Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

    Двуканалният се очаква да работи с две двойни бобини, без разпределител. Има такива Самари - с два индуктивни датчика на коляновия вал, без делко и с микропроцесорен контролер.

    Те не са ни интересни.

    Коментар


    • До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Двуканалният се очаква да работи с две двойни бобини, без разпределител. Има такива Самари - с два индуктивни датчика на коляновия вал, без делко и с микропроцесорен контролер.

      Те не са ни интересни.
      На мен те са ми по-интересни но нещо не се намират лесно.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

        Май няма да мога да намеря такова делко, каквото писах дори и в Русия...
        Четох един руски форум - и там го нямало.
        Ето това -http://www.volga-gaz.ru/tunung/image...ravbler-in.jpg може би ще стане на Уаз 469, но не е сигурно...
        Делкото е 54.3706-05.

        Май май работата отива към преработване на оригиналното делко...

        Коментар


        • До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          На мен те са ми по-интересни но нещо не се намират лесно.
          Няма проблеми с намирането, просто са зле направени. Не са върха на сладоледа и в Самара, а ако ще адаптираш, ...

          Коментар


          • До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

            В цялата работа с безконтактното запалване има нещо, което ме смущава - как се регулира аванса, след като вакуум регулатор при датчик на Хол примерно не играе?! Центробежния регулатор добре, но...вакуукм регулатора...? Явно се налага електронно регулиране.
            Щото паленето добре, но вървежа?

            Коментар


            • До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

              Делкото с датчик на Хол трябва да си има обикновен вакуум-регулатор.

              Коментар


              • До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                Явно нещо съм се заблудил...

                Коментар


                • До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                  Izvinete ,che pisha na latinica no kompa mi ne e kiriliziran .A za delkoto i predvarenieto ako prerabotvash delkoto po dobre da mahnesh avansovata plochka i da go napravish s datchik na holl sled nego s avans procesor nai veche za tezi koito sa na gaz i sled tova e komutatora i bobinata ima takiva ruski razrabotki dosta dobre raboteshti lichno az sam probval edna takava
                  v prodaljenie na 3godini raboteshe perfektno.

                  Превод:
                  А за делкото и предварението, ако преработваш делкото, по-добре да махнеш авансовата плочка и да го направиш с датчик на Хол. След него с аванс процесор, най-вече за тези, които са на газ и след това е комутатора и бобината. Има такива руски разработки, доста добре работещи. Лично аз съм пробвал една такава, в продължение на 3 години работеше перфектно.


                  Модератор:

                  жоржио4441, добре дошъл!
                  Тук се пише единствено и само на Кирилаца, правило с което си се съгласил при регистрацията си в портала!
                  Това че нямаш кирилизатор, не те извинява по никакъв начин.
                  Има онлайн кирилизатори, а също така можеш за кратко време да си инсталираш кирилизатор и на своя компютър.
                  Понеже ти е първа публикация, тя беше преведена на български.
                  Занапред това няма как да се случва и всеки един твой пост пуснат на латиница ще бъде изтриван.

                  Успех в участието си тук!
                  Последно редактирано от Жоро Донечки; 21-02-10, 21:35.

                  Коментар


                  • До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                    Това предполагам имаш предвид - http://dek.bg/main.php?action=tuning...nition&pid=atc
                    Ако руснаците са направили някаква разработка, която е ефективна и...евтина...дай я насам.

                    Коментар


                    • От: До: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                      здравейте колеги!!!
                      Изчетох отново темата в разискването на която и аз съм взел участие,все пак някой успя ли да си набави делко за волга с датчик на хол или цялата система като описаната тук http://www.volga-gaz.ru/tunung/?url=34
                      От руският сайт/уазбука/ разбрах че завода работи отново и произвежда пак.Ако има хора дето са си набавили нека да обяснят как точно става,да стане ясно и да другите и естествено за какви пари става дума.
                      основният дефект на автомобила е зад волана:confused:

                      Коментар


                      • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                        Здравейте имам газ69 с двигател 24д днес намерих някакво транзисторно отгоре пише ultra transistor ignition от него излизат 4 кабела червен син зелен и черен моля ако някой знае да пише кой къде да свържа, предварително благодаря.

                        Коментар


                        • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                          Здравейте, днес си изгубих почти цял ден благодарение на комутатора. При монтирането на АГУ-то бях забравил на контакт за около 1 час и след това не искаше да запали и се почнаха едни главоболия........ Аварийния вибратор първоначално не тръгна изобщо/по-късно го пробвах пак и работеше/, смених бобината-пак не пали/дава само слаба искра/ и в един момент ми просветна, че имам някъде това желязо с ребрата и като го смених ЗАПАЛИ. Повредения като отворих вътре имаше само някаква платчица, такива ли са и другите или е менте, но като гледам лепенката с цената 40.00 не вярвам да е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0781.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5306765Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0779.jpg
Прегледи:1
Размер:134.3 КБ
ID:5306763 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN0780.jpg
Прегледи:1
Размер:133.8 КБ
ID:5306764

                          Коментар


                          • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                            Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                            ЗА мен това е пълно менте. Тези които съм виждал преди преврата, са заляти със смола до горе. И платката е със размерите на кутията.

                            Коментар


                            • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                              По темата,Ако на някой му трябва делко за безконтактно запалване да ми пише на Л.С. и ще се разберем. Делкото е чисто ново и не е използвано. През 2004г. продадохме УАЗ-а който бе с този тип запалване и не бе създавал проблеми а останалото делко бе резервно.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • От: Безконтактно(електронно) запалване за УАЗ

                                А там какво има вътре? Датчици на Хол?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X