Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Анатоли хайде да става звяра че ми липсва пред блока.

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      Първоначално публикуван от mitaka 23 Преглед на мнение
      Анатоли хайде да става звяра че ми липсва пред блока.

      Дзверо ,ще си дойде другата седмица сигурно .Мислех да го палим днес или утре, но няма да ме има в Пловдив до края на седмицата,така че ще чака.

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Да опресним темата .
        Днес му чухме гласа на Уазика ,ама нещо пелтечи на тихи обороти.Смуче въздух покарай гарнитурата на колектора и 1 и 4 цилиндър никви ги няма.Оставих майстора да го бори ,ама кво ще стане ,ще видим.Като изключим този проблем дивигателя е много тих няма чукане няма тропане, само клапани се чуват и то съвсем тихо.Някак по осезаемо реагира при натискане на педала за газта ,преди беше по муден и замислен.
        Да питам има ли някаква особеност при центровката след рендосване на главата с 3.5мм?Центроваме на газ ,другото гориво за сега не се ползва .

        Поздрави.

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
          Да питам има ли някаква особеност при центровката след рендосване на главата с 3.5мм?Центроваме на газ ,другото гориво за сега не се ползва .
          Особености - връткаш докато ти хареса как върви и да няма детонация. Не е сигурно че изобщо можеш да получиш детонация със зимната газ, така че не можеш да я ползваш за определяне на правилния ъгъл.

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Центровай го на бензин, а пък газта Ясен ти е казал
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Ако го центрова на бензин на газ няма да върви. Газта иска 6-8 градуса предварение спрямо бензина.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                За центровка е мааалко рано,което се разбра днес след обяд.Колекторите си имат собствено мнение за разположение в пространството.Демек си имам такъв кривондел, че днес го свалихме и го знесох за шлайф ,дано го изправят.На 4 и 2 ри цилиндър гарнитурата почти не беше смачкана в горния си край.Което какво означава ?Сами се сещате ....
                Ако го спрем да си смуче въздуха ,кога му е кеф, май нема да иска голямо центроване.

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                  За центровка е мааалко рано,което се разбра днес след обяд.Колекторите си имат собствено мнение за разположение в пространството.
                  Ти се радвай ако са колекторите. На главата също никой не и е забранил да е крива.

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    Само за информация - "чукане на аванса" може да се докара при желание и на зимна газ, проверено ... за съжаление. Идиотизъм е, но може

                    Относно колекторите - ако след шлайфа все пак има някакъв луфт (от кривина на главата), едва ли ще е нещо, на което добра гарнитура и мъъъъъничко силикон да не могат да помогнат.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Относно колекторите - ако след шлайфа все пак има някакъв луфт (от кривина на главата), едва ли ще е нещо, на което добра гарнитура и мъъъъъничко силикон да не могат да помогнат.[/QUOTE]

                      Koлекторите са изправени след шлайфането,но проблема не е толкова в контактните повръхности между глвата и колектора ,а дупките за шпиките.Тези дупки са направени да държат двата колеткора заедно към главата и са като разцепени по равно. Две от тях яко се разминават хем нагоре и надолу, хем криви и на страни.Колектора трябва да си влезе на място без услилие, но не става, трябва да се одхлабят болтовете, които събират давата колектора и тогава комплекта влиза свободно на шпилките на главата. След това ,като се притегне всичко ,както трябва се получава измятане и тръбите не уплатняват .Имам едно лепило за аспуси ,ще мажем с него, но преди това ще оправим дупките .

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Не съм разбрал правилно проблема, сори. Голяма играчка те чака
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Не съм разбрал правилно проблема, сори. Голяма играчка те чака
                          Ще видим, мисля да не е чак такъв проблем ,както се казва имаме концепция на решение.

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            Днес сутринта запалих Уазика.Малко по-добре е ,но пак не ми харесва в ниските притриса, все едно един цилиндър се губи,дали пак смуче въздух ?Като го закрепя на средни обороти ,направо не мога да го позная ,така хубаво работи, ама ниските не ми харесват.Делкото го въртяхме докато ни хареса,но пак не работи равномерно, а като да прескача един цилиндър.Свещите са нови, кабелите силиконови ,не искри от никъде, знам ли какво е пък сега?!!

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Припасна ли клапаните? Имай в предвид, че сегментите не са се сработили. Не се заслушвай толкова, покарай 500-1000км и тогава пак го чуй.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                                Днес сутринта запалих Уазика.Малко по-добре е ,но пак не ми харесва в ниските притриса, все едно един цилиндър се губи,дали пак смуче въздух ?Като го закрепя на средни обороти ,направо не мога да го позная ,така хубаво работи, ама ниските не ми харесват.Делкото го въртяхме докато ни хареса,но пак не работи равномерно, а като да прескача един цилиндър.Свещите са нови, кабелите силиконови ,не искри от никъде, знам ли какво е пък сега?!!
                                За да разбереш кой цилиндър пропуска да работи, можеш да вадиш кабелите от капачката един по един. Също да огледаш свещите и да премериш компресията на топло и студено.
                                Също няма да работи идеално, ако ниските обороти са прекалено ниски. Официално трябва да са 600 или 650, но малко са оборотомерите които работят смислено при толкова ниски стойности и резултатът от настройката често е далеч от истината. Поне за разработката бих го вдигнал на 900-1000 об/мин - хем ще работи равно, хем ще се маже по-добре. Като се сработи може да се оправят нещата, Георги Василев е прав. Изпарителят също е възможен източник на неблагополучия при празния ход.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X