Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Припасна ли клапаните? Имай в предвид, че сегментите не са се сработили. Не се заслушвай толкова, покарай 500-1000км и тогава пак го чуй.

    Да ,клапаните са паснати .
    Това мисля и аз, да го покарам така, докато се по-разработи и пак ще го слушам.

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      За да разбереш кой цилиндър пропуска да работи, можеш да вадиш кабелите от капачката един по един. Също да огледаш свещите и да премериш компресията на топло и студено.
      Също няма да работи идеално, ако ниските обороти са прекалено ниски. Официално трябва да са 600 или 650, но малко са оборотомерите които работят смислено при толкова ниски стойности и резултатът от настройката често е далеч от истината. Поне за разработката бих го вдигнал на 900-1000 об/мин - хем ще работи равно, хем ще се маже по-добре. Като се сработи може да се оправят нещата, Георги Василев е прав. Изпарителят също е възможен източник на неблагополучия при празния ход.
      Аз го въртях с по-високи и по-ниски, а в момента е на обороти ,които ми позволяват да включвам спокойно скоростите без да хъркат,това ми е показател ,щото оборотомер нямам.
      Ама ако трябва ще ги вдигна още .

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Единствения начин да провериш правилно ли работи делкото е да го закачиш на стробоскоп. С какъв ПТР си,контактен или безконтактен,защото това -делкото ,обединява 4-ри механизма в себеси;прекъсвач-чукче/наковалня,токоразносчик-палец/капачка,регулатори два ;центробежен-тежести/пружини и вакумен регулатор с авансовата плочка. Така че ако един от реулаторите не работи коректно,работата на мотора се прецаква,особенно на празен ход. Ревизирай делкото ,тежестите трябва да са стегнати от пружинките без дасе клатят сами. Като го закачите на стробоскопа и момента на запалване прескача /променя се сам ,ще стане ясно че е делкото, и след ревизията ако не се подобри значи е за смяна-разбити втулки. Този проблем прескачане на такт си е характерен за нашите машини,когато са с контактен ПТР.

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
          Единствения начин да провериш правилно ли работи делкото е да го закачиш на стробоскоп. С какъв ПТР си,контактен или безконтактен,защото това -делкото ,обединява 4-ри механизма в себеси;прекъсвач-чукче/наковалня,токоразносчик-палец/капачка,регулатори два ;центробежен-тежести/пружини и вакумен регулатор с авансовата плочка. Така че ако един от реулаторите не работи коректно,работата на мотора се прецаква,особенно на празен ход. Ревизирай делкото ,тежестите трябва да са стегнати от пружинките без дасе клатят сами. Като го закачите на стробоскопа и момента на запалване прескача /променя се сам ,ще стане ясно че е делкото, и след ревизията ако не се подобри значи е за смяна-разбити втулки. Този проблем прескачане на такт си е характерен за нашите машини,когато са с контактен ПТР.
          С чукче и наковалня е делкото и си е почти ново ,преди месец нямаше проблем работеше равномерно дори и с задраните бутала.За един месец в бокса какво да му има? То не е работило ми беше на тезгяха,
          чакайки за монтаж .

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
            С чукче и наковалня е делкото и си е почти ново ,преди месец нямаше проблем работеше равномерно дори и с задраните бутала.За един месец в бокса какво да му има? То не е работило ми беше на тезгяха,
            чакайки за монтаж .
            ПТР е прекъсвач токоразпределител нали ?

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Да .Нищо не пречи да го видиш на стробоскопа как работи.

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                С чукче и наковалня е делкото и си е почти ново
                Смени го без да се замисляш и без да ти е жал че е ново, с индукционен датчик и комутатор 131.3734

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Смени го без да се замисляш и без да ти е жал че е ново, с индукционен датчик и комутатор 131.3734
                  Моля ,да разясниш как става тази трансплантация! Какви точно части са ми необходими ако са и с номера ще е супер?

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Колега както споменава Георги Василев първо я покарай малко да се разработи и тогава барай делкото . Успех с разработването .
                    Газ 69
                    Ford Bronko 2
                    0888 98 40 81

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                      Моля ,да разясниш как става тази трансплантация! Какви точно части са ми необходими ако са и с номера ще е супер?
                      Предложението на Ясен е много правилно.
                      Навремето когато "трансплантирах" различни части по УАЗа-смених карбуратора (от Газела) и електронно безконтактно делко. После купих чисто ново делко. Днес проверих дали не съм го изхвърлил. Намерих го в гаража,но без дистрибуторната капачка и палеца(те са като на обикновеното делко),та ако проявяш интерес-ПОДАРЯВАМ !(делкото е с датчик на хол и вакумен аванс)

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Pokaraj taka 6e se razraboti malko i 6e ulegne,sled nekoi den rabota.

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Двигател, който има нужда от "улягане", в наше село му казват "неправилно сглобен". Всъщност израза е малко по-друг и включва "кунки" и съответното им местоположение. После се чудя, що Уазките имат такава лоша слава...
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Ей градски въпросите ти са некоректни.Прекъсва а ти даже не си проверил кой цилиндър.Ние да не сме...... Ако е от първи цилиндър- серво или маркуча.С поздрав Борето. Какво става като натискаш спирачката при работещ двигател на малки обороти? Па пиши ти какво провери , какво хвана .Карбуратора какъв е?Нивото!Айде

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                              Ей градски въпросите ти са некоректни.Прекъсва а ти даже не си проверил кой цилиндър.Ние да не сме...... Ако е от първи цилиндър- серво или маркуча.С поздрав Борето. Какво става като натискаш спирачката при работещ двигател на малки обороти? Па пиши ти какво провери , какво хвана .Карбуратора какъв е?Нивото!Айде
                              Градски,не че прекъсва ,а тресе на ниски обороти и неработи равномерно . Ако си прочел по напред проблемът беше в 2 и 4ти цилиндър, защото смучеше въздух между гарнитурата на главата и колектора.Към момента има подобрение, но все още не ми харесват ниските обороти,все едно някой цилиндър не работи нормално ,а не че го няма изобщо.Мисля си че пак си взема въздух от някъде. Нямам серво, така че това със спирачките отпада.Центровката се прави на газ.От минлия петък не съм правил нищо по джипа ,нямам време за него .
                              Последно редактирано от Antol; 10-03-14, 07:09.

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                                ... но все още не ми харесват ниските обороти,все едно някой цилиндър не работи нормално ,а не че го няма изобщо.Мисля си че пак си взема въздух от някъде. Нямам серво, така че това със спирачките отпада.Центровката се прави на газ.От минлия петък не съм правил нищо по джипа ,нямам време за него .
                                Гледам, че на няколко пъти се споменава делкото и с право - като се поизноси или ако разстоянието на чукчето е далеч от нормата, точно такива ги върши.
                                Както и при лек проблем с газовата (недостиг на газ или лошо смесване в ниските) или карбуратора (пуска въздух от където не трябва, независимо дали е на газ или бензин). В общи линии, ако двигателя работи неравномерно, но никой конкретно цилиндър не дава рязка промяна при извадена лула, причината е някъде там.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X