Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Имам някаква база за сравнение и въз основа на нея твърдя това, което твърдя. Лично аз не харесвам нито една от двете, но ако трябва да избирам само между тях - категорично корейката.
    Фронтерата е сред най-неоправданите коли изобщо. Това, което дава и това, което иска са в сериозен дисбаланс.
    Вие служебна нямахте ли Китайска Фронтера? не помня да си имал фронтера. Имаше Трупър. Аз карам 3-та фронтера последните 11 години и не мога да се оплача от здравина. Имам база за сравнение с на близък приятел 2-те КИИ и на брат ми Гранд Черокито и Сузукито. Не знам изобщо как може да се сравни КИЯ с фронтерата
    no signature no problems

    Коментар


    • #32
      От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

      Имам террано за продан,може да го разгледаш в раздел продава,пали и върви без проблеми и през най студените времена
      Terrano 2 2,7td 1994
      Keeway atv 100

      Коментар


      • #33
        От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        ... Не знам изобщо как може да се сравни КИЯ с фронтерата
        Кажи кое на Кията е по-лошо от на Фронтерата? Аз когато избирах, не харесах Фронтерата. Щото първо не ми хареса високия под и стойка на шофьора ала F1. Не ми хареса по-голямото тегло и излишно големия размер на ДБ. Не ми харесаха дървените задни седалки, никаквия багажник и пак по-голямото тегло на К.Б. Не ми харесаха цените на частите. Не казвам, че Фронтерата е по-лоша, но всеки си преценява сам за себе си. Хора разни.

        От този по-голям клас джипки, аз съм за Терано. Много по-удобно ми е от Фронтера. 2,7 ТДИ мотора е здрав и надежден. Евентуално проблемни и по-скъпи са умната дюза и дебитомера. Маховика мисля че е обикновен, а не демпферен. Макар и само за два месеца, имах късо Терано 2,7 ТДИ. И багажника му е по-голям, и задните седалки са по-удобни. Масивни и здрави железа (не отричам, че и на Фронтерата са такива). Преди мен беше карано на олио, но мотора пееше и нямаше никакви грижи.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #34
          От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Кажи кое на Кията е по-лошо от на Фронтерата? Аз когато избирах, не харесах Фронтерата. Щото първо не ми хареса високия под и стойка на шофьора ала F1. Не ми хареса по-голямото тегло и излишно големия размер на ДБ. Не ми харесаха дървените задни седалки, никаквия багажник и пак по-голямото тегло на К.Б. Не ми харесаха цените на частите. Не казвам, че Фронтерата е по-лоша, но всеки си преценява сам за себе си. Хора разни.

          От този по-голям клас джипки, аз съм за Терано. Много по-удобно ми е от Фронтера. 2,7 ТДИ мотора е здрав и надежден. Евентуално проблемни и по-скъпи са умната дюза и дебитомера. Маховика мисля че е обикновен, а не демпферен. Макар и само за два месеца, имах късо Терано 2,7 ТДИ. И багажника му е по-голям, и задните седалки са по-удобни. Масивни и здрави железа (не отричам, че и на Фронтерата са такива). Преди мен беше карано на олио, но мотора пееше и нямаше никакви грижи.
          Темата не е КИЯ vs. Фронтера, ако ти е интересно мога да ти споделя на ЛС, ма като караш Терано не знам защо ти е като инфо
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Вие служебна нямахте ли Китайска Фронтера? не помня да си имал фронтера. Имаше Трупър. Аз карам 3-та фронтера последните 11 години и не мога да се оплача от здравина. Имам база за сравнение с на близък приятел 2-те КИИ и на брат ми Гранд Черокито и Сузукито. Не знам изобщо как може да се сравни КИЯ с фронтерата
            Китайска Фронтера нямаме от доста време насам.
            Трупър имам от доста години, но покрай него се завъдиха ТЛК, Нисан, Паджеро, и няколко служебни.
            Фронтерата, невероятно читава и запазена(2.2) бензин, слава Богу беше закратко. От нея се очакваше да е по-добра от Трупъра, но след няколко разходки се оказа че не е баш...
            Не твърдя че е лоша, но.. измислен двигател, с още по-измислено управление, нефункционален за джип салон, ненормални цени за най-елементарни части и не дава съвсем нищо по-добро от другите, с които така или иначе разполагам. Скучен германски леген.
            Киа не съм имал, но съм карал и ремонтирал няколко. С много малко доработки става доста прилична джипка. Наблюденията ми са, че не се и чупят кой знае колко..
            А надежден Гранд Черок, ми звучи като военна интелигентност.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #36
              От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

              ако е фронтера v6,иначе взимай една витара и си свиркай, няма да имаш никакви проблеми, с дизела, дизел на опел не бих взел

              Коментар


              • #37
                От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Китайска Фронтера нямаме от доста време насам.
                Трупър имам от доста години, но покрай него се завъдиха ТЛК, Нисан, Паджеро, и няколко служебни.
                Фронтерата, невероятно читава и запазена(2.2) бензин, слава Богу беше закратко. От нея се очакваше да е по-добра от Трупъра, но след няколко разходки се оказа че не е баш...
                Не твърдя че е лоша, но.. измислен двигател, с още по-измислено управление, нефункционален за джип салон, ненормални цени за най-елементарни части и не дава съвсем нищо по-добро от другите, с които така или иначе разполагам. Скучен германски леген.
                Киа не съм имал, но съм карал и ремонтирал няколко. С много малко доработки става доста прилична джипка. Наблюденията ми са, че не се и чупят кой знае колко..
                А надежден Гранд Черок, ми звучи като военна интелигентност.
                Въпрос на вкус казало кучето....
                Мен пък точно някой от нещата които изброи ми допадат, а именно усещането за управление е като на лека кола защото е с кормилна рейка която между другото е доста здрава и съвсем не е Немска. Салона е много приятен не е като на трупъра който прилича на УАЗ.На КИЯ-та пък мъж над 175 не се чувства комфортно каквото и да прави с настройките на седалките и т.н. Та вкуса е строго индивидуален. За здравината не мога да се оплача, хич не я пазя и това което се чупи е съвсем приемливо за мен. А тебе с тая 78-ца ли беше не те мисля
                no signature no problems

