Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

    ( или по точно на тези км. ГНП-то си е за ремонт )....Ето ти ги едно 2к лева.
    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

    Коментар


    • #47
      От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Ако исках да те нахапа тебе щях да те цитирам.
      Моя съседка работи като детска лекарка в Пловдив и си пътува.
      Ааа, говорим си, темата, и без това, ми се вижда забавно-развлекателна.

      ... а за съседката, предполагам не всеки ден, и не с разход 10/100 нафта.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Ааа, говорим си, темата, и без това, ми се вижда забавно-развлекателна.

        ... а за съседката, предполагам не всеки ден, и не с разход 10/100 нафта.
        За съседката си признавам , че съм невежа и не знам колко гОри влака.
        А ти предсавяш ли си ако темата започваше..
        Аз съм малко сладко русо миньонче. Имам толкова пари , работя за толкова. Искам да покарам джипки , че не знам какво искам....
        Май имаше нещо подобно за една разходка към Мургаш , но нещо отзивите ги отнема.
        Ех , мечти...

        Коментар


        • #49
          От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

          Труден казус. Разстоянието е много голямо, времето което ще изяжда на ден също е огромно (3 часа на ден си е много според мен).
          200 км на ден, 8/100 разход на нещо си дето гори дизел са 16 литра или 30 лева. Още 10 лв за обслужване, гуми, винетки/засраховки и т.н... и те станаха 40 лева на ден
          2000 чисто на месец са 100 лв на работен ден от който 40 лв отиват да предвижване.

          Най-малко 40% от дохода ще отиват за транспорт(не включвам стойността на самата кола). Заслужава ли си?

          Няколко варианта:
          1. Работа в София за по-малко кинти. На края в джоба ще остане същото количество $$, но си спестяваш 2 часа на ден допълнително шофиране
          2. Преместване в/около Панагюрище. спестеното време и кинти е очевидно
          3. Смяна на концепцията: прежалваш джипа, и се оглеждаш за нещо малко. Пак ще е скъпо, но не чак колкото джип
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • #50
            От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

            Пътувала съм го това доволно често, зиме лете, с лека кола с предно, и през Белица и през Гелеменово, през Гелеменово е по-чисто, бързо, но повече километри, през Белица е по-екшън и по-приятно, зимата има една отсечка дето не се чисти особено, но съм нямала случай да не мина, другото си е въпрос на вкус - да гледам другите от високо, защо да не хвърля 12К, ако ги имам, половината заплата за гориво, ама кеф цена няма. Другото са градски легенди. Харесваш си каквото ти харесва, качествен екземпляр и се хвърляш - котка в чувал.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #51
              От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              С какво ще го ползва, с верижна машина или с въздушен транспорт над него?
              Пак ли ше цитираш чичко Гугъл зад клавиатурата ( за да ми докажеш че си прав ) ако ти кажа с какво ше го ползва ?

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              ....На мен не ми е ясна идеята за тая болница,кой гербаджия пере пари....
              Като не ти е ясна , що пускаш лайномета ?!


              А относно колежката : тъй като съм минал по този път ( и в буквалния и в преносния смисъл) , давам и максимум 6 месеца пътуване . И то при положение , че не е тежка зимата ( Пу! Пу!) .

              За учудване на някои колеги тук , Панагюрище не е умиращо , а будно градче , че и училища има ( основни и средни) , които по нищо не отстъпват на прехвалените елитни софийски .

              Ако колежката иска да си спести безсмислено изписаните страници , които са неминуеми във всяка подобна тема , да ми пише на лични . Докато пиеме по едно кафе доде не е на смяна , ще и обЯсним кое- що .
              ПС. Аз подобно на Пенчо : кръгче давам , ама не продавам .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #52
                От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                Първоначално публикуван от nikoleta70 Преглед на мнение
                .....Туйота Ланд Круизер пък страдала от дюзи....
                Търсете 95 серия, 97 - 2000 г. със стария 3.0 ТД, 125 кс. По принцип парите трябва да стигнат за много читав автомобил и ако се намери такъв, това наистина ще бъде един надежден автомобил.
                Другото за което се сещам е стария МЛ, като там дизела 2.7 е сравнително безпроблемен, но не може да се каже същото за автомата.
                В предвид това като, че ли е по разумно да се гледат бензиновите комплектации на МЛ-а, които нямат проблеми и със ДВГ, и със скорости.

