Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

    Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
    Момчета,пак се почна,предприехме още няколко преработки по уаза и реших да споделя;
    Предстои;
    1.Смяна на дифовете с волгови 9х41
    2.монтаж на бтр касета отпред.
    3.преместване на задния мост с 5см. назад
    4.брони отпред и отзад.
    5.гюрук
    6.дискови спирачки на четирите колела
    7.и каквото друго се сетиме през това време.
    Давайте идеи.....
    Ето до къде стигнахме-1-ва ,2-ра 3-та и 6-та точка от задачата са изпълнени,но се оказа,че вентилираните дискове и апарати които приготвих за отпред са големи за 15-ка джанта....ако някой ги иска бих ги заменил за обикновенни-на 16-ка джанта ще станат...
    Айде дайте мнение за окачването на задния мост-наложи се да го изместим назад с 5см.заради волговия мост...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_3082_13f7e_24639868.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5200876Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_3081_cd2f1_24639865.jpg
Прегледи:2
Размер:60.7 КБ
ID:5200877Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_3080_b7ac7_24639862.jpg
Прегледи:2
Размер:65.9 КБ
ID:5200878Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_3079_dd5ca_24639860.jpg
Прегледи:1
Размер:57.1 КБ
ID:5200879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_3085_c0fe6_24639883.jpg
Прегледи:2
Размер:88.7 КБ
ID:5200880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_3083_22b09_24639874.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5200881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_3084_77914_24639880.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5200882
    няма начин да няма начин
    http://album.bg/offroad_
    0878 613 163

    Коментар


    • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

      Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
      [ATTACH=CONFIG]237168[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]237169[/ATTACH]Ето и волговия заден мост готов за монтаж с най-новия вид захващане за ресорите
      което или ще е откритие или голям провал -тестовете ще покажат...
      Нещо заварките не ми харесват на планките с дифа!Абе Дани данеби ти да си ги лепил?А и това въже няма ли да го намотаеш,тиксото не е ли изгнило вече?

      Коментар


      • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

        Тези планки ще причинят кривене на ресьорите, тъй като се получава много дълго рамо. При първото сериозно натоварване ресьорите ще придобият ес-образна форма.
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

          И на по тежка джипка е пробвано това нещо и 6-8см като е не оказва влияние дълго време.
          Трябва по силно стягане на скобите
          А спирачките защо не ги направихте както казах по горе или джантата не е много обърната?
          Направете фланци от барабаните то трябва малко сигурно.
          Прикачени файлове
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

            Е, прекали вече, дай си адреса на лични. При първа възможност ще дойда. Ще бъда въоръжен с фотоапарат и всякакъв измервателен уред. Надявам се да е в най-скоро време.
            Родопите..... Широка лъка.....Солища

            Коментар


            • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              И на по тежка джипка е пробвано това нещо и 6-8см като е не оказва влияние дълго време.
              Трябва по силно стягане на скобите
              А спирачките защо не ги направихте както казах по горе или джантата не е много обърната?
              Направете фланци от барабаните то трябва малко сигурно.
              Джантите не са обърнати а само уширени с 80 мм.само навън ,но с фланци 35мм. стават...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_0660_f7f12_20872480.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5201516Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_0879_d41ce_22127392.jpg
Прегледи:1
Размер:67.2 КБ
ID:5201517
              няма начин да няма начин
              http://album.bg/offroad_
              0878 613 163

              Коментар


              • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                Първоначално публикуван от ivan_solishta Преглед на мнение
                Е, прекали вече, дай си адреса на лични. При първа възможност ще дойда. Ще бъда въоръжен с фотоапарат и всякакъв измервателен уред. Надявам се да е в най-скоро време.
                Ванка ела в Чипровци и ще ме намериш...0878613163...само,че отивам на море остави го за след десеина дни....
                Добре дошъл си.
                няма начин да няма начин
                http://album.bg/offroad_
                0878 613 163

                Коментар


                • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                  Сигорно началото на октомври, че сега има много работа в гората и трябва да свърша още 4 обекта. Слава богу тази година имам много работа. Ако не възразяваш ще е през седмицата че... почва свинския лов.
                  -Дано не възразяват модераторите за това отклонение
                  Последно редактирано от Иван Караджов; 20-08-10, 23:14. Причина: Абе, правописни грешки
                  Родопите..... Широка лъка.....Солища

                  Коментар


                  • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                    Айде,чакаме те и дано донесеш каймица,че гледай ние какво прайме...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02811.jpg
Прегледи:2
Размер:138.4 КБ
ID:5201590
                    няма начин да няма начин
                    http://album.bg/offroad_
                    0878 613 163

                    Коментар


                    • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                      Първоначално публикуван от ivan_solishta Преглед на мнение
                      Е, прекали вече, дай си адреса на лични. При първа възможност ще дойда. Ще бъда въоръжен с фотоапарат и всякакъв измервателен уред. Надявам се да е в най-скоро време.
                      Май и с друго оръжие ще се наложи да идвам
                      Родопите..... Широка лъка.....Солища

                      Коментар


                      • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                        Ето го Григорчо,остава шнорхел и брони и стига за сега....




