Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

    Гагич предложи дата. Някакви съображения по нея?

    Коментар


    • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

      Демек, по последни организационни данни, на датата предложена от Гагич ще се дърпа твоят кемпер по маршрута предложен от Търтея ?
      Така ли да го разбирам ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

        Евентуално.

        Ако някой дойде.

        Коментар


        • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Точно на тоя мотор лично аз не бих сложил чип. И без чип е достатъчно кекав.
          Нещо от личен опит или просто така от фолклора ? Много глупости се преписаха, щото преди това другаде ги написаха. Ама никой не отчита факта,че там пазарът е един а тука абсолютно различен( ниското ниво на втората употреба). Или да обяснявам как в пустинята е възможно ( без ТНТМ !), дори и Катерпиляр да строши бутало. Но това не значи че марката е кекава.

          По темата към автора : Питал съм в два сервиза на Нисан относно чип тунинг. И на двете места ( Германия и България) ми дадоха абсолютно еднакви отговора - "Не те съветваме". Според мен, японците имат малко изтичане на вътрешна техническа информация. Лично на мен ми смениха целият комп, по обяснение че се сменял заради ново опроводяване на датчика за маслото. Датчика е 10 Евро, компа 2000 Евро ???? За 10 евро част по рекойл плащат над 2 300 евро масраф на 12 годишна кола.
          Друг е въпросът , че за мен дизелът не е любимият ми двигател , но служебно съм карал/ам над 20 години всите ЛК и Патроли в офроад и не случайно направих компромис за лично ползване в България да е дизел 3 литра и купе У61. По евтиния вариант е, който по нашите стандарти , пак е много скъп. Това е.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

            Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
            ...Но това не значи че марката е кекава.
            Никъде не съм твърдял че марката е кекава (карам автомобил от същата марка), а единствено че конкретния мотор не се слави с особена надеждност и в заводския си вид, та по тоя повод ми се чини че един чип нищо чудно да добави някоя и друга капка към чашата с тая слава.

            Писането из форумите е едно, снимките на гръмнали мотори и сменените гаранционно мотори - друго, нали? И как пък из цял сват форумите все ще лъжат целенасочено баш мен? Някаква конспирация ще да има.

            ...с това, отново, не казвам че автомобилите с тоя мотор задължително трябва да се избягват, а само да се следи за евентуални съмнителни неща при закупуването им.

            Също, да купуваш возило с точно тоя мотор, като още предварително си се наточил на му правиш чип тунинг, поне за мен не е най-удачната комбинация.

            ПП: За протокола - много е вероятно следващото ми терано да е с тоя мотор, стига да излезе читаво такова в радиус от 50км около София - вече трудно се намират неръждясали 2.7-ци. И няма да има чип тунинг.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Така че Гагича като е ентусиаст, и дава зор да плаща масрафа, да тури една сума пари за награда/обезщетение(освен, че поема горивото). Като сумата се плаща независимо от резултата. Все ще се намерят ентусиасти, ако парите са що годе привлекателни. Вече даже един даде заявка.
              Аха, значи да обявя, че ПОДАРЯВАМ едни пари на който се Яви с "Патрул"? Па като е и тЕрикат, дето си щади "Патрула", ще опъне въженцето, ще изкюфка, ще зАгаси двигателя и ще каже "Ами не става - давай парите?". Гиди шашкъните сте се извЪдиле? Кат сте у Германията, кво мислите, че ниЙ тук сме толкоз простиЙ лиЙ?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

                ... Гледам не са мръднали особено техническите критериЙ на публиката оттогава.
                Па лошо няма в офроуд форум все пак да има и хора, които използват джипки като Патрола по предназначение и ги оценяват по съответните качества. Че то иначе от хлевоусти парвенюта и пишман разбирачи по всичкология човек не може да хване ръка!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Аха, значи да обявя, че ПОДАРЯВАМ едни пари на който се Яви с "Патрул"? Па като е и тЕрикат, дето си щади "Патрула", ще опъне въженцето, ще изкюфка, ще зАгаси двигателя и ще каже "Ами не става - давай парите?". Гиди шашкъните сте се извЪдиле? Кат сте у Германията, кво мислите, че ниЙ тук сме толкоз простиЙ лиЙ?
                  Много начини има за мотивация и избягване на описаната ситуация. Въпрос на организация.
                  Па и други джипове ще има, едва ли всичките ще ги угасят още със закачването на въжето, предвид, че цялата операция е с цел мерене на...джипки.

