Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка на джип....

    Ами за тези пари и да е нещо що годе ново за нашите разбирания има какво да се предложи.
    SUV

    Коментар


    • #17
      От: Покупка на джип....

      Добре дошъл и преди да си се нацупил, прочети това онова. Има купища информация точно по въпроса, който те вълнува и все е в залепените теми, дето са най-отгоре. Никой няма да ти каже "Купи тая марка и тоя модел, щото е по-по-най ..." Изборът е личен и зависи от много неща. Успех!
      П.П. Поне на 80% от новорегистрираните първата им тема е: "Имам ХХХ лева, какъв джип да си купя?". На останалите първата им тема е: "Помощ!!!!! Купих си ХХХ, ма нещо се строши и не знам какво да правя!!!!". Може и да бъркам в съотношението ма все едно, въпросите са едни и същи. И тези, които потенциално биха могли да отговорят са все същите и леко им е писнало се да повтарят ....
      Последно редактирано от kuzdov; 22-11-15, 21:49.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        От: Покупка на джип....

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        А мъст сии видео
        Ма си хич не прав.
        Не съвсем отдавна, "Велик дувар" пропуска завой и се забива в "Диското" на тук баннатия Вельо, той жена му и двете му малки деца живи, "Диското"-тотал щета
        По-отдавна, кака минава на червено с лека кола, и на тук пишещия Ник1 вкарва левия праг до десния му крак. Джипа "тотал", Ник жив и здрав си купува още 3 (сега има 3,5 "Гранд Черокита" 5.9)и т.н. за сигурноста................
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #19
          От: Покупка на джип....

          Аз бих погледнал аватара и подписа на @Dydo(няколко поста по-нагоре). Хюндай Санта Фе първа генерация с двигател 2,0CRDI.
          Причините - 4х4, с три дифа и самоблокиране - за мен лично най-правилната и истинска за този клас. Няма електроника по нея и работи на механичен принцип, т.е. постоянно 4х4 като на Субару, Ауди Куатро и др. Сравнително здрав и икономичен, доколкото знам.
          Просторен и с богато оборудване на добра цена. Покрива отлично зададените критерии, има добър избор в зададения ценови диапазон.

          Друго, предполагам че @Dydo може да сподели каквото прпускам... Или четене в съответния раздел.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #20
            От: Покупка на джип....

            ако за това Чероки говориш, бюджета ти е на границата да не стигне, но с повечко обикаляне, може и да стане.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2002-Jeep-Liberty-INLINE2.jpg
Прегледи:1
Размер:142.3 КБ
ID:5693347

            Търсиш автоматик и фултайм
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: Покупка на джип....

              Е не може да не се публикува...неповторимо..задължително да се чете и презентацията ..монтанско-берковско-джамбазки творения..
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-11-15, 15:52. Причина: mobile.bg
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #22
                От: Покупка на джип....

                Черока е хубав(на снимката, не от обявата) но с няколко неща надхвърля с малко заданието... Цената е на границата, за читав 2,8CRD, с автомат и 242-раздатка. Разхода на гориво също е малко над изискванията, както и поддръжката като цяло е по-скъпа от на Хюндай. Но пък е по-мощен, и евентуално с по-привлекателен дизайн... Въпрос и на вкус.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Покупка на джип....

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  ако за това Чероки говориш, Търсиш автоматик и фултайм
                  Нямат само "фултайм" или са "и със" (242 раздатка) или нямат (231) но напълно те подкрепям, Черококоркото е много безпроблемен компактен автомобил 4х4

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Е не може да не се публикува...неповторимо..задължително да се чете и презентацията ..монтанско-берковско-джамбазки творения..
                  Оправи ми настроението, сега ще си се смея безпричинно (според околните) цял ден(кафе)
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Покупка на джип....

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Аз бих погледнал аватара и подписа на @Dydo(няколко поста по-нагоре). Хюндай Санта Фе първа генерация с двигател 2,0CRDI.
                    Причините - 4х4, с три дифа и самоблокиране - за мен лично най-правилната и истинска за този клас. Няма електроника по нея и работи на механичен принцип, т.е. постоянно 4х4 като на Субару, Ауди Куатро и др. Сравнително здрав и икономичен, доколкото знам.
                    Просторен и с богато оборудване на добра цена. Покрива отлично зададените критерии, има добър избор в зададения ценови диапазон.

