Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите SUV-ве

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новите SUV-ве

    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
    Това с нова кола у бг! Поне да имаше гаранция, че сменяват маслото, а не после да го продават "майсторчетата" и на 80000 хиляди км. задрал вал. Това не е единичен случай. У бг, тоо филм твърдо не. Всеки си знае за себе си.
    Епа то по тоя логика, да не настинеме и да не се минеме, дай да лягаме в леглото, да се завиваме през глава и да чакаме да мрем. Че знаеш ли, носа да си подадеш и некой те отпорил изотзад за нещо...

    Коментар


    • От: Новите SUV-ве

      Ха ха все едно на втора употреба и знаеш историята.
      Но пък не са ме цакнали в парите като за нова.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • От: Новите SUV-ве

        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
        Епа то по тоя логика, да не настинеме и да не се минеме, дай да лягаме в леглото, да се завиваме през глава и да чакаме да мрем. Че знаеш ли, носа да си подадеш и некой те отпорил изотзад за нещо...
        По тая логика съзнателно да сваляме гащите за всичко на всеки. Тоо филм съм го гледал, играл по точно.
        8)

        Коментар


        • От: Новите SUV-ве

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
          Ха ха все едно на втора употреба и знаеш историята.
          Но пък не са ме цакнали в парите като за нова.
          Даже и със счупен мотор ми е най добре да е взема на 3-4-5-6 години и да го сменя или ремонтирам ми е най изгодно. Тук ми е скъпо много новото-не като покупна цена, а след това.
          8)

          Коментар


          • От: Новите SUV-ве

            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
            Това с нова кола у бг! Поне да имаше гаранция, че сменяват маслото, а не после да го продават "майсторчетата" и на 80000 хиляди км. задрал вал. Това не е единичен случай. У бг, тоо филм твърдо не. Всеки си знае за себе си.
            Тъй, тъй! Задрал вал на 80 хил? Ми гаранцийка нещо? А? Или тя изтекла на 80 хиляди? Или то "80000 хиляди" са 80 милиона?
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • От: Новите SUV-ве

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Тъй, тъй! Задрал вал на 80 хил? Ми гаранцийка нещо? А? Или тя изтекла на 80 хиляди? Или то "80000 хиляди" са 80 милиона?
              Сит на гладен не верва.
              8)

              Коментар


              • От: Новите SUV-ве

                Темата се изкофти нещо и няма връзка със заглавието вече ...
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • От: Новите SUV-ве

                  Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                  Сит на гладен не верва.
                  Що бе вярвам - нова кола минаваща по 10 хил. на година, след 4-5 години изтекла гаранция и те така. Ама това не е много разпространено.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Новите SUV-ве

                    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                    Даже и със счупен мотор ми е най добре да е взема на 3-4-5-6 години и да го сменя или ремонтирам ми е най изгодно. Тук ми е скъпо много новото-не като покупна цена, а след това.
                    Ми то не е само мотор .
                    Ся това че лопа тропа карета тракат амове изтървали,абе нали пали и върви.Като спре щея мислим.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: Новите SUV-ве

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      Ми то не е само мотор .
                      Ся това че лопа тропа карета тракат амове изтървали,абе нали пали и върви.Като спре щея мислим.
                      И амове и дискове и карета кво щеш, ама чак п толко. Все е по евтино от ново и избирам с кви масла и части да подържам за разлика от новото. Повечето наща са проста математика. Имам опит и в двете графи (старо- ново) и разликата за мен е двойна.
                      8)

                      Коментар


                      • От: Новите SUV-ве

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Що бе вярвам - нова кола минаваща по 10 хил. на година, след 4-5 години изтекла гаранция и те така. Ама това не е много разпространено.
                        Не е и чак толкова невиждано. Имам опит от съвсем първа ръка, когато нямаше гаранции по осем години, а бяха по три. На 43 хиляди километра, кола точно след края на гаранцията. Не беше задрал вал, но ремонтът струваше над 3000 лева и не стана само с един. Близки хора имаха абсолютно съшия проблем.

