Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

    здравейте колеги!!!
    Може да не съобщавам нещо ново, просто да съм изостанал , но нали затова е форума да си споделяме.
    В един от магазините за части УАЗ във Варна тия дни ми предложиха делко с датчик на хол модел АТ 6011- 4021D чешко производство което става за двигателите ГАЗ и УМЗ...ако някой го интересува може да разпитам подробности и да осигуря възможност за връзка и евентуална доставка ......
    основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

    Коментар


    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

      Я бре! Я виж колко струва, да пратят един за тестове?

      Коментар


      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

        съжалявам колега, не съм нито вносителя нито търговеца за да мога да представя такова делко за тест, отидох видях и споделих тука във форума видяното,но все пак ходих отново до магазина телефона им е 052/74 11 57 обявиха ми цена от 90 лв видях и ОЕ номера изписан на кутията 5406.3706... това е с което мога да помогна
        основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

        Коментар


        • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

          https://www.drive2.ru/l/1034821/
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

            Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
            Това сме го чели. Аа, при тебе такива с датчик на Хол случайно да има? 5406.3706-05 / AT 6011-402ID и така нататък?

            Индуктивен си имам, резервен също си взех, ама нещо не ме радва и това си е.

            Коментар


            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Това сме го чели. Аа, при тебе такива с датчик на Хол случайно да има? 5406.3706-05 / AT 6011-402ID и така нататък?

              Индуктивен си имам, резервен също си взех, ама нещо не ме радва и това си е.
              Аз па си взех един газов поялник , че като се случи на път
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=129111 да съм подготвен.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Така както го е описал ще трябва да изолираш плочката, което не е тривиално. Има и други начини, по-реалистични.
                По-скоро заменяш бубината със съпротивление. Чукчето комутира бобината и нейните ампери. сега комутира съпротивление и 12 мА. От точката между бобината и чукчето вземаш "сигнал" за IRFP транзистора. "Сигнал" , щото токът там е нищожен в сравнение на 12-те милиампера. Пожарникарите ще кимат одобрително...


                Чукчето в схемата е недостатък....Обаче е с най-кратък път към смаляване на тока през него и също към фабричната постановка - обратно. Аз комутирам от 2005 два и кусур ампера през два транзистора и два Самарови, холови датчика. Веднъж съм сменял датчик.

                Подобно е и решението на проблемите с бензиновата помпа на АфрикаТуин.

                Коментар


                • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                  Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                  По-скоро заменяш бубината със съпротивление. Чукчето комутира бобината и нейните ампери. сега комутира съпротивление и 12 мА. От точката между бобината и чукчето вземаш "сигнал" за IRFP транзистора. "Сигнал" , щото токът там е нищожен в сравнение на 12-те милиампера. Пожарникарите ще кимат одобрително.........
                  Колега, ще съм благодарен, ако драснеш някаква схема , най-накрая да ми се изясни какво трябва да стане и да мирна!
                  Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                  Коментар


                  • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                    Какво стана с това 5406.3706-05 делко с датчика на Хол ? Къде го има ,някой тества ли го вече ...
                    Тел. 0889531237

                    Коментар


                    • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                      Карам вече 3 години с 5406.3706-05, комутатор от VW и самарска бобина. Работи перфектно! Делкото ми го ипратиха от Литва, по туристи на цена около 70 лв.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X