                    Друго, предполагам че @Dydo може да сподели каквото прпускам... Или четене в съответния раздел.
                    Ами аз съвсем умишлено не предложих на колегата това, което карам....някак си не върви, а и той се е насочил към определени марки, както упомена в пърото си мнение. Иначе за подобна сума-Санта Фе, Киа Соренто (с малко повече зор за тази цена) и др. Има избор. За ценовия диапазон на колегата са тамън, стига да попадне на що годе читава кола. Без да крия, моята я купих за доста под 7 бона от БГ-регистрирана, карана тук 2 г. Има разбира се неща, които трябва да оправям, но за ежедневно каране в продължение на година и половина и общо към 15 000 км. пробег, не съм имал проблеми с мотор, течове, пушаци и т.н. За сега само каране, благодаря на Бога. Във всяка кола има нещо скъпо за ремонт, но за справка-шарнир 25 лв., предни корейски накладки 45 лв., задни 25 лв. и т.н. Обслужването на ангренажите и ролките там е някъде към 650 лв. и то в официалния представител-Индустриал комерс. Други неща просто не съм правил, за да кажа за цените на евентуални ремонти. И за града, и за магистрала, и за пътувания по зимни курорти през зимния сезон колата е повече от добра.
                    М/у другото вчера гледах обяви и баш като моята не видях, т.е. с този 125 коньов мотор, да е автомат, пък и с круиз контрол. Даже с автопилот почти не видях, съдейки по това, че го нямаше обявено в обявите, а и копчетата са на волана при първа генерация, а дори на една снимка не видях да ги има. Та късмет си е отвсякъде и това, да попаднеш на що годе читава кола. Нашата я избра жената-просто си търсеше СУВ автомат и изискванията бяха до там. Хареса си я от обява само с три снимки, дори и на салона нямаше. А то се оказа по-хубавия двигател, 4х4 и т.н. Нито по сервизи сме я карали, нито по диагностики, нито нищо. Качихме се да видим, дали не загрява, повъртяхме наляво и надясно волана, отворихме капака, жената така поседя и покара, да прецени това ли е нейната кола и на другия ден я взехме. Кажи речи първата обява, която й хвана окото и единствената, по която направихме оглед. Чак след покупката я закачихме на диагностика, а то се оказа, че няма никакви грешки. Апропо всичките коли сме ги взимали така. А тук като почна да чета как месеци, даже година почти се търсела кола и не се намирала, не знам. Може би нашите изисквания са по-повърхностни.
                    Що се касае до приготвената сума и предпочитанията, за 8 бона може да се намери и ГЧ с 2.7 мотора, щом колегата предпочита дизел, но ще е трудно и това ще са най-евтините обяви, съдейки по предлагането. За 3.1 се класира , но там ще трябва да попрочете повече от темите, в които е коментирано и да си направи сметката.
                    Последно редактирано от Dydo; 23-11-15, 11:02. Причина: Допълнение
                    SUV

                    Коментар


                    • #25
                      От: Покупка на джип....

                      Пропуснал си да споменеш разхода на гориво.

                      Може да си го взел на късмет, но ако се поинтересуваш, ще разбереш, че трансмисията му няма аналог в този клас. Дори Соренто, Теракан, Спортидж, Туксон нямат с междуосев диференциал. Или са парт тайм(изключване на предния мост), или с разни муфи за автоматично включване на другия мост при необходимост. Като никога не могат да докарат поведението на постоянно 4х4 с диференциал(в случая и самоблокиращ).
                      Гранд Чероки с дизел е таралеж в гащите. 2,7 е на Мерцедес, но не е еталон за безпроблемност. За другия дизел да не говорим - продават ги на килограм вече. Читав остава само малкия Черок, предложен и в тази тема.
                      Последно редактирано от cecoa1; 23-11-15, 12:11.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Покупка на джип....

