Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

    Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
    За да извлека нови кодове, трябва да сваля дюзите и да ги сложа на стенд или може да се извлекат без демонтаж ?
    Тази грешка ми я забиваше преди да сменя датчика на коляновия вал. Бъркал е тайминга и е имало детонации и датчика е сработвал.
    След смяната на датчик на колянов и датчик на разпределителен ( интересно че светеше само разпределителен а колянов не) не вдига грешка за детонационния датчик.
    Само сваляне и на стенд
    Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

    Коментар


    • #62
      От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

      Това излязло с болта съм сигурен че е алуминиево ,а не пружинка. Сега най-лесното и правилно решение е наистина да се сложи пружинка. Намери комплект за възстановяване на резби с пружинки и някой да работи с него. Гарантирано става по-здраво от м6 директно в алуминия. Забрави за м7 ,не държи в изскубана м6. А за м8 си трябва точна ръка,че имаш само един опит. Кой е малкия град ,може някой да съдейства?
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #63
        От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

        Това, което излезе с болта наистина беше с алуминиев цвят. Интересно че беше дълго само няколко милиметра. Намерих сервиз в който ще го оправят. Метода ще бъде с пружинка или втулка след огледа на какво и колко се е изскубало.

        Коментар


        • #64
          От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

          Явно въпросната дюза се е крепяла точно на тези няколко милиметра останала резба. Просто е било въпрос на време да се доизскубне. Лошото е, че моментът естествено не е бил най-подходящия.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #65
            От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

            Можеше да е по-лошо. Преди това се бях заврял в гората и ако там, щеше да е весело. Ще ревизирам закрепването на всички дюзи за да съм сигурен че няма да има такива изненади.

            Коментар


            • #66
              От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

              Намерих време да закарам колата в сервиз, за да оправят изкъртената резба на дюзата. Колата беше стояла около 25 дни без да се пали и кара. След опит за стартиране запали все едно е топла, на секундата. Проблема със засмукването на въздух е бил от гумената круша. След, като я смених и е стоял толкова време не е засмукал въздух.
              Чакам да ми оправят резбата на дюзата и да ревизират резбите на останалите и да ги ремонтират, ако има и малко съмнение за изкъртени резби.

              Коментар


              • #67
                От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                Колега, тоя твоя добитък какъв разход ти дава?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #68
                  От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                  Здравей, около 11 смесено. Поне пълно-пълно така излиза. Само че аз го ползвам за разходки и винаги имам и пресечен терен.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                    Дюзата е оправена. Разпробиване и навиване на втулка.
                    За сега колата е чук. Карах го около 300 километра няма проблем. Предстои завиране в гората и озорване на макс :-)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                      На мен Кайрон 2.7 ми дава градско около 13,извънградско ако го карам бавно около 7,5.Магистрално с около 160 дава 9,2.Засечено София-Черноморец и обратно.
                      SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                      Коментар


                      • #71
                        От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                        На моят котор, горивомера мисля че не работи коректно. Не съм сигурен дали моят е проблемен или е проблем при всички Рексове от тези години и модел. На времето имах Паджеро 2 2.8 дизел и там беше същата работа. Разхода не го следя много много.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                          Ами аз имах Рекстън ама 2.9 td преди Кайрона и при мен горивомера не отчиташе вярно.При кайрон нямам този проблем.То разхода при джиповете и да се следи все тая.Горят яко.Ама няма как.Под 50 лв трудно мърда стрелката.
                          SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                          Коментар


                          • #73
                            От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                            Когато моят горивомер показва половин резервоар и го напълня, реално събира около 25 литра. А би трябвало да липсват 35 до 40 литра.
                            Направих експеримент. Оставих го да спадне до миниум и сипах 40 литра. Отчете че е почти пълен. Резервоара е 80 литра. Не че ми е драма но не му вярвам на показанията.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                              Щото гледах в темата за разхода някой беше казал за мл 270 цди, та ми стана интересно за рекстъна с мотор и скорости деривати какво е положението.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #75
                                От: Рекстън 2.7 xdi проблем с дюзи

                                Какво дават за МЛ 270? Рекса знаеш е с друго 4х4, друго тегло, друга форма, абе като цяло е различен .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X