Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

    Първоначално публикуван от finci75 Преглед на мнение
    Ако е не оплътнен карборатор или смукателни колектори двигатела ще смучи въздух и няма да работи нормално,няма да има тихи обороти .А такива оплаквания няма.
    Не е задължително колега
    sigpic УАЗ-452

    Коментар


    • #32
      До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

      Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
      Ако наистина това е шума при връщане рязко на газта,то причината е в неуплътнен карбуратор или всмукателни колектори
      +1
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #33
        До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

        Здрасти ,когато бях в казармата карах такава УАЗ-ка.Когато мотора е студен свиренето не се чува.Също и когато е отворена дроселовата клапа.Звука се чува единствено когато се отпусне педала на газта.Мисля че проблема се крие в клапата "зима-лято"която се намира в изпускателния колектор.Представлява една метална пластинка която определя откъде да преминават горещите газове.Ефекта се получава като при тези свирки дето газарчетата си ги слагаха в ауспусите навремето.Полу4ава се пронизително свирене.

        Коментар


        • #34
          До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

          Да колега както го описа ти проблема е от там, що слушане що вайкане беше но благодарение на твоя съвет се разплете мистерията на тоя досаден циклив шум. Блягодаря ти

          Коментар


          • #35
            До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

            Причината за това свирене колегите са го описали по горе и моето мнение е като тяхното от всмукателните колектори.
            ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
            Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

            Коментар


            • #36
              До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

              Освен от всмукателните колектори може да свири и от отдушника на картера. Там има една клапа, която би трябвало да държи постоянно налягане в картера, но ако тя не е в ред е възможно и от нея да е шумът.
              Друга вероятност е клапата за задържане на газовете на изп. колектор да не е стегната и да дрънчи.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

                Неможах да разбера за кой колега става въпрос?Аз ли успях да помогна или някой друг от колегите ?Ако съм аз радвам се че съм бил полезен .

                Коментар


                • #38
                  До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

                  имам 2 въпроса накъде трябва да се сложи тая клапа за лято и накъде за зима.2 въпрос:при мен се чува 1 шум като загрее и го задържа на 1 обороти трака като форд фиеста.аз смятам че е помпата ма кажете вие да видим
                  Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                  Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                  Съдействие на закъсали автомобили

                  Коментар


                  • #39
                    До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

                    Колеги,при УАЗ-ките този шум идва от колекторните тръби..огледай ги (пукнатини,гарнитури) чува се като тьнко свирене.
                    Последно редактирано от Pursie; 13-02-08, 21:38. Причина: Пак правопис ....
                    "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                    Коментар


                    • #40
                      До: Причина за поява на характерен циклив шум при запален двигател на Уаз

                      скоро ги сменяхме нови колектори и гарнитури, вазможно ли е да е от бензиновата попма ?
                      Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                      Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                      Съдействие на закъсали автомобили

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X