Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За шнорхела и газовото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: за какво служи шнорхела

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Опитните резултати показаха пречене Карам с газ на турбодвигател на леката ми кола (ланча) и знам как се слага
    При турбото имаш налягане и подналягане а при атмосферния имаш две подналягания, които при маркуч в шнорхела ще дърпат мембраната в противоположни посоки. Верно, че едното е по-силно, ама...
    При мен пък, опитните резултати се съгласуваха с теорията. Получиха се стабилни настройки в целия диапазон от чисти и много задръстени въздушни филтри, въздухозаборници и въздушни термостати, които преди това ми късаха нервите.

    Това, което на изпарителя му трябва, е референтно налягане около плочката. Атмосферното е близо до него, докато не се задръсти филтърът за въздух. Или пък докато не заработи турбината. Тогава настройките отиват на майната си. Аналогия - поплавъковата камера на карбуратора, която е свързана пак там и пак е регулатор на налягане (хидростатично, но това няма значение в случая).

    Сега, ако имаше кой да ми оправи и метановите редуктори на двете коли по този начин...

    Коментар


    • #32
      До: за какво служи шнорхела

      Понеже темата неусетно се завъртя около възд. филтър, ако модераторите преценят, че е по-добре, нека да отделят постовете в отделна тема "Въздушен филтър на УАЗ" или нещо подобно.
      БИО пчелен мед и пчелни продукти
      0888 66 59 73

      Коментар


      • #33
        До: за какво служи шнорхела

        Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
        Понеже темата неусетно се завъртя около възд. филтър, ако модераторите преценят, че е по-добре, нека да отделят постовете в отделна тема "Въздушен филтър на УАЗ" или нещо подобно.
        Готово, но досега темата се върти около шнорхелите и газовото. Затова ще преименувам темата
        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
        NULLA TENACI INVIA EST VIA

        Коментар


        • #34
          До: За шнорхела и газовото

          Във вода не се влиза на газ, защото влиза вода в испарителя и двигателя гасне- неколкократно изпробвано!
          За мен другото голямо предимство на газта пред бензина( карбуратор) е карането по много стръмни наклони. Вероятно жигльорите остават сухи или бензина започва да прелива от поплавковата камера директно в карбуратора. Ефекта е прекъсване на двигателя.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #35
            До: За шнорхела и газовото

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            ... влиза вода в испарителя и двигателя гасне- неколкократно изпробвано!...
            Кажи им, кажи им, че не ми вЕрват. Разправям аз, че трябва шнорхел и на изпарителя, ...

            Коментар


            • #36
              До: За шнорхела и газовото

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              За мен другото голямо предимство на газта пред бензина( карбуратор) е карането по много стръмни наклони. Вероятно жигльорите остават сухи или бензина започва да прелива от поплавковата камера директно в карбуратора. Ефекта е прекъсване на двигателя.

              Е незнам как това ти се случва обаче при изправно всичко според мен това с прекъсването не се получава.

              Получавало ми се е да свети лампата за маслото заради толкова стъмен наклон и на пред и назад ама пък да прекъсва такова чудо не се е получавало.
              Само помисли къде са жиглжорите и ще видиш че това е невъзможно

              А с газ у водата не си е работа според мен.Шанса да не излезнеш се увеличава многократно
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #37
                До: За шнорхела и газовото

                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                Е незнам как това ти се случва обаче при изправно всичко според мен това с прекъсването не се получава.
                Значи не си изкачвал достатъчно стръмен наклон. Някои карбуратори са по-добри от други в това отношение, но все едно, правят се на важни. А АГУ ще работи и при напълно преобърнат автомобил. Е, зависи от сондата и % напълнена бутилка. Ако е на метан, и от това не зависи.

                Коментар


                • #38
                  До: За шнорхела и газовото

                  Погледнете къде са жигльорите на кабуратора!
                  Колко и да е стръмен наклона неможе да останат сухи. Явно проблемите са били другаде.Или малко гориво или нещо друго ама жигльор да остане на сухо трябва джипа да е по таван.

                  А повярвай ми,че доста стръмни наклони съм изкачвал
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: За шнорхела и газовото

                    Приятели,гледам че сте от София,дай да се съберем и ни водете на тоя наклон където вие ще го качите на газ а пък ние на бензин няма да можем и после черпавката е от нас.Има и друг вариант Самоков е на 60км.от София и сте добре дошли,баири дал господ,хем ще се опознае ме хем ще пробва ме всички теории.

                    Коментар


                    • #40
                      До: За шнорхела и газовото

                      Един от нашите колеги в Бяла Слатина се обърна с УАЗката на таван през ноща. При обръщането падна контактния ключ и докато го намерихме да я изгасим двигателя работеше в продължение на 2-3 минути
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #41
                        До: за какво служи шнорхела

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Че кой,може да те убеждава,поне аз друго предимство не знам.
                        Имааа, малко преди да ти свърши газта вече си го разбрал и тръгваш към най близката газостанция .

                        Коментар


                        • #42
                          До: За шнорхела и газовото

                          +100

                          Коментар


                          • #43
                            До: за какво служи шнорхела

                            Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                            Имааа, малко преди да ти свърши газта вече си го разбрал и тръгваш към най близката газостанция .

                            При мене това малко е 1-1.5км което хич не е достатъчно така,че това не го смятам за плюс.
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #44
                              До: за какво служи шнорхела

                              Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
                              Имааа, малко преди да ти свърши газта вече си го разбрал и тръгваш към най близката газостанция .

                              Когато съм на 10км. от населено място това не помага.
                              Когато ми свърши гаста УАЗа спира изведнъж, на място работи и по шосе горе долу върви но не иска да се катери из чукарита.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #45
                                До: за какво служи шнорхела

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Когато съм на 10км. от населено място това не помага.
                                Когато ми свърши гаста УАЗа спира изведнъж, на място работи и по шосе горе долу върви но не иска да се катери из чукарита.
                                Когато си в София си е актуално, през 1-2 километра има газостанция .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X