                        Темата обаче не е за това. Старите и новите коли, както големите и малките си ги мерихме вече. Тая тема пак се обърна на мерене.

                        Идеята не беше ли колко са приложими и практични новия тип сувове, сравнени с леките коли от една страна и с джиповете от друга?

                        Коментар


                        • От: Новите SUV-ве

                          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение

                          Идеята не беше ли колко са приложими и практични новия тип сувове, сравнени с леките коли от една страна и с джиповете от друга?
                          Ако погледнеш повечето теми във форума, то вече няма нови "джипове", различни от СУВ, освен с много малки изключения. Така че направо сравнението си е СУВ вс лек автомобил.
                          А пък ако погледнеш първото мнение в темата, то тя е по-точно "за парите за един Дъстър (40к лв) дали получавам нещо смислено и има ли други алтернативи нови, за подобни пари". Или поне аз така го схващам и мисля, че за парите си Дъстъра най-вероятно си струва.

                          Коментар


                          • От: Новите SUV-ве

                            Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                            А пък ако погледнеш първото мнение в темата, то тя е по-точно "за парите за един Дъстър (40к лв) дали получавам нещо смислено и има ли други алтернативи нови, за подобни пари".
                            Само дето парите едно време бе`а други:
                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            Нещо ако не бъркам, цената на топ нивото с дизелов двигател и 4х4 беше нещо от порядъка на 28000лв, с ДДС.Мисля си се, че ценови нива до 25000лв за топ ниво на оборудване са идеални.

                            http://dacia.bg/assets/Pricelists/Pr..._9.12.2013.pdf

                            Май нещо съм объркал цените.
                            Ма скоро, както върви темата ще има: "А-а-а-а-а, 100 000 лв. за Дъстърче - че кво му плащаш, то без пари, бря?"
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Новите SUV-ве

                              Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                              Ако погледнеш повечето теми във форума, то вече няма нови "джипове", различни от СУВ, освен с много малки изключения. Така че направо сравнението си е СУВ вс лек автомобил.
                              А пък ако погледнеш първото мнение в темата, то тя е по-точно "за парите за един Дъстър (40к лв) дали получавам нещо смислено и има ли други алтернативи нови, за подобни пари". Или поне аз така го схващам и мисля, че за парите си Дъстъра най-вероятно си струва.
                              Първото мнение в темата е това:

                              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                              Позволявам си да открия тази тема по няколко причини.
                              Намираме се във второто десетилетие на 21-век. (Дали да не отклоним погледа си за малко от последното и предпоследното десетилетие на миналия век).
                              Все по-голямото търсене и производство на този тип автомобили. SUV (UrbanSUV + още няколко подвида)
                              Голямото разнообразие от марки и модели.
                              Новостите, които буквално ни заливат всеки ден за този сегмент.
                              Практичноста и иновациите, които са предпоставка за търсенето и предлагането им.
                              Проблемите при експлоатацията, ремонтопригодност и надежност. Освен лукса и удобството.
                              Размиването на границите между SUV и класическите 4Х4.
                              Ще ми бъде интересно да видя (а предполагам и на вас) компетентни мнения на колеги, с опит и практика за различните марки и модели.
                              Дъстърът е само един от вариантите. Около него се завъртя дискусията последните няколко страници. Например БМВ Х5 също е в категорията на сувовете, между лека кола и 4х4.

                              Коментар


                              • От: Новите SUV-ве

                                Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                                Първото мнение в темата е това:



                                Дъстърът е само един от вариантите. Около него се завъртя дискусията последните няколко страници. Например БМВ Х5 също е в категорията на сувовете, между лека кола и 4х4.
                                Така е, моя грешка. Имах предвид от мнението, от което се повдигна темата, за да стигне където е в момента.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X