Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Покупка на джип....

    А двигателя с който се предлага модела от 2001 до 2006 г. 2.0 ЦРДИ дизела имаш ли информация за него, добър ли е и има ли при него някакви слаби места или заводски дефекти.
    А тази тема като гледам освен ти и още няколко човека, друг не я чете, но нищо. Като се реша и намеря нещо да купуван ще пиша пак тук или може да пусна нова тема с заглавие " търси се майстор и сервиз за оглед " .

    Коментар


    • #62
      От: Покупка на джип....

      Няма сериозни оплаквания от мотора, макар че е комън рейл.
      По лиценз е на VM-motori, прави се в Южна корея, и негови модификации се монтират в доста автомобили. Горивната система е на Бош, комън рейл първо поколение.
      Тоя модел, се прави в Русия след спиране на производството в Корея и излизане на следващия модел. У нас няма от това производство, но руснаците доста им допада модела и имат доста подробен форум - http://forum.santafe-autoclub.ru/index.php?showforum=53 . Там се нарича Санта Фе класик.
      Има писано малко и при нас, но не знам дали вече можеш да ги отваряш тези теми - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=80968
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8632(имай предвид датата на темите)

      ПП: Мотора го има и на Туксон, Киа Спортидж, но задвижването е през муфа на задния мост, не през диференциал.
      Последно редактирано от cecoa1; 08-01-16, 19:28.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #63
        От: Покупка на джип....

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        ....
        По лиценз е на VM-motori ....
        Такава информация битува в пространството. От къде идва не знам!?
        Аз, лично съм разглобявал до гол блок и съм сглобявал, стария ВМ, и 4, и 5 цилиндровия, новия ВМ , и първия ДВГ на Сантафе.
        Нищо, ама абсолютно нищо няма дори и сходство с конструкцията на който и да било ВМ.

        Коментар


        • #64
          От: Покупка на джип....

          Ами от източника си идва.
          ВМ дават лиценз на хуйдай за 3 цилиндровия 1.5.
          Техен 2.0 правен в Корея се слага на и30, санта фе, соната, тускон, и сигурно още нещо.

          И те така
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: Покупка на джип....

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Ами от източника си идва....
            Петре, ще ме извиняваш, ама ми омръзна все източника да си ТИ!!!
            Много ясно казах, че не знам от къде е тая информация и като конструкция нямат нищо общо! ТИ, като знаеш и ако си пич, ще кажеш ясно и коректно от къде е тая информация!
            Какви са тия хвърлени ей така на доверие "и30 и санта фе"!
            Едното е модел 2011г., другото модел 2001! Едното е с 2 дизелови ДВГ 1,4 и 1,6, другото само 2,0!
            Те тия ВМ станали по големи производители на дизелови ДВГ и от МБ, и от ВАГ!

            Коментар


            • #66
              От: Покупка на джип....

              Така
              3 цилиндовия е R 315 и го слагат от 1999
              4 цил е RA 420, 4 клапана на цилиндър, от 2004 - произвежда ги ГМ Корея

              и30 има и 2.0 литра дизел, споко


              По жиповете се слага 425

              Иначе по-източник от това едва ли:
              This engine became a huge success as a product assembled by Hyundai in Korea under a VM manufacturing license agreement
              The new manufacturing license to GM Korea made this engine by far the most popular diesel engine manufactured in Korea in the last ten years.
Overall, the production volume passed the 1 Million units target, well above all expectations,

              http://www.vmmotori.com/4-cilindri/a...-cilindri.html
              Последно редактирано от turtey; 08-01-16, 20:09.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Покупка на джип....

                Умреш да изнервяш хората с приказки хвърлени на вятъра!
                Къде го в твоя линк тоя D4EA - 2.0 л. Монтиран на санта фе и вярно и30! Между другото, по горе за него казах, че няма нищо общо с ВМ, а ти ми говориш за някакви 3 цилиндрови и т.н.!
                VM Motori - Wikipedia, the free encyclopedia
                Рови се, аз не можах да го намеря!

                Коментар


                • #68
                  От: Покупка на джип....

