Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазика се разболя ,помагайте !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

    Това се прави с две кранчета на ужасково парно, навити едно в друго. Лъскавият фитинг, на картинката е водоразтворим.
    Миналия уикенд брах ядове с един такъв.... Да не те зареже когато не трябва.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

      То щом е водоразтворим, антифриза как ли ще му действа? Трябва да го ревизирам.

      Ако колегата реши да прави "водопровод" резбата е 3/8, но най-добре е с кранчено в магазина за ВиК части.

      Коментар


      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

        Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
        То щом е водоразтворим, антифриза как ли ще му действа? Трябва да го ревизирам.

        Ако колегата реши да прави "водопровод" резбата е 3/8, но най-добре е с кранчено в магазина за ВиК части.

        Да така мисля да направя.

        Коментар


        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

          Така и така ще го човъркаш - вкарай си кранчето в купето, има много смисъл. Водопроводен сферичен върши работа, само да не попаднеш на "водоразтворим" като на scrapheap.

          Коментар


          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

            Същият фитинг, поставен по предназначение лятото миналия уикенд ме изкъпа. Оказа се полуразграден от водата. Не бих правил подобни цигании дори по руска кола. Всичко което ти трябва са две кранчета за УАЗ, като на долното махаш затварящия механизъм и директно навиваш другото кранче на мястото му.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              ...Всичко което ти трябва са две кранчета за УАЗ
              И така става, ама трябва да попаднеш на читаво кранче (поне горното) и изключването на парното става с вдигане на капака. Досадно в преходните сезони и в нощните разходки.

              За вас не знам, ама аз УАЗа лятото го карам със свален брезент из града.

              Коментар


              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                И така става, ама трябва да попаднеш на читаво кранче (поне горното) и изключването на парното става с вдигане на капака. Досадно в преходните сезони и в нощните разходки.

                За вас не знам, ама аз УАЗа лятото го карам със свален брезент из града.
                А къде паркираш за през ноща ?

                Коментар


                • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                  Първоначално публикуван от Antol Преглед на мнение
                  А къде паркираш за през ноща ?
                  Зависи...

                  Прочее, УАЗ от крадци не е много уязвим. Малко са хората които могат да подкарат УАЗ, еле па чужд. Виж някой някоя простотия може да направи, виж съседната тема "как не се прониква в УАЗ". От това брезент не те спасява.

                  Коментар


                  • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                    УАЗа не знам, ама другия ти автопарк с удоволствие бих отлебедил в Надин
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Същият фитинг, поставен по предназначение лятото миналия уикенд ме изкъпа. Оказа се полуразграден от водата. Не бих правил подобни цигании дори по руска кола. Всичко което ти трябва са две кранчета за УАЗ, като на долното махаш затварящия механизъм и директно навиваш другото кранче на мястото му.
                      Това с навиването едно в друго,го правят само напреднали в ''секса''защото ти трябва метчик 3/8 или стругар,т.с. без да пренарежеш резбата вътре не можеш нави другия кран,друга стъпка е - отгоре на това чисто нов кран просълзи от салника веднага щом дойде време да пусна парното.Москвичовия ако е здвав е по добър и освен това се командва дистснционно с жило от таблото.

                      Коментар


                      • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                        Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                        Това с навиването едно в друго,го правят само напреднали в ''секса''защото ти трябва метчик 3/8 или стругар,т.с. без да пренарежеш резбата вътре не можеш нави другия кран,друга стъпка е - отгоре на това чисто нов кран просълзи от салника веднага щом дойде време да пусна парното.Москвичовия ако е здвав е по добър и освен това се командва дистснционно с жило от таблото.
                        Трябват ти две кранчета за УАЗ и не пренавиваш каквото и да било - развиваш излишното. Може да има различни модели кранчета за УАЗ, но аз лично съм го правил няколко пъти и винаги безпроблемно. Това за жилото и дистанционното (или липсата му) е така, но блядовете толкова си могат... Трябва да видиш как се отваря крана за задното парно на Патриот...
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                          Двете кранчета са утвърдена схема, ще покажа по-късно. Ако попаднеш на правилното (то 1 трябва) никаква стругарска работа не се налага.

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          УАЗа не знам, ама другия ти автопарк с удоволствие бих отлебедил в Надин
                          Завистник.

                          Коментар


                          • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                            За да нямате ядове с водоразтворими кранове и фитинги, НЕ ги купувайте от бакалията. Има си специализирани магазини за тия неща, цените не са по-високи (че понякога са и по-ниски даже).

                            Иначе кранче от дърта Хонда е още по-добре - няма никакви резби, нанизва се директно на маркучите и е практически вечно. Плюс жило, което си е голямо удобство
                            ... ужас, какви неща се броят за екстра поянкога ...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:edit.jpg
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5566537
                              Ето как са вързани парното и изпарителя при мен,малко е кофти снимката. Тоя маркуч отива в помпата на малкия
                              щуцер и с тетката се рапределят маркучте за парното и изпарителя ,а оня кран там на глвата явно е захранващ за топлата вода.Абе май го умотах .Както и да е мотора си е на мястото,като накичим всичко, ще гледам как е изпълнено газовото.
                              Днес мислех да кача скоростите и раздатката,но вчера забравих да взема челюстите на ръчната ,бях ги оставил да им коват феродо.Другото ,което ме обърка е една пластина ,която се монтира на скоростите отпред и за нея се закачва пружинката, дето връща муфата с лагера на съединителя.Тая ламаринка се оказа ,че я няма в магазина ,а другия магазин вече беше затворен.Така че нещата останаха за понеделник.
                              Поздрави

                              Коментар


                              • От: Уазика се разболя ,помагайте !!!

                                Двете кранчета вършат добра работа и изглеждат прилично , но с малко помощ от стругарНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030465.JPG
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5566715

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X