Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

    Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
    Бе колкото повече гледам снимките ми се струва, че е прекалено назад моторът. На предпоследната снимка ми се вижда, че тръбите за ауспуха минават в краката на пътника - вероятно работен вариант. След като го изолирате никакво място няма да остане.
    Сашо,този проект или по скоро експеримент го започнахме така,свалихме всичко от шасито без мостовете.Сложихме предния кардан за заден и започнахме да редим всичко кое където дойде.От това че мотора дойде по назад тежеста също на предните ресори им е по леко даже ми се струва че с бензиновия бяха се натоварили повече,масления филтър ще изведем чак пред радиятора,там ще монтираме и охладителя на маслото.Не сме сложили още торпедото отпред,защото чакаме лебедката,ако някой знае как може да монтираме лебедката отзад ,но да можем да я ползваме и за двете посоки да каже.Тази която чакаме тежи 45кг. ако е отзад ще е супер....
    няма начин да няма начин
    http://album.bg/offroad_
    0878 613 163

    Коментар


    • #17
      До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
      Без акумолатор съм карал 10тина километра и нямаше проблем после, с бензиновия мотор е върви си, на скорост пали.

      Ако говориш за уазков мотор незнам как ще го запалиш без акумулатор Това е невъзможно А,че работи без акмулатор като е запален работи обаче е възможно нещо да изгори
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #18
        До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

        Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
        ...ако някой знае как може да монтираме лебедката отзад ,но да можем да я ползваме и за двете посоки да каже.Тази която чакаме тежи 45кг. ако е отзад ще е супер....
        А ще черпите ли?

        Коментар


        • #19
          До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

          Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
          Ако говориш за уазков мотор незнам как ще го запалиш без акумулатор Това е невъзможно А,че работи без акмулатор като е запален работи обаче е възможно нещо да изгори
          С динамо
          0887632135-Краси

          Коментар


          • #20
            До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

            Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
            Сашо,този проект или по скоро експеримент го започнахме така,свалихме всичко от шасито без мостовете.Сложихме предния кардан за заден и започнахме да редим всичко кое където дойде.От това че мотора дойде по назад тежеста също на предните ресори им е по леко даже ми се струва че с бензиновия бяха се натоварили повече,масления филтър ще изведем чак пред радиятора,там ще монтираме и охладителя на маслото.Не сме сложили още торпедото отпред,защото чакаме лебедката,ако някой знае как може да монтираме лебедката отзад ,но да можем да я ползваме и за двете посоки да каже.Тази която чакаме тежи 45кг. ако е отзад ще е супер....
            А на вас за какво ви е отпред? По състезания ще ходите ли? Аз лебедката на УАЗа отзад съм я мислил.

            Коментар


            • #21
              До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

              Аз ,имам лебедка отзад и е механична,с кардан от раздатката .Но е на Газ -69 ,снимки бях качил в другия форум,но там уазкаджийте сме малко.

              Коментар


              • #22
                До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                А на вас за какво ви е отпред? По състезания ще ходите ли? Аз лебедката на УАЗа отзад съм я мислил.
                Решили сме ако има начин да сложим отзад лебедката,резервоара,и акумулатора ,около 120кг.Много по добре ще бъде разпределена тежеста на двата моста,как мислиш.
                няма начин да няма начин
                http://album.bg/offroad_
                0878 613 163

                Коментар


                • #23
                  До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  А ще черпите ли?
                  Даваме банкет веднага,само дайте идея как да го направим....
                  няма начин да няма начин
                  http://album.bg/offroad_
                  0878 613 163

                  Коментар


                  • #24
                    До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                    Я кажи за какво ще използвате машината?
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #25
                      До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                      Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
                      Даваме банкет веднага,само дайте идея как да го направим....
                      Ще ви трябва макара за полиспаст и лебедката да се реди сама. Ако пак не е очевидно, ще дойдем на банкета.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                        Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
                        Решили сме ако има начин да сложим отзад лебедката,резервоара,и акумулатора ,около 120кг.Много по добре ще бъде разпределена тежеста на двата моста,как мислиш.
                        Моят УАЗ е пикап. Резервоарът при мен ще е точно зад кабината (изградена е от ламарина). Акумулаторът (акумулаторите) съм го замислил да стои над резервоара. Лебедката твърдо ще е под пода, зад задната броня. Понеже аз си правя УАЗа за разходки, лов, абе за кеф и едва ли ще преодолявам препиятствия с лебедката (по интересно ще е без ) я слагам отзад. Не твърдя, че е правилно. Помислете за блокировки някакви в дифовете и може и да не ви трябва лебедка.

                        Въпреки, че е леко по-назад моторът, пак отива в предната част тежестта. Не ти трябва лебедка отпред, поне според мен. Имай предвид, че не съм капацитет по УАЗките - уча се в вижение .

                        Коментар


                        • #27
                          До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                          Toчно когато сложиш 2 блокажа и всочко друго си е наред, най си трябва лебедка - доказано е не веднъж
                          Случайни хора УАЗ не карат

                          Коментар


                          • #28
                            До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            Toчно когато сложиш 2 блокажа и всочко друго си е наред, най си трябва лебедка - доказано е не веднъж
                            Честно - това не го разбрах! Наистина. Аз съм за лебедката, но за мен блокажите трябва да са преди лебедката. Може и да греша.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                              Първоначално публикуван от Сашо Пунчев Преглед на мнение
                              Честно - това не го разбрах! Наистина. Аз съм за лебедката, но за мен блокажите трябва да са преди лебедката. Може и да греша.
                              Става по проходим и започваш да го пробваш по терени по които си предполагал че там неможе да върви минеш през едно място, през друго и на третото обикновенно стигаш до положение в което немож да си помогнеш сам (я ще се окантари, я ще си на прага да се фърлиш у някое дере, я ще легне на мостове) и трябва "жокер".
                              Това имах предвид, с няй добри поучителни помисли

                              То си зависи от задкормилното де
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #30
                                До: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                                Не съм ти разбрал мисълта. За мен лично ако не съм на състезание (а аз никога не съм бил на подобно) винаги има поне два маршрута за достигане на една точка. Ето защо винаги съм заобикалял . Но не съм имал и блокаж на УАЗа досега . Страхливец, един вид

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X