                  Предавам се - дал съм ти сайта на ВМ - те са си написали кой мотор къде се слага.

                  Но ако искаш може и уикипедия де
                  https://en.wikipedia.org/wiki/Hyundai_Santa_Fe
                  2.4 L Hyundai engine I4
                  3.5 L Sigma V6, 200 hp (150 kW)
                  2.7 L Delta V6, 173 hp (129 kW)
                  2.0L VM Motori CRDI I4 diesel
                  Последно редактирано от turtey; 08-01-16, 20:32.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: Покупка на джип....

                    Прав е Петьо, така са нещата. Няма как да има общо този мотор с 2,5 и 3,1 защото е съвсем друго семейство. Той е с един цилиндър повече, но иначе еднакъв с трицилиндровия на Хюндай Гетц ,1,5crdi(и Акцент май също).
                    Правят си се в Южна корея по лиценз. Давам и линк, но за жалост е на немски - https://de.m.wikipedia.org/wiki/Hyundai_KIA_D

                    След някоя година го правят 2,2 като му увеличават диаметъра на буталата и го слагат на следващото Санта Фе и на други. Развитието го правят без VM.
                    А и всички там ...Каптива/Антара, Спортидж, разни други опели, Кия и пр. също ползват наследници на този мотор на VM.

                    ПП: А иначе VM не са малък производител, тяхното производство извън автомобилните мотори, се представлява от реномиран производител - MTU.

                    ПП2: Андро, между другото, автора пита за сервиз за преглед преди покупка, ако имаш желание и възможност...драсни два реда в темата.
                    Последно редактирано от cecoa1; 08-01-16, 20:43.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Покупка на джип....

                      Може и така да е, ама другия път не ме подвеждай със снимки на това:





                      Цецо, нека си хареса човека кола, па ще му я видя.
                      Последно редактирано от Аndro 160; 08-01-16, 21:41.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Покупка на джип....

                        Има някои разлики в Хюндая, но като цяло си е този мотор. Горивната помпа отива на разпределителния вал, даже е по-удобна ако ще се сваля.
                        Турбото на Хюндая с уейстгейт е Митсубиши, което не вярвам да е такова и на VM-а. После с променливата геометрия е Гарет. Вероятно има и други разлики, но не съществени.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Покупка на джип....

                          Да, най вероятно като блок може да са еднакви. Главата на хюндая, с тая КР помпа отзад на РВ има разлики.
                          Но, това са подробности.
                          Между другото тоя ДВГ е читав - като конструкция е без забележки и ако не знае човек, че е ВМ, спокойно може да го приеме за наподобяващ японски ДВГ.
                          Явно корейците са му дали тласък в положитена посока

                          Коментар


                          • #73
                            От: Покупка на джип....

                            Да, и аз така знам, а има и уникална раздатка с несиметричен междуосев диференциал, много хитро интегриран с предния диф, както и вискомуфа в паралел да го самоблокира при нужда(а и ЛСД в задния диф).
                            Това за напречен мотор при тоя клас СУВ е уникално. От друга страна...скоростите с тази раздатка, пасват на мотор, който се слага и на други сувчета, къде баш същия(Туксон, Спортидж), къде някакъв роднина(Каптива/Антара)... Дали пък...не е добра възможност, някои такива сувчета, да се сдобият с истински фултайм?!
                            Дори в сферата на научната фантастика, с традиционните преходни плочи и пр. може да се намери лек и за безнадеждни модели като Фрийлендър

                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Покупка на джип....

                              Тая вискомуфа ... имай едно наум ... незнам колко може да се разчита. Един иска да си ходи без кардан, ама не иска да мръдне и сантим.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Покупка на джип....

                                Това е хубавото, че даже и да не работи муфата, двата моста си се задвижват като на Лада Нива. Естествено, като са си на място карданите. Освен това муфата подлежи на ремонт. По-лошия вариянт е да се опече и да блокира за постоянно, но това на тези рядко може да стане, защото момента който товари муфата е сравнително малък и тя не работи с голямо приплъзване.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X