газене - Галопер, Соренто, Екшън, Кайрон, Корандо и Рекстън във вариант парт-тайм и то след доста попипване по ходовата част + бодилифт. Желателно с големите бензинови мотори.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #90
                                От: Джип до 10 хил. лв.

                                Още веднъж - много благодаря на всички за мненията!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X