                        Сложихме му касета БТР отпред-да не е като хората-някой слагал ли е само отпред...и впечатления....

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:S8302842.jpg
Прегледи:2
Размер:207.5 КБ
ID:5201636
                        Последно редактирано от Жоро Донечки; 22-08-10, 20:44.
                        няма начин да няма начин
                        http://album.bg/offroad_
                        0878 613 163

                        Коментар


                        • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                          Абе, ще те изтърпя още малко. С лебетка ми се струва че е. Ако е това което си мисля ....ШАПКИ ДОЛУ
                          Родопите..... Широка лъка.....Солища

                          Коментар


                          • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                            Да,разбира се ,че има,но е монтирана отзад-все пак си е 45кг.по-добре да тежат отзад....



                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:p1120091_8869f_22777109.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:5204095
                            няма начин да няма начин
                            http://album.bg/offroad_
                            0878 613 163

                            Коментар


                            • От: До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Ще карам поред.
                              Че е тежък е факт.
                              За камъните също съм съгласен.
                              Бавен-да, ама с много добър въртящ момент. И пак те изстрелва.
                              Разхода-съгласен. А колко гори УАЗа с бензиновия мотор в гората? И на газ да е.Ми ако е с товар? Имам и ГАЗ 69 ако не знаеш. С оригиналния мотор ми изгори пътъците. Сега е с 2,3 Опел и МБкутия. Петака си е стар модел, ама това е. За сметка на това имам чувството, че ще върви и с мазут. Което е сериозно предимство. Пали и с малък акумулатор. Ако всичко му е наред. За сметка на това може да пали и върви въобще без акумулатор. Ако са ти го гепили или е замръзнал вечерта. Не съм чувал за друг мотор да го може това. Даваш му едим шут по байра и си пали.
                              Кви вибраций? Тоя мотор бачка като негър. Или твоя не е бил наред или си сложил неправилни тампони.
                              Другите предимства са, че тия мотори вече ги има навсякъде и като се скапе, направо го сменяш. За водните препятствия се сещаш предполагам. Аз сега нали съм турбо гъзар, карам осмак. И кво? На 3ти се прибирах във най-големия сняг на въже. Заради една скапана жица. Моето мнение е, че за скоростно каране не става, но за работен, разходкаджийски и въобще като сигурност е чуден. Само не знам какво обезшумяване ще прави колегата? Или ще карат с антифони?
                              Подкрепям на 100%! Старите мотори на МБ са меко казано уникално здрави и безотказни, а специално 300D и 240D - без коментар. В Мароко може би 80% от такситата са точно такива - МБ 123 дизел 240 и 300, карат се в жегите в пустинята при 50°C на сянка и вървят на пушка, няма прегряване, няма дявол. Казвам го, понеже тук във Франция има много мароканци, говорили сме безброй пъти и отзивите са все същите - вечен и сигурен. А и другото предимство е, както казва колегата targa, сигурно и мазут да му дадеш пак ще работи, а това е много, много важно. Освен всичко друго имам и един 124 300D - 1989 г. Карам го с нафта, с газьол /червената нафта за строителни машини/, с олио и работи като швейцарски часовник. С този трактор колко закъсали съм издърпал, на колко хора ток съм давал - чет няма, пали като кибрит, зима, лято, жега, виелици, дъждове, мъгли - няма празно, брат . С този Мерцедес-Бенц съм обиколил Европа, включително и България, и никога не ми е направил и най-малката магария, никога! На магистрала харчи 6,5/100. Както казах, най-хубавото на тези мотори е, че върви с к'вото му налееш, и в най-загубеното село да ми свърши нафтата, в първия двор има трактор, като помолиш чичкото винаги на драго сърце ще ти даде една туба. А да видим, ако си с бензин, или газ какво ще правиш?
                              А иначе никак не проумявам как може да искаш стар дизелов мотор да има ряз като Ламборджини ? Казвам това, защото на първа страница някой е написал, че е бавен и ''неможе да те изстреля'' . Като искаш катапулт купи си V8 бензин и си се изстрелвай на воля. Аз лично никога не съм обичал високите скорости, за другите незнам.
                              Последно редактирано от мишоци; 24-08-10, 12:49. Причина: допълнение
                              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                              Само DIESEL !!!

                              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                              Коментар


                              • От: До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                                А иначе никак не проумявам как може да искаш стар дизелов мотор да има ряз като Ламборджини ? Казвам това, защото на първа страница някой е написал, че е бавен и ''неможе да те изстреля'' . Като искаш катапулт купи си V8 бензин и си се изстрелвай на воля. Аз лично никога не съм обичал високите скорости, за другите незнам.
                                Под "изстрелване", колегата е имал впредвид рязко ускоряване а не достигане на висока скорост. Това е нужно в офроуда за изкачване на много стръмни наклони, излизане от трапове, изчистване на гумите от калта и пр. Разбира се това се постига освен с мотор и с ниско тегло, което не може да стане с въпросния двигател.
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X