Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на нов 6/7-местен SUV?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на нов 6/7-местен SUV?

    Здравейте,

    Радвам се, че открих този страхотен интернет-портал, като се надявам да науча много нова полезна информация.

    Регистрирах се, понеже ми предстои удоволствието да си подменя возилото с чисто ново. Собственик съм на 2007 Jeep Commander 4.7L V8 Limited, но вече остаря и дойде време за смяна. Преди 5 години, когато закупих Командера, избора ми би бил много по-лесен, ако знаех за този форум и се бях допитал до Вас, защото съм сигурен че тогава, а и сега бихте ми помогнали много.

    Нуждая се от SUV, който задължително е с 6 или 7 места, заради данъчния кредит, понеже ще се води фирмен автомобил. Предпочитания относно вида гориво нямам, стига разхода да е приемлив (до 15л/100км смесено), също така не се и нуждая от прекалено мощен двигател, като до около 300к.с. биха ми били предостатъчни, а и повечето SUV-ове са около тази мощност.
    "Паркетник", както прочетох, че наричате някои модели всъдеходи, също не искам, въпреки че според нуждите ми, ще се кара по пътната мрежа в 90% от случаите. Под "Паркетници" имам в предвид модели от рода на Audi Q7, BMW X5/6, Mercedes-Benz ML/GL, VW Touareg и други.
    От главно значение е надежността, като главният проблем при сегашният ми автомобил са неспиращите незначителни дефекти, които страшно много ме изнервят и които според ме са причинени от доста некачествената сглобка.
    Годишният ми пробег ще е около 15-20 000км, главно през зимният сезон, понеже през другата част от годината използвам друг автомобил, по-подходящ за пътувания. Налага ми се и да се наложи да дърпам и разни ремаркета, но едва ли 1,5-2т ще са проблем, за който и да е автомобил от този клас. През лятото ще се ползва и за разходки извън пътищата, но нищо повече от някой по-разбит черен път или някоя поляна.
    Експлоатационните разходи не са от голямо значение, но при сериозна разлика между различните модели, може и да изиграе важна роля при изборът ми. Бюджета е около 150-200к лв., като задължително ще е на лизинг, това са много пари и определено не бих искал да ги похарча неразумно.

    Всякакви предложения относно модели биха ми били полезни, както и впечатления и мнения относно тях. За сега съм още в начален стадий на обмисляне на покупката и не съм се ориентирал към нито един определен модел. По-нататък, когато пресея възможностите ще се стигне и до тест-драйв, който може би ще играе решаващата роля.

    Благодаря предварително на всички включили се в темата, които ще ми помогнат да направя правилният избор.

  • #2
    От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

    Краткият отговор е ТЛК 200.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Краткият отговор е ТЛК 200.
      +1
      ЛАДА НИВА 1.7
      Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

      Коментар


      • #4
        От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

        Още по кратък-Кайен.Имам впечатления от едно такова порше,4000 куб дизел и гори 10 /100 нафта....направо паднах от коня.А па какво ниво...и МБ няма.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

          Аз мисля, че всичко в този ценови клас би било хубав избор, зависи само на външен вид кой ти допада най-много. Но ако размера няма значение Кашкай +2 също е добър вариант или ако искаш джип само заради 7те места може да не вземеш някой ван да кажем Шаран или Туран, които биха ти били по-удобни за пътувания.
          Лопата - друг солдата!!!

          Коментар


          • #6
            От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

            Ей, много лесна задачка с един отговор - Тойота Ланд Круизер 200.
            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
            BMW F650CS
            Радо о885 5о 59 5о

            Коментар


            • #7
              От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

              И аз съм твърдо ЗА Тойота Ланд Круизер, ако имах възможността не бих се замислил въобще.
              Колега Михов - има ли кайен 7 местен? И все пак питащия още в първия пост отхвърля всичките паркетници от този род.
              I'm not Lost, I'm Discovering !

              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

              Коментар


              • #8
                От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

                Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                И аз съм твърдо ЗА Тойота Ланд Круизер, ако имах възможността не бих се замислил въобще.
                Колега Михов - има ли кайен 7 местен? И все пак питащия още в първия пост отхвърля всичките паркетници от този род.
                Верно тука малко не помислих...така че си оттеглям предложението.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

                  Питането е за паркетник, Лендкруизър едва ли е точно това, но би било най-добрия избор. От споменатите Audi Q7, BMW X5/6, Mercedes-Benz ML/GL, VW Touareg и други, аз лично бих избрал Mercedes GL. Но в този форум сме леко деформирани и магистралните модели 4х4 не печелят точки.
                  Някой спомена Кашкай - не съм виждал такъв за 150 - 200 хил. лв.
                  По-добре късно, отколкото по-късно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

                    Независимо от препоръките по-горе. След като ще е нов защо да не е и ЛР Дисковъри 4 - седалките на задния ред влизат в пода, но и за пътуване са си доста удобни. Карах две Д3 от 0 до 50 000 и не съм имал грижи освен един фар който смукна вода отнякъде и се смени гаранционно. 2,7 ТДИ , 190 кс. Напълно достатъчно според мен... както за гората, така и за магистралата (190 км ч с ограничител .. иначе лесно би направил и 220 според оборотите )

                    РРовера и Спорта са с нищо по-различни освен с цената си. ... според мен.

