Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дачия Дъстър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дачия Дъстър

    Лека ти е подметката .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Дачия Дъстър

      Първоначално публикуван от gydi Преглед на мнение
      А тука слагат заден блокаж

      https://izh-techno.ru/series/blokka-renault-duster/
      Това е колхозен блокаж-постоянно е зацепен и отцепва само в завоите с прещракване и прескачане на зъби.Т.е. саморазблокируем уж,ама не съвсем. И не искам да съм с него на лед или на утъпкан сняг или на мокро и хлъзгаво. Аз от кога чакам за читав самоблокируем,ама няма.Надявах се французите да направят,ама няма....
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • От: Дачия Дъстър

        Кви си тия гаври ?
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Дачия Дъстър

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          Това с три блокажа ще сложи Г-то в малкия джоб.
          Може, ама в някой друг свят, в някоя друга вселена, в някое друго време.

          По състезанията вече се мяркат дъстери, хем на първото Бреслау бяха заводски отбор.
          Ами.......
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Дачия Дъстър

            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
            ...
            Аз от кога чакам за читав самоблокируем,ама няма.Надявах се французите да направят,ама няма....
            НИРФИ или нЕкви други подобни не произвеждаха ли Торсени и за Дъстъри ?
            От много време не съм ровил по руските сайтове, но имаха за Пежо 106 и други които не се произвеждат в Русия, та не може да нямат и за Дъстър, който се прави и там.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Дачия Дъстър

              Те ви руско Quaife за дъстър:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:duster quaife.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5821806

              Сега, дали става чеп за трици от него, не знам. Опитите за същото на Нива май не са от най-успешните.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Дачия Дъстър

                Никой от състезаващите се дъстъри няма такова. Познайте защо?
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • От: Дачия Дъстър

                  Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                  Никой от състезаващите се дъстъри няма такова. Познайте защо?
                  Щото на състезание се кара на утрепИя и като се счупи нещо, в повечето случаи, си до там, а и аз останах с впечатлението, че темата не е за статезателни Прахоляци.

                  На мен Торсените за ежедневна употреба ми харесват, а предполагам и това със сачмите, което е посочил Спарки, също ще е добре, въпреки че, май в едната посока не работеше.
                  Това по спомен от преди 3-4г когато разучавах детайлно подобните руски предложения.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-10-19, 12:19.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Дачия Дъстър

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    ...а предполагам и това със сачмите, което е посочил Спарки...
                    К'ви сачми бре? Това е руско копие на Quaife. Хем няма сачми, хем работи в двете посоки, точно като Torsen. Оригиналът е и по-прост и по-компактен и по-здрав от Torsen, и би бил най-здравото възможно нещо, дето може да се сложи.

                    ...Ама е копие. Сделано. На изуст - нито материали, нито прецизност, нито термична обработка са докарали дори близо до Quaife, със съответните последствия.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Дачия Дъстър

                      Това има смисъл (Пружини +3 см. и по-дебели амортисьори).
                      Дифа ще се ползва колкото шнорхел. А може и да влоши пътното поведение при "нормална" употреба. Освен, ако човека не е решил да си чупи колата де.
                      Редовно я окантарвам на 3 гуми. Случва се и мокро, и кално, и натоварена да е, и не съм усетил нужда от специален диференциал.
                      Ако трябва да газиш километри кал е друго, но тая кола не е за това.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • От: Дачия Дъстър

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        К'ви сачми бре? Това е руско копие на Quaife. Хем няма сачми, хем работи в двете посоки, точно като Torsen. Оригиналът е и по-прост и по-компактен и по-здрав от Torsen, и би бил най-здравото възможно нещо, дето може да се сложи.

                        ...Ама е копие. Сделано. На изуст - нито материали, нито прецизност, нито термична обработка са докарали дори близо до Quaife, със съответните последствия.

                        Ако това което си посочил е като онова на НИРФИ, значи това със съчмите беше на друга фирма.
                        Интересно нещо което май си беше техен патент.
                        Както споменах и по-нагоре, за последно съм ровил по темата при руснаците през 2015.

                        ... което ме подсеща пак да погледна цените на Торсените, че ми стои и един заден мост без диф, а отделно ми изпаднаха пиньон и корона с мойто ПЧ.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Дачия Дъстър

                          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                          Това има смисъл (Пружини +3 см. и по-дебели амортисьори).
                          Дифа ще се ползва колкото шнорхел. А може и да влоши пътното поведение при "нормална" употреба. Освен, ако човека не е решил да си чупи колата де.
                          Редовно я окантарвам на 3 гуми. Случва се и мокро, и кално, и натоварена да е, и не съм усетил нужда от специален диференциал.
                          Ако трябва да газиш километри кал е друго, но тая кола не е за това.
                          Аааа,на мен ми трябва и по пясъците дето карам на лято и в дълбокя сняг зимъска.Не че сега не се оправям,ама едно читаво автоматично или ръчно блокажче отзад,щеше много да намали мръсната газ,еле както няма и бавни....Ама няма.Руските както се писа по рано и от мен и от колеги не са стока за мирисане.
                          2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                          Коментар


                          • От: Дачия Дъстър

                            Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                            ...,еле както няма и бавни....Ама няма...
                            Вече се бях замислил дали да не сменя стария Мицубиши Пинин с по-нов Дачия Дъстър 4х4... Младене, ти ме отказа! Може ли уважаващ се джип да няма бавни?!?
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • От: Дачия Дъстър

                              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                              Вече се бях замислил дали да не сменя стария Мицубиши Пинин с по-нов Дачия Дъстър 4х4... Младене, ти ме отказа! Може ли уважаващ се джип да няма бавни?!?
                              Че за какво са му ,то не е джип
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Дачия Дъстър

                                Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                                Това има смисъл (Пружини +3 см. и по-дебели амортисьори).
                                Дифа ще се ползва колкото шнорхел. А може и да влоши пътното поведение при "нормална" употреба. Освен, ако човека не е решил да си чупи колата де.
                                Редовно я окантарвам на 3 гуми. Случва се и мокро, и кално, и натоварена да е, и не съм усетил нужда от специален диференциал.
                                Ако трябва да газиш километри кал е друго, но тая кола не е за това.
                                Обаче цената не е като за приятели....два бона са си това.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X