Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Искам съвет каква кола да избера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Искам съвет каква кола да избера

    Купи си един Mercedes SEC, поне да знаеш,че караш кола която при добра поддръжка и вид след 5 години ще е 30-40 хил.лв.

    Коментар


    • #92
      От: Искам съвет каква кола да избера

      Много се задълбочавате с това "първоначално обслужване". Колата нали е била до този момент в движение, а не е била "консервирана"? Защо трябва да сменяш всичко това и то наведнъж, нищо няма да и стане на колата ако продължиш да я караш и едно по едно да сменяш само това което трябва.

      Коментар


      • #93
        От: Искам съвет каква кола да избера

        Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
        Много се задълбочавате с това "първоначално обслужване". Колата нали е била до този момент в движение, а не е била "консервирана"? Защо трябва да сменяш всичко това и то наведнъж, нищо няма да и стане на колата ако продължиш да я караш и едно по едно да сменяш само това което трябва.
        По форумите всички ние сменяме маслата на 10 000 км. Най-примерните форумци: на 8 000 км. Взимаме най-скъпото масло от поне 20 лв литъра... А в реалния живот нещата седят малко по-различно. Ето заради това първоначалното обслужване е по-скоро ритуал за здраве, за да не те стигне черна прокоба
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #94
          От: Искам съвет каква кола да избера

          Съгласен, относно смяна масло и филтри на двигателя, и антифриз и течност на чистачките ( ако си я купил срещу зимата). Но масло на скоростна кутия, диференциали и ремъци които се сменят на 100 хил. км. да ги смениш веднага като купиш колата е малко пресилено. То в този ред може да почнеш да сменяш - съединител, накладки, водни съединнения, семеринги и т.н., докато дадеш пари за една нова кола за да си спокоен че си я "обслужил".

          Коментар


          • #95
            От: Искам съвет каква кола да избера

            Освен ритуал за здраве, обслужването е логична стъпка в случай че нямаме пълно доверие на дилъра или предишния собственик.

            Коментар


            • #96
              От: Искам съвет каква кола да избера

              Той колегата май иска да каже, че от обслужване до Обслужване има разлика ...

              Коментар


              • #97
                От: Искам съвет каква кола да избера

                Точно! Но стига сме философствали, че успамихме темата

                Коментар


                • #98
                  От: Искам съвет каква кола да избера

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  Е всеки си хвали своята стока..що не видиш Шкода Октавия 4Х4 TDI-с пакет лоши пътища/вдигната е малко/ Икономична е с лесна подръжка!
                  Цените на тези "Шкодички" не са много по-различни от тези на ЦР-В 1. Може би са колкото на Витара същият набор, и малко отгоре.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Искам съвет каква кола да избера

                    Закривам темата .
                    Вече съм собственик на Хюндай Туксон :-)
                    2008 г., черен. Дизел, почти 100 000 км.
                    Много е хубав!

                    Коментар


                    • От: Искам съвет каква кола да избера

                      Хайде не бъди толкова скромен / скромна, 2008 до днес - 7 години. 100К км.
                      Пенсионерка, докторка го е карала - а на бас. Даже бастуна беше на задната седалка.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • От: Искам съвет каква кола да избера

                        Намират се и такива коли, на много години и малко километри.
                        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                        Коментар


                        • От: Искам съвет каква кола да избера

                          Намират се.

                          Дано да е просто превъртян километраж (колите на баби действително съществуват и джамбазите ги продават на свои си хора).
                          Другият вариант е колата просто да не е била изправна достатъчна част от времето, та да ги навърти. При руските коли е редовно.

                          Коментар


                          • От: Искам съвет каква кола да избера

                            Аз миналата година имам навъртяни 7000 км, а тази - 2000 км. Само не мога да си спомня къде съм си забравил бастуна...
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Искам съвет каква кола да избера

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Аз миналата година имам навъртяни 7000 км, а тази - 2000 км. Само не мога да си спомня къде съм си забравил бастуна...
                              Ти сигурен ли си че не попадаш тук:
                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ..
                              Другият вариант е колата просто да не е била изправна достатъчна част от времето, та да ги навърти. При руските коли е редовно.
                              ?

                              ----
                              Хайде стига сме спамили.

                              Коментар


                              • От: Искам съвет каква кола да избера

                                и аз имам 4500 км. за 1 година и да, колата се кара всеки ден, но при пробег 3,5 км. сутрин и още токова вечер и няколко (10-тина) пътувания из страната за годината, колко да навъртя????
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X