Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

    След,като не сте го отваряли,как разбрахте,че лагер,не е,дюза не е,клапан не е сигмент не е?Дизеляка не обича големите обороти.

    Коментар


    • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

      Ами първо разхлабвах дюзите една по една ,ако е дюза като я разхлабя чукането ще спре.После свалихме капака на клапаните и ги проверихме.
      А чукането най-прилича на клапан,не е так остро като сегмент и силно като биелен или основен лагер,но докато не отворим май няма да разберем...
      няма начин да няма начин
      http://album.bg/offroad_
      0878 613 163

      Коментар


      • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

        Проблем може да се окаже и бутален болт,вакуумната помпа също чупи лагер и почва да чука.Турбото ще убие мотора,той изобщо не е пригоден за такова натоварване.Дано проблема да се окаже по лесен за отстраняване.

        Коментар


        • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

          Здравейте момчета,вчера имахме малко време и запалихме Григорчо,а чукането като,че ли сега го няма?????
          Засега го оставяме така пък ще видим,продължаваме по план-а той е ;
          1.Монтиране на турбо-фиат дукато 2.5
          2.Монт.на колер-търси се от Паджеро на него си има вентилатор...
          3.Преработка на предното окачване с пружини.
          4.Скъсяване на муцуната така,че гумите да са по -напред от бронята
          5.И какво да видим-Пролетта дойде......
          няма начин да няма начин
          http://album.bg/offroad_
          0878 613 163

          Коментар


          • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

            Доста амбициозна програма си начертал.Най интересно ми е как ще се справиш с турбинирането на мотора.И най вече какъв ще е резултата.Този двигател няма маслени пръскалки под буталата , буталният болт също не се маже под налягане така че там ще са най големите проблеми.По гнп също ще трябват промени.Не че и другите точки са много лесни.....но искренно ти желая да осъществиш всичките си идей.

            Коментар


            • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

              Първоначално публикуван от Hummer_H1 Преглед на мнение
              Доста амбициозна програма си начертал.Най интересно ми е как ще се справиш с турбинирането на мотора.И най вече какъв ще е резултата.Този двигател няма маслени пръскалки под буталата , буталният болт също не се маже под налягане така че там ще са най големите проблеми.По гнп също ще трябват промени.Не че и другите точки са много лесни.....но искренно ти желая да осъществиш всичките си идей.
              Не съм казал,че ще е успешно всичко,но ще го направя,ако стане стане ако не кръгом и пак напред-никога назад.
              Няма начин да няма начин.
              няма начин да няма начин
              http://album.bg/offroad_
              0878 613 163

              Коментар


              • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                Какъв тип ще е окачването?
                Успех
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                  Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                  Какъв тип ще е окачването?
                  Успех
                  Първо мислех да ползвам щанги от Ленд ровер, но ми се иска да са по-длъжки и реших да си ги правя сам.
                  А пружини мисля от Хънтър,амове газови от Волга мисля по два отпред.......ако имаш идей-давай ще пробваме....
                  няма начин да няма начин
                  http://album.bg/offroad_
                  0878 613 163

                  Коментар


                  • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                    E, При тебе ще се търси максимален ход на окачването нали? Той джипа е по екстремен
                    Само с правени 4-линково или еднолинково ще има добър ход, каретата на кардана могат да поемат доста, амортесиорите според пружините, но второто още не съм го пробвал а проекта е замразен
                    С хънтарските или дефендърски щанги много ход няма да има.
                    Май е по добре малко по меки пружини да се сложат при теб (лада комби, задни), но и мотора е по тежък та незнам, при хънтарските на около 200кг на двете (значи по 100 на една) се свиват около 4см и те са меки.
                    А за изнасянето напред около 20см ли мислиш да е?
                    Последно редактирано от Nik; 13-10-10, 19:58. Причина: допълнение
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • Re: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                      Влизаш в страшен филм.С J-arms(щанги) ще покриеш 3и4 точка но пак няма да си доволен от хода на окачването,така че помисли за 4-ри линк ,а и по-лесно е за правене ,но по-скъпо.Вче има такиава машина ,реална на Йордан Колев, почерпи опит и деи от тук http://www.offroad-monsters.com/foru...?t=977&page=12 Успех.