                Коментар


                • #38
                  От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                  Всъщност Фронтерата е с кормилна кутия, а не рейка.
                  Поне Фронтера А. Усещането за управление е като... абсолютен толуп..
                  Въпросната беше междинен модел, между А и В. С новото табло. Където трупърът минава без грижа, Фронтерата се замисля. Това с еднакви гуми. Трупърът е и несравнимо по-функционален като купе.
                  Човекът, който кара Кията е малко над 190см, пък твърди, че му е удобна. Моята ТЛК всъщност е HJ60
                  Последно редактирано от Scrapheap; 02-12-14, 08:31.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    ...На КИЯ-та пък мъж над 175 не се чувства комфортно каквото и да прави с настройките на седалките и т.н. ...
                    А, не, не! Това хич не е вярно. Аз съм 1,80, 90 кила и съм много добре. И братчеда се качва (1,85) и над неговата глава има още доста място. По-скоро човек с голямо шкембе би се чувствал леко притеснен. Защото кората на шоф. врата е леко издадена. Нагоре на ръцете и раменете няма грижа. В същност тази кора дава опора на лявата ръка, както и фабричния телескопичен подлакътник дава опора на дясната.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #40
                      От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                      Добре, де ама не разбрах кое точно на Кията и е по-кола от на Фронтерата? Комфорта, проходимостта, обем и интериор на купето... какво точно?!? То бива фенщина, ма чак па толкова та мен ме провокира да пиша по такива теми
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #41
                        От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Фронтерата е сред най-неоправданите коли изобщо.
                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        .. измислен двигател, с още по-измислено управление, нефункционален за джип салон, ненормални цени за най-елементарни части...... Скучен германски леген.
                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Поне Фронтера А. Усещането за управление е като... абсолютен толуп..
                        До сега само четох...Ако не знаеш това е първообраза,.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IsuzuMU.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5626541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:isuzu_mu_a1247380202b2842890_3_orig.jpg
Прегледи:1
Размер:188.2 КБ
ID:5626542,а това знаеш какво е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opel-frontera-ope_97_fs_1.jpg
Прегледи:1
Размер:39.2 КБ
ID:5626543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OPEL-Frontera-2-5-TDS--1996-1998-.jpg
Прегледи:1
Размер:54.6 КБ
ID:5626544.Открии седемте разлики.Говориш за управление,сподели по какво се различава от исузото/кутията ли,хебела ли,щангите ли,носачите ли,шарнирите ли,какво???/-моля.И ходовата част също.Вдигни капака на всяка една фронтера и виж къде е произведена,ако не знаеш,Лутън-Англия/гемански леген-да бе,да/.Единственото немско при някои модели е САМО мотора.Говориш за цени-ами по-евтини части,особенно за 4х4,едва ли има/говориме за А/.Освен ако не си побъркан и да купуваш от дилърите.Щом си разглобявал толкова джипки,погледни предниците на фронтера/исузо,кия и терано,тури ръка на сърцето и кажи къде железата са най-яки.Сигурно китайците са много прости,че да копират предницата на своите джипки от исузо,а.Скоро си говориме с едно приятелче с тойота и той ми се хвали как с/у 600лв.обслужил предния мост и това било евтино.Честно,ама за тия пари ще сменя абсолютно всичко що е отдолу.Не се заяждам-не ме разбирай погрешно.Ама много негативизъм в твоите постове.Верно,че всеки си хвали неговото,ама да сме по обективни.Моля.

                        Фронтерата не е върха на сладоледа,ама въобще не е най-големия боклук-според твойте думи.Вервай ми.
                        Последно редактирано от gimax; 02-12-14, 09:15.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                          Фронтера Б е с рейка,за смотаното управление съм абсолютно съгласен.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                            Усещам лека некомпетентност относно качествата на фронтера . Да има си недостатъци , но не са тези . Аз карам ОФБ 2.2 д от 2010 и я карам на всякъде . Много обичам големи коловози , където джипките с цял преден мост остават .....До сега частите които съм сменял са на нормални цени , а по мотора съм сменил подгряващи свещи , дебитомер и масла . Най-големия проблем е вакума на предния мост , поне при мен .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                              Първоначално публикуван от alehandro Преглед на мнение
                              Фронтера Б е с рейка,за смотаното управление съм абсолютно съгласен.
                              Колега,моля най-учтиво да ни обясниш кое е смотаното.

                              п.п.Скоро един колега монтира на бегачката си точно рейка от фронтера и е доволен-поразгледай в темите.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Съвет относно Frontera B,Pajero или Grand vitara

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Добре, де ама не разбрах кое точно на Кията и е по-кола от на Фронтерата? Комфорта, проходимостта, обем и интериор на купето... какво точно?!? То бива фенщина, ма чак па толкова та мен ме провокира да пиша по такива теми
                                Никой не твърди че е по-добра. И двете си имат предимства и недостатъци. Всички предложени в темата биха били подходящи. Въпросът е колегата да се качи, да покара колкото може повече вариянти и да си направи сметката кое е най-подходящо за него. Аз не съм съгласен да се отрича някой модел, само защото някой го гледа отстрани и има нещо друго. Ако имаше една идеална джипка за всички, мисля, че всеки щеше да кара точно нея.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X