Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение



    И малко парт-тайм, ама нищо, тъкмо кола за жена е!
    Абе те жените лесно се учат на ръчки за фул тайм да е , да не ги подценяваме. ... ама спукана гума 20+ килограма как се сменя на междуселки път ми е интересно
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

    Коментар


    • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

      Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
      Нисан Патрол 3.0 литра. И е джип и е дизел.
      ...и е ненадежден. И двигателя е калпав, и помпата му. Абе няма пълно щастие.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

        Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
        ... ама спукана гума 20+ килограма как се сменя на междуселки път ми е интересно
        Аз пък се чудя защо все се дава пример за спукана гума в такива теми? Ако не караш "офф-роуд" по някакви камънаци или не сваляш налягането до под 1 атм., че да се разбортират нещо гумите, това е някаква екстремно рядка "хипотеза" - да спукаш гума. Спукани гуми съм сменял сам, когато карах "Жигула" с вътрешни гуми. Като минах на безкамерни гуми на същата тая "Жигула" и си купих някакви гуми от магазина, не амнайста употреба от гумаджийница, как пък веднъж не спуках гума? Е, новите гуми ми ги откраднаха по някое време но тогава и времената бяха други. Имал съм един-два случая на пирон / винт, дъно от бутилка, един път циганската схема "Бате, спаднАла ти е гумата!", но ги усетих своевременно (почна да се държи неадекватно колата в завой) и газ до първия компресор (бензиностанция) и после газ до първия гумаджия, за който са ми казали в бензиностанцията. Спукана гума =
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

          За близо 20г. откакто имам книжка ми се е налагало да сменям спукана гума на пътя най много два пъти.А и вече има спрейове за гуми.

          Коментар


          • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

            Тука закономерности няма,и аз не бях сменял гума сигурно над 10г.,ама за последната седмица сменях 2 пъти.Така че човек трябва да си има резервна и да може да си я сменя.

            Коментар


            • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

              Като стана дума за гуми,те много автомобили нямат резервни от нови. Две от моите коли производителя не е
              предвидил резервна, не че не си карам в багажника.

              Коментар


              • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                Първоначално публикуван от denet Преглед на мнение
                Тука закономерности няма,и аз не бях сменял гума сигурно над 10г.,ама за последната седмица сменях 2 пъти.Така че човек трябва да си има резервна и да може да си я сменя.
                Е, па ако караш 10 години едни и същи гуми, най-накрая ще се спукат?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                  Първоначално публикуван от Джори Преглед на мнение
                  Като стана дума за гуми,те много автомобили нямат резервни от нови. Две от моите коли производителя не е
                  предвидил резервна, не че не си карам в багажника.
                  Да не, да не си отворил всички долапи в твоите нови коли че да намериш едни анемични резервни гуми,дето ги слагат на пластмасите сега?
                  Не мисля че ще пуснат в движение кола без резервна гума!
                  А крик и ключ за джанти имаш ли?Или са ти вградили мобилно приложение в мултимедиата?!?
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    Да не, да не си отворил всички долапи в твоите нови коли че да намериш едни анемични резервни гуми,дето ги слагат на пластмасите сега?
                    Не мисля че ще пуснат в движение кола без резервна гума!
                    А крик и ключ за джанти имаш ли?Или са ти вградили мобилно приложение в мултимедиата?!?
                    Крик и ключ имат, продават ги с един кит от компресор и спрей. На Рав 4 кросовър няма гума на задната врата,а в багажника не е предвидено място. Турана има плитка дупка за патерица,но пак беше без гума.

                    Коментар


                    • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                      Има бре, продават ги с кит за лепене на гуми само. И за мен е глупост без гуам, но го правят.

                      Коментар


                      • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                        Е, да, ама пускат..
                        Вместо резервна гума има repair kit.
                        Дори тук беше разисквано разминаването между разни нормативни документи, ама е факт, че Туран например, си излиза от фабриката с 4 колела, а не с 5.
                        И доста други, де.

                        Коментар


                        • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Да не, да не си отворил всички долапи в твоите нови коли че да намериш едни анемични резервни гуми,дето ги слагат на пластмасите сега?
                          Не мисля че ще пуснат в движение кола без резервна гума!
                          А крик и ключ за джанти имаш ли?Или са ти вградили мобилно приложение в мултимедиата?!?
                          Някъде от около 10 години е така.
                          Карах BMW E90 и то си беше фабрично без резервна гума, после разбрах, че на този модел няма въобще впредвидено такова нещо - ако искаш, купуваш си една патерица и си я жулваш в багажника. Обикновенно на повечето нови коли резервната гума е опция. Аз лично не бих се доверил на тези ремонтни комплекти и спрейчета.

                          Коментар


                          • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                            Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                            Някъде от около 10 години е така.
                            Карах BMW E90 и то си беше фабрично без резервна гума, после разбрах, че на този модел няма въобще впредвидено такова нещо - ако искаш, купуваш си една патерица и си я жулваш в багажника. Обикновенно на повечето нови коли резервната гума е опция. Аз лично не бих се доверил на тези ремонтни комплекти и спрейчета.
                            Аз от 24 години имам собствени коли и на всички имам резервна гума,че понякога и втора слагам/като пътувам на дълъг път и при лоши условия/,имам и фитили,имам и пяна!
                            Това че някакви законотворци нещо решили ,не отменя ентропията която цари по българските пътища.Ние нямаме свястна пътна помощ.Но че сега по-малко се пукат гуми-факт,гумите са по-хубави -факт,че и колите!
                            Но аз по каквито бангърлъци дето ходя,дето гърми па не вали да си оставя рез.гуми у къщи да втасват.....
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                              Дори автомобилът ви да няма резервна гума, винаги ще се намери решение...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14956537_10154521304950470_5099728268843120938_n.jpg
Прегледи:1
Размер:75.9 КБ
ID:5734592
                              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                              Mercedes w212 E350 4matic
                              Ducati Monster 600
                              O888795575

                              Коментар


                              • От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Аз от 24 години имам собствени коли и на всички имам резервна гума,че понякога и втора слагам/като пътувам на дълъг път и при лоши условия/,имам и фитили,имам и пяна!
                                Това че някакви законотворци нещо решили ,не отменя ентропията която цари по българските пътища.Ние нямаме свястна пътна помощ.Но че сега по-малко се пукат гуми-факт,гумите са по-хубави -факт,че и колите!
                                Но аз по каквито бангърлъци дето ходя,дето гърми па не вали да си оставя рез.гуми у къщи да втасват.....
                                Малко по на запад дори идват да ти напомпят гумата ако някой сензор отчита че не е достатъчно въздуха вътре . Че дори е включено в условията по застраховката ................... и е безплатно ...................
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X