Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
    Достатъчно е предишния собственик да е от ония, които са твърдо убедени, че това със смяната на маслата е поредната корпоративна конспирация.
    За 20-30 години един УАЗ неизбежно прекарва известно време при такъв собственик. В общия случай започва пътя си при такъв - примерно БНА в лицето на шофьорския фатмак. Той може и да вярва в смяната на маслото, но собствения му москвич има значително по-голям пробег от 'жипките и е някак житейски по-справедливо на него да се сипе наличното масло.

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
      При мен джипа повече от 80 градуса не е вдигал,купих го миналата пролет,веднага промих охладителната система с промивка на ликимоли -нема да казвам кво изтече.Налях антифтриз на -70 и смених маслото с шел 15/40,гресирано на всякъде ,масла в дифовете скорости и раздатка сменени Минал съм около 2000 км може и повече ,понеже го карам само по празници и почивни дни и не го засичам.Сравнително от скоро е мое желязото, а каво му е правено не знам .Първо помислих че са обърнати буталта и биелите ,но прочетох малко книжки и ваши мнения във форума ,не съм бил прав ,правен е ремотнт ,но без грешни посоки.Остава да е прегряван, но не от мен.Напрви ми впечатление че всички бутални болтове бяха хлабави в биелите направо си хлопаха ,но мисля че това е следствие ,а непричина ,ама знам ли...
      Това в червеното не го прави повече и двигателят ще живее дълго
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Вискозитета или марката? Въпреки че не карам подобни возила ми стана итрересно, извинете ме за спама!
        Кольо Динев

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Марката.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            Това в червеното не го прави повече и двигателят ще живее дълго
            Всички така викат за марката, а аз я ползвам от 10 години на товарни коли и проблем с двигател не сме имали

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
              Всички така викат за марката, а аз я ползвам от 10 години на товарни коли и проблем с двигател не сме имали
              И аз така, ама от 20г. На какви ли не коли, та и нафта само от там сипвам и що ли съм нямал проблеми и при -35?

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                То зависи дали покрай тебе продават ментета. За съжаление бензиностанциите не са имунизирани, даже за собствените си марки. При Георги Василев калпазаните явно са в Шел, при тебе може да са на друго място.

                Аз затова търся от по-големи дилъри да купя, те са по-надеждни.

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  То зависи дали покрай тебе продават ментета. За съжаление бензиностанциите не са имунизирани, даже за собствените си марки. При Георги Василев калпазаните явно са в Шел, при тебе може да са на друго място.

                  Аз затова търся от по-големи дилъри да купя, те са по-надеждни.
                  При мене, при мене, къде при мене? Обиколил съм почти цяла Европа. Само веднъж се поиздъниха с лятна нафта в Австрия. А имам поне 700 кила километри с дизели.
                  А зареждам при тях, че имам карта с която където и да заредя - плащам тука в лева.

                  През нета, разбира се.

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Преди да започнеш да събираш двигателя, не е зле да претеглиш и изравниш теглото на буталата и биелите. Също така, ако вече не е направено, да пригодиш главата и повдигачите към високоотаново гориво.
                    Другият тънък момент е да махнеш де що има руски крепежен елемент.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      за масла става дума бре Пенчо

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        за масла става дума бре Пенчо
                        И за масла де.

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          То зависи дали покрай тебе продават ментета. За съжаление бензиностанциите не са имунизирани, даже за собствените си марки. При Георги Василев калпазаните явно са в Шел, при тебе може да са на друго място.

                          Аз затова търся от по-големи дилъри да купя, те са по-надеждни.

                          Купувам от една и съща фирма, която има и склад ,мога да вземам на варел или запечатана 25 л.бака .Много хора реват кански от Шел ,а аз казвам че нямам проблем ,до ден днешен.Камионите са вече на по милион и кусур километри ,като 500 - 600000 са минати в БГ с шелско масло, не само двигателите ,но и в трансмисията. Имаме и 3-4 коли, които въртят почти само градско ,ако бе калпаво маслото до сега щяхме да имаме поражения .....не е ден и два, а 10 години ,сменяме на 40000 пробег моторното ,а на 90 на скорости и диференциал.

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Преди да започнеш да събираш двигателя, не е зле да претеглиш и изравниш теглото на буталата и биелите. Също така, ако вече не е направено, да пригодиш главата и повдигачите към високоотаново гориво.
                            Другият тънък момент е да махнеш де що има руски крепежен елемент.
                            Главата е рендосана с 3.5 мм ,прътите предстои да ги скъсявам, за буталата ще търся везна ,да видя какви отклонения имат в теглото.Братушките казват ,че не трябва да има разлика повече от 8гр. на цилиндър.А как става номерът ,ако трябва да се намали грамажа на буталото?

                            За крепежа не знам, не ми се сменя щото пак пари .....а взеха да намаляват .

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Поне каквото аз съм чел е че се теглят бутала и бутални болтове по отделно и се групират най-лекия болт с най-тежкото бутало така се изравняват помежду.
                              Газ 69 2.4i
                              Густо майна, пътят свърши !!!
                              GSM: О895 7О6О59

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Ако има по-съществени теглови разлики,занеси ги на специалист да ги изравни.
                                ( По принцип 'номера" с качественото подравняване се постига, като се измери буталото комплект с мотовилката и биелните лагери (без сегменти),след това се замерва теглото на долната глава(комплект) и горната глава с буталото). Има констуктивен геометричен теглови център,който трябва да се запази след отнемането на материал. Необходим е прав шлаиф с подходящи фрезери(борчета) и тренирана ръка. След измерването се очертават зоните за отнемане- вътрешната част на двойното "Т" и долната глава. Накрая шлифовайте биелите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X