                        Нямам борд, но общо взето 12-13 / 100 в София поне и при каране в пиковите часове, си ги дава. Не намерих инфо за 125 к.с., но за 4х4 113 к.с. макса е 11.8 / 100, ама знаеш производителите как ги дават тези разходи, та 12-13 / 100 според мен си е напълно нормално за моите условия. Много е важно обаче и как караш, всеки знае, че е така. В началото, когато я купихме ми бе кеф да натискам по светофарите, при престрояване, изпреварване и т.н. и може и на 17/100 и нагоре да отивах, съдейки по това колко съм налял, колко съм минал и ми е светнала лампата. Не съм го пробвал пълно-пълно. Иначе не оставям да светва индикатора за горивото, ама се е случвало, та съм го гледал от лампа до лампа. При по-плавно ускоряване, но пак не бавно каране разходът падна значително, та ако преди с 50 лв., което бе към 20 литра едвам успявах за седмица само да ходим на работа с жената, сега гледайки стрелката, седмица и половина ми стига с подобно зареждане, като литри. А и да напъвам и да не напъвам, тези които уж лазят до мен, пак ме изравнят на светофара. Та от доста време карам "по-спокойно". Извънградското не знам, около 8 според мен, но постоянно пътувам с пълен багажник, жената и двете деца. Иначе какво да се очаква от автомобил с постоянно 4х4, тежащ 1800 кг. и автоматик на градско в София, в делничен ден и в диапазона 8-8.30 ч., 17.30-18.00 ч. Браво на тези, които с подобни коли докарват разход 9-10 /100. Или те карат добре или просто колите им са по-икономични.
                        Последно редактирано от Dydo; 23-11-15, 12:26.
                        SUV

                        Коментар


                        • #27
                          От: Покупка на джип....

                          Първо към колегата Kuzdov, очаквах подобна реакция, видях че има няколко теми за покупка, прочетох ги но не намерих моя автомобил а и изискванията който бяха дали авторите им не се припокриваха с моите....и няма да се цупя, споко
                          Субаруто са хубави коли но на мен нещо не ми допадат, като ги гледам все комбита, а аз не харесвам такива - отпада
                          Маверика ми харесва като визия, даже днеска гледах един в една автокъща, 2.0 бензин 125 коня., 7200 лв. добре изглеждаше. В тази кола обаче това което ме притеснява е емблемата отпред - Форд, понеже от познати, приятели, рода все са ми казвали да бягам от Форд... били калпави, чупели се, зимата не работели и др. Това важи ли и за Джипките или не и кой двигатели да гледам от тях, бензин или дизел за по сполучливи. Двигателя на този който гледах бил японски на Мазда ми каза продавача. А с-та 4х4 при този Маверик се пускала от някакво копче на таблото, иначе си бил с задно или предно не знам. Изобщо тези с-ми кое е по добре с ръчно, автоматично или с бутон, по електронен път да се включва 4х4. А За Черокито, харесал съм малкото Чероки, какво ще кажете за него. Гледам ги масово са с 2.5 CRD или 2,5 TDI. Кой е по добрия от двата. Скъпо ли е за обслужване, части. Бензинови имаше само 4, явно не са популярни много.
                          Киата и Сантафе-то ми допадат, но засега остават на по заден план.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Покупка на джип....

                            Първоначално публикуван от JakDousan Преглед на мнение
                            ...Форд, понеже от познати, приятели, рода все са ми казвали да бягам от Форд... били калпави, чупели се, зимата не работели и др.
                            Тия истории ги разказват феновете на VAG, докато нещо ремонтират. Иначе фордовете не се отличават с нещо като надеждност.

                            Отделно дето Маверикът не е точно Форд.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Покупка на джип....

                              Да, сега точно прочетох темата на Тони33 именно за този модел. То излиза, че Мазда Трибют и Маверик са едно, и верно като ги гледам много си приличат, но дали частите са еднотипни и изобщо дали има части за тези машинки или трябва от Мото Пфое или от нета да се взимат. Само не разбрах двигателя маздов ли е или фордов. Утре смятам да се поразровя и за Черокито, да прочета малко. Сега се сетих, че в старата ми работа имахме служебни коли Фордове, едните бяха Фиеста 2006 или "07 год. бензинови и много се чупеха, колегите се ревяха от тях и само в сервиза седяха, другото беше Транзит 2004 год. и то така.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Покупка на джип....

                                Колега дай да уточним за какви години на производство на Черокита говориш. 2.5 CRD са от 2002 г., а тези с 2.5 ТД са от 1995 г. до 2001 г....ама за това ТД доста е писано тук. Също така не съм виждал 2.5 ТД автоматик. Всъщност има ли някаво значение за теб кога да е произведена колата или просто искаш ръбат джип с мааалко по-поносима поддръжка.
                                И бензинови няма много, защото никой общо взето не си ги продава...така да се каже А Гранд Чероки не ти ли харесва.
                                Последно редактирано от Dydo; 23-11-15, 21:48.
                                SUV

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X