                  Няма желаещи за изява просто за слава, едно щото неизвестните са много, второ - при всички положения амортизацията на техниката е в пъти над нормалната. И понеже модела се кара от разумни хора, които си го ползват по предназначение и да си вършат някаква работа, безсмислените упражнения не са им приоритет.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Няма желаещи за изява просто за слава, едно щото неизвестните са много, второ - при всички положения амортизацията на техниката е в пъти над нормалната. И понеже модела се кара от разумни хора, които си го ползват по предназначение и да си вършат някаква работа, безсмислените упражнения не са им приоритет.
                    Не иде реч за слава,а за чест и репутация. Щото едно е да лъжеш във форума под бурните овациЙ на фетишистите, друго е да участваш в проверка на практика.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                      Ннндааа, ся остава и расотките да се Гагичосат !
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                        Кой лъже?
                        8)

                        Коментар


                        • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                          Давай Боголюбе, с теб съм! На клипа малко по-нагоре се вижда как американските пикапи отвяха и патрОли и койОти...
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Не иде реч за слава,а за чест и репутация. Щото едно е да лъжеш във форума под бурните овациЙ на фетишистите, друго е да участваш в проверка на практика.
                            Де спри се малко! Никой не е длъжен да доказва всяко твърдение, в което не вярваш или изказваш съмнения. Особено когато твърдението си е съвсем възможно и според законите на физиката. Това едно, и второ, искаш доказателство при съвсем други условия, които нямат много общо с тези от твърдението, което обяви за лъжа.

                            С две думи, искаш някой, провокиран от собствените си комплекси, да направи безплатно шоу, по съвсем различна постановка, от тази в твърдението, от което тръгна това разклонение в темата.
                            Естествено да няма кой да ти се върже на акъла. Ако все пак държиш на някакво шоу(по новия сценарии), то също е естествено да си го платиш. Начини за мотивация на участници - дал Господ, но за съжаление повечето са свързани с финанси. Хората, които могат да споделят твоя акъл за такова шоу, и да участват за кеф на собствени разноски, обикновенно парите не ги бъркат, правят скъпи проекти, имат скъпи хобита и пр.

                            И по въпроса за доказването, най-добре се извини на обвинения в лъжа. Щото на негово място, по твоя почин, веднага бих ти предложил облог за крупна сума, баш при условията и на мястото на което са качвани прословутите 4 тона тухли. Т.е. даваш ли примерно три хиляди лева, да видиш как Патрол 3,3td, качва 4 тона тухли по наклон от 11 градуса и половина? А най-добре на същия конкретен наклон, ако още съществува в предишното си състояние. Честолюбив човек като теб, не би трябвало да може да откаже облог за доказване на истината, с някого, когото си обвинил публично, нееднократно в лъжа.

                            ПП: Ако даваш такива пари, да почвам да мисля дали не мога да ги дръпна тия тухли и с моя китайски джип на стойност нЕма и три 'иляди лева.
                            Последно редактирано от cecoa1; 12-10-17, 20:51.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                              Ей, Гагич се е навил да даде едни пари и няма кой да му ги вземе. Аз лично смятам, че 4 тона, част от тях във влекача за по-добро сцепление не са непостижимо събитиие, не само за Патрол.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • От: Защо по дяволите Patrol-a държи толкова висока цена??!

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                И по въпроса за доказването, най-добре се извини на обвинения в лъжа. Щото на негово място, по твоя почин, веднага бих ти предложил облог за крупна сума, баш при условията и на мястото на което са качвани прословутите 4 тона тухли. Т.е. даваш ли примерно три хиляди лева, да видиш как Патрол 3,3td, качва 4 тона тухли по наклон от 11 градуса и половина? А най-добре на същия конкретен наклон, ако още съществува в предишното си състояние. Честолюбив човек като теб, не би трябвало да може да откаже облог за доказване на истината, с някого, когото си обвинил публично, нееднократно в лъжа.


                                ПП: Ако даваш такива пари, да почвам да мисля дали не мога да ги дръпна тия тухли и с моя китайски джип на стойност нЕма и три 'иляди лева.
                                Давам, но именно при условията на ОБЛОГ. Не спонсорирам благотворителна разходка с "Патрули" до вр.Гола глава. Надявам се няма да искаш да ти плащам самолетните билети от Германия до КМБ?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X