                    И успех в избора - да се похвалиш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

                      Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                      Някой спомена Кашкай - не съм виждал такъв за 150 - 200 хил. лв.
                      Аз споменах, да няма за 150к, но ако човека няма да прекарва 2-3 деца и не е над 190, аз не виждам в какво е по-зле от някой друг от споменатите. Чел съм само добри отзиви за него освен тва.
                      Лопата - друг солдата!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

                        Да сравняваме Кашкавала с ТЛК200 е като да сравняваме кон с кокошка. Ако се търси паркет има два избора, Лексус и Инфинити. Всички вариации на Голф са неуместни.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

                          Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                          Питането е за паркетник, Лендкруизър едва ли е точно това, но би било най-добрия избор. От споменатите Audi Q7, BMW X5/6, Mercedes-Benz ML/GL, VW Touareg и други, аз лично бих избрал Mercedes GL. Но в този форум сме леко деформирани и магистралните модели 4х4 не печелят точки.
                          Някой спомена Кашкай - не съм виждал такъв за 150 - 200 хил. лв.
                          Не си чел внимателно - човека е казал, че не иска паркетник. А за Кашкая - аз имам такъв, жена ми го кара и спокойно мога да се разделя с него за тази сума ...
                          Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                          BMW F650CS
                          Радо о885 5о 59 5о

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Избор на нов 6/7-местен SUV?

                            Авторът на темата да се разходи из представителствата на съответните марки и ще си хареса. Например хвалената по-нагоре ТЛЦ 200 е прекалено тежка, голяма и тромава, не вярвам някой да и ползва офроуд възможностите/особено със стандартните гуми /, а всеки един сув 3.0 дизел е по-добре от нея на асфалт.

                            Трябва да се има предвид, че от 7-местните, Мерцедес ГЛ има чисто нов пресен модел отпреди няколко месеца, Q7 е в последна година на производство, Х5-цата новия модел идва след 2г, а ТЛЦ200 току-що мина фейслифт. Имало и нов Рейндж... А май и Г-класата може да се поръча със 7 или 9 места.

                            П.С. да знаете, че данъчните се дърпат яко за ДДС-то на коли със сертификат N1, докато при 7-местните няма проблем. Това засега декласира туарези и кайени, но пък от нова година ще има промени в закона за ДДС относно колите.
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на нов 6/7-местен SUV?

                              "Паркетниците" веднага ги изключих, понеже съпругата ми кара такъв - 2010 Touareg R50, като нямам никакви отрицателни впечатления относно него, но и с тези по-ниски брони от на обикновения модел не е нищо повече от една висока, тежка, но сигурна шосейна кола.
                              Qashkai+2 автоматично отпада, понеже не е представителен, а и пространството вътре е като за средностатистически азиатци, аз вътре не мога да се събера, каквото и да правя, понеже съм расъл много.
                              Още докато пусках темата в съзнанието ми изплуваха марките Land Rover и Toyota, като и Дискавъри и Ланд Круизер ми допадат, но моторизациите им какви са? 190к.с. не са ли малко за автомобил над 2.5т.? Лексус и Инфинити, мисля че не предлагат големите си модели на европейския пазар, или греша?
                              Новият Range Rover едва ли ще се оборудва с допълнителни седалки в багажника, поне от официалните снимки не изглежда така.
                              От Mercedes GL и от Audi Q7 имам впечатления от първа ръка, които горе долу се припокриват с впечатленията ми от Туарега. Имам познати, притежаващи тези два модела, като дори Мерцедеса е с Off-road пакет, но не е нищо особено, само един по-висок клиренс.
                              Да спомена отново, че джипа ще се използва главно през зимата, когато температурите паднат, стане хлъзгаво и в дълбок сняг, понеже през зимата ходя на ски и доста често в Родопите, където имам вила, а пътя до там не се чисти, само някакви Виетнамки и Джугани правят коловози в снега. Командера се справя с преминаването оттам, но само с вериги, и то и на 4-те колела.
                              Г-класата започва от над 150к лв, а с опциите лесно надминава 200-те + това че дизеловият двигател не ми прави добро впечатление, а бензина е с неразумна мощност, а и виенето на вятъра покрай предните колони, според мен, не е допустим за толкова скъпо возило.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X