                      Коментар


                      • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                        E, При тебе ще се търси максимален ход на окачването нали? Той джипа е по екстремен
                        Само с правени 4-линково или еднолинково ще има добър ход, каретата на кардана могат да поемат доста, амортесиорите според пружините, но второто още не съм го пробвал а проекта е замразен
                        С хънтарските или дефендърски щанги много ход няма да има.
                        Май е по добре малко по меки пружини да се сложат при теб (лада комби, задни), но и мотора е по тежък та незнам, при хънтарските на около 200кг на двете (значи по 100 на една) се свиват около 4см и те са меки.
                        А за изнасянето напред около 20см ли мислиш да е?
                        Не,няма да местя моста напред,а ще отрежа муцуната ,по скоро ще преместя маската назад и ще напасвам калниците и капака по нея нали сложихме мотора назад и сега от маската до радиатора имам около 30 см ,а ако преместя радиатора отзад и 40 см. място .
                        Ще се отреже и шасито-няма начин....
                        Последно редактирано от dany.1; 13-10-10, 23:13.
                        няма начин да няма начин
                        http://album.bg/offroad_
                        0878 613 163

                        Коментар


                        • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                          Проекта ми претърпя големи промени-започваме отначало.......
                          Трансплантация-Григорчо ще получи ново сърце,тия дни чакам донора-Форд скорпио 2,9i V6 с автоматични скорости...
                          Някой май слага такъв мотор,но не мога да намеря темата.
                          Искам да го сложа със скоростите.Какво мислите а това???
                          Последно редактирано от dany.1; 24-10-10, 22:23.
                          няма начин да няма начин
                          http://album.bg/offroad_
                          0878 613 163

                          Коментар


                          • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                            Готово http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=83260 -
                            Викай да помагаме, ако трябва.

                            Коментар


                            • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                              Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
                              Проекта ми претърпя големи промени-започваме отначало.......
                              Трансплантация-Григорчо ще получи ново сърце,тия дни чакам донора-Форд скорпио 2,9i V6 с автоматични скорости...
                              Някой май слага такъв мотор,но не мога да намеря темата.
                              Искам да го сложа със скоростите.Какво мислите а това???
                              Не те съветвам! Аз на събора карах Газката на Коко с този мотор и не останах очарован! Силата му идва във високите обороти, а на тежък терен не можеш да ги достигнеш. Сега с Косуърта не знам как е, но подозирам, че положението е подобно. Отделно съединителя е проектиран за лека кола....На теб ти трябва двигател с голям въртящ момент в ниските. Аз бих сложил ЗМЗ 511. Той е по-лек от твоя в момента, а съединителят е направен да работи на камион. Този двигател не можеш да го натовариш с това 1,7т. джипче следователно ще е по-надежден, защото ще работи в ненатоварени режими.
                              Прецени си сам...
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Монтиране на петцилиндров дизел на УАЗ

                                Следя темата с интерес , искам да разбера къде ще сложиш раздатката. Виждал ли си колко е дълга кутията ? Но това не означава че няма начин , само че целия комплект трябва да мине няколко идеи напред от което ще пострада идеята ти предните гуми да атакуват баирите преди бронята . Между другото Жоро е прав че от едно ЗМЗ 511 ще изкараш по-голям въртящ момент , обаче има едно " но " 3ти и 4ти курс в Механотехникума не помня ГАЗките на които се обучавахме да кормуваме и р

                                емонтираме да са им работили всичките цилиндри едновременно , даже на шофьорските изпити първия ден скъсаха всички на скоростната отсечка защото не успяха да вдигнат 40 км.в час не работеха три цилиндъра отново /аз бях във втората група/
                                и не работеше само един.Предния v6 мотор който свалих след състезанието на Тетевен има неработещ 1ви цилиндър и недобреработил 2ри цилиндър причината не съм я установил все още защото не ми е приоритет , но тези които присъстваха на състезанието могат да споделят как летеше оранжевия звяр ,и че нямаше никаква липса на въртящ момент. Моето мнение е , дерзай няма начин да разбереш без да пробваш.Ако мога да ти помогна със съвет съм насреща.
                                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X