                Коментар


                • #53
                  От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                  Колеги аз бих заложил на някое запазено Ауди а4 1,9тди quattro, от първата генерация. Единственно носачите на предницата са му малко скъпи, но няма нито демферни маховици нито сложни помпи и електроники... а за вървенето през зимата смея да твърдя че на асфалт се кара по добре и е по комфортно от която и да била джипка. Километрите не го плашат хич а и не е за пренабрегване факта че всеки селски тракторист може да го ремонтира със части от близката морга.
                  0-

                  Коментар


                  • #54
                    От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    .... Единичката е трагична....
                    Верно ?!

                    Епа тогава мноо ти здраве от бате Мите !
                    Верно че сега е у Германия , ама иначе той тоя път го гази от 6-7 години вече . Зиме-лете . А държа да отбележа , със свестни гуми още не съм го виждАл при това .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Пак ли ше цитираш чичко Гугъл зад клавиатурата ( за да ми докажеш че си прав ) ако ти кажа с какво ше го ползва ?
                      Този път, другарю, е с много завоЙ, сенчести и заледени през зимата участъци, почистването му не е много по-добро от другите алтернативи. Да не говорим, че е натоварен и пътуват много идиоти по него. Един от шампионите по ПТП-та. Затова "Николета" си пътува по другия през не-зимния сезон. Предложението зимата да го ползва него е ВИЦ. Какво е виц, може да провериш в "Гугъл".
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #56
                        От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Верно ?!

                        Епа тогава мноо ти здраве от бате Мите !
                        Верно че сега е у Германия , ама иначе той тоя път го гази от 6-7 години вече . Зиме-лете . А държа да отбележа , със свестни гуми още не съм го виждАл при това .
                        Е, Владе,мерси ! И ти да го поздравиш ! То не че не може,не че не се свиква,ма не му е там силата на Д1...Знаеш какъв съм фен на ЛР,ама не съм фанатик
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #57
                          От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Този път, другарю, е с много завоЙ, сенчести и заледени през зимата участъци, почистването му не е много по-добро от другите алтернативи. Да не говорим, че е натоварен и пътуват много идиоти по него. Един от шампионите по ПТП-та. Затова "Николета" си пътува по другия през не-зимния сезон. Предложението зимата да го ползва него е ВИЦ. Какво е виц, може да провериш в "Гугъл".
                          Глей ся .

                          Първо , "другари" са ми тЕя дето съм си играл у песъка с тех като малък с камьончета . Тва съм го казвал и на един партиен секретар преди Десети , дето и той се обръщаше така към мен . Изглежда на активните партийни кадри им е навик това обръщение ?

                          Второ , тоя път съм го минавал повече , отколкото ти си го виждАл у гугъл стрийт пред компа . Така че не ми обяснявай кога как се минава .
                          И трето : не Подбалканския е проблем ( зимно време го чистят и даже Гълъбец се минава с газ ). Проблемен е участъка от разклона на Мирково - до Поибрене . Винаги когато го минавам ( а то се случва често ) се учудвам покрай псувните КОЙ е измислил минет ...пардон !...винетките и за кои пътища конкретно са задължителни . .... със сигурност колежката требе да стане посред нощ за работа , ако не иска да остане без окачване ако минава от там 3-4 пъти седмично . А требе при това и да е спокойна психически и отпочинала , че работи със здравето на болните . Епа нема как да стане .

                          Аре наздраве от мене и недейте да брОйте стотинките утре (винаги ше ви прее@ат бракята) , ами поръчайте смело !
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Глей ся .

                            ......

                            Второ , тоя път съм го минавал повече , отколкото ти си го виждАл у гугъл стрийт пред компа . Така че не ми обяснявай кога как се минава .
                            Явно не си. Особено през зимата. Ако и ти го препоръчваш за ЗИМНА алтернатива на сегашния й машрут?!
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #59
                              От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Явно не си. Особено през зимата. Ако и ти го препоръчваш за ЗИМНА алтернатива на сегашния й машрут?!
                              Гагич , авторът на темата не пита за маршрут.Пък Владо верно , че е минал повече пъти оттам
                              Ма тий с Фронтера , не с Jeep , е и с МБ...
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                                Никакво включване от първоподателката на питането...станно, а уж е спешно..както и да е..Един Форестър с газ ще реши проблема и ще е доста удачен ! Какви тежки джипове, каква мъка с дизели и т.н тежки машини..,нито ще се пътува през нивите за Панагюрище, нито ще се мъкнат тонове багаж...
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X