Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Къде това? В някаква чужбина, където цари вечная мерзлота?
    И как така няма да препоръчаш "Диско 2", ти - националният консултант по избор на 4х4 МПС ?
    Ето тука:


    А за диското не си познал.
    Не съм препоръчвал никому
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Дискавъритата не обичат завоите . Двойката имала някаква система за стабилност...Не знам,не съм карал. Единичката е трагична, тройката и тя...Едва ли двойката е по-различна,но да кажат знаещите(каращите Д2).
      Тройката няма ли въпросното чудо "Active Cornering System/Enhаncement" ? Трябва да има и то?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Тройката няма ли въпросното чудо "Active Cornering System/Enhаncement" ? Трябва да има и то?
        Не знам какво има, ама ефекта е нула. Клати яко и хич не обича завоите.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #19
          Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

          Гагич къде качихте дамата на Диско.
          1. Дизела не е безпроблемен ( за Д2 )
          2. Този слон тежи 3 тона и по баирите надолу ти се изправя косата.
          3. Е мейд ин Ингланд :€ - тя предполагам не иска да става автомонтьор а да ходи на работа
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

            Това със стария джип за 10 за мен е скъпо решение. След 2 години колата ще ти струва поне 15 след ремонтите. 4500км на месец за 24 месеца са 108 000 км. След 5 години колата ще струва не повече от 4-5 000 тоест загуба 10 000 или по 2 000 на година.

            Позволявам си да ви посъветвам да смените концепцията.

            Не много скъпа нова кола. Бензин или дизел с малък двигател, например шкода с 1.2 турбо. Има коли по 20 000 нови има и по 25 000 бая модели. Няма да ви струва нищо повече от това и след 5 години колата ви ще има поне 10 000 остатъчна стойност. За 3 000 на година ще имате спокойствие, а за зимата може да ползвате подбалканския път
            Т5
            Crossrunner

            Коментар


            • #21
              От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

              Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
              ...а за зимата може да ползвате подбалканския път
              С какво ще го ползва, с верижна машина или с въздушен транспорт над него?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                Километрите са много .....Ако се търси истински джип, с тегло около 2 тона - половината заплата отива за гориво.

                Коментар


                • #23
                  От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Дискавъритата не обичат завоите . Двойката имала някаква система за стабилност...Не знам,не съм карал. Единичката е трагична, тройката и тя...Едва ли двойката е по-различна,но да кажат знаещите(каращите Д2).
                  Никога не сме имали проблеми със завоите с Д2. Но и трите ни коли са с АСЕ (Active cornering enhancement - активна стабилизираща система), HDC (Hill Descent control - система за спускане по наклон), TC (Traction control - система за контрол на сцеплението) и SLS (Self-leveling suspension - самонивелиращо се окачване) или задно въздушно окачване, което при две от колите смених с пружини. АСЕ се усеща как работи при влизане в завои със скорост над 50-60 км/час, но особено ясно е при каране по магистрала. Заедно с ТС допринасят за сигурността и спокойствието при шофиране.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Никога не сме имали проблеми със завоите с Д2. Но и трите ни коли са с АСЕ (Active cornering enhancement - активна стабилизираща система), HDC (Hill Descent control - система за спускане по наклон), TC (Traction control - система за контрол на сцеплението) и SLS (Self-leveling suspension - самонивелиращо се окачване) или задно въздушно окачване, което при две от колите смених с пружини. АСЕ се усеща как работи при влизане в завои със скорост над 50-60 км/час, но особено ясно е при каране по магистрала. Заедно с ТС подпринасят за сигурността и спокойствието при шофиране.
                    Иване,моята я знаеш.Има поне още толкова системи и системички...Не обича планиското каране и това си е
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #25
                      От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                      Километрите са много .....Ако се търси истински джип, с тегло около 2 тона - половината заплата отива за гориво.
                      Абе, жената пита за джип и е описала какво иска - голямо, високо, здраво и т.н. Наистина е по-добре да си купи имот в Панагюрище + някаква тротинетка да се придвижва из околностите, но ако иска все пак да й се отговори на въпроса ?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #26
                        От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                        Относно спането в джипката: имаме тук един авторитет по въпроса, на който джипката е 2 места + матрак. Ама нека сам се обозначи.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Иване,моята я знаеш.Има поне още толкова системи и системички...Не обича планиското каране и това си е
                          Ами когато ходиш по планините, обади се да ги сменяме! Обиколил съм с Д2 (по горски/планински пътища) Ст.планина, Рила, Пирин, Странджа (то пък една планина ), Беласица и части от Родопите, и никога не съм имал проблеми, нито със завоите, нито с наклоните или с настилките. Само край Дунава, около Нова Черна и Тутракан съм се ровил в калта, ама там не е за коли по 2 тона и половина ...
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                            Това не мога да си го представя по 200 км всеки ден. Веднъж по 3 часа (минимум) само за път. Друго при 9/100 разход това са 18 литра на ден х 20 дена са 360 литра на месец.
                            Със сигурност наема в Панагюрище ще е под 300 лв.

                            Но иначе както каза колегата, ако наистина това ще се пътува всеки ден, по добрия вариант е малка икономична кола...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                              Малката и икономична, ще е много по-малка и не толкова по-икономична. Особено по пътя за Панагюрище.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Надежден дизелов двигател за джип 2002-2005г.

                                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                                Ами когато ходиш по планините, обади се да ги сменяме! Обиколил съм с Д2 (по горски/планински пътища) Ст.планина, Рила, Пирин, Странджа (то пък една планина ), Беласица и части от Родопите, и никога не съм имал проблеми, нито със завоите, нито с наклоните или с настилките. Само край Дунава, около Нова Черна и Тутракан съм се ровил в калта, ама там не е за коли по 2 тона и половина ...
                                Аз и из Карпатите съм карал,говорим за комфорт.Не че съм имал проблеми.Но комфортната скорост е доста по-ниска в сравнение съ Субару(не съм им фен).На Д2 стига ли му мощност,ако застигнеш камион при изкачване и трябва да изпревариш?
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X