Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Звярът на Коста проходи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Звярът на Коста проходи

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Коста се представи добре при положение, че това му е първото състезание и е на 65г. Той и навигатора му имат нужда да опознаят машината, да монтират лебедка и по-големи гуми.
    Ама не тракторки. Лично мое мнение. Иначе евала за куража и младежкия дух на Коста. Газката изглежда супер , но съм сигурен, че в друго състезание с това окачване няма да стартира. Очаквам скоро да навлезе в новите филми след като направи разбор на състезанието. Поздрави на Коста, доколкото знам не влиза във форума.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • От: Звярът на Коста проходи

      Както някой от колегите в клуба знаят Коста монтира мостове от Молотовка на проекта. Днес минах покай Коста и направих няколко снимки.

      Предния мост вече е монтиран. Гумите са от Молотовка, а джантите са пак от Молотивка, но са обърнати. Ширината отпед вече е 210 см.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-10-22 09.39.28.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5312640


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-10-22 09.39.42.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5312641


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-10-22 09.39.52.jpg
Прегледи:1
Размер:95.7 КБ
ID:5312642

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-10-22 09.40.06.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5312643

      Коста е приготвил и автоматична скоростна кутия.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-10-22 09.42.54.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5312644

      Пиньонът от Молотовка ляга на 3 зъба на короната и би трябвало да е много здраво.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-10-22 09.43.02.jpg
Прегледи:1
Размер:117.1 КБ
ID:5312645

      Диференциалът

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-10-22 09.43.10.jpg
Прегледи:1
Размер:118.4 КБ
ID:5312646

      Коментар


      • От: Звярът на Коста проходи

        Поздрави на Коста, машината е уникална!! От какво е скоростната кутия (автоматичната) ?

        П.П. Калниците станаха излишни
        Газ 69 2.4i
        Густо майна, пътят свърши !!!
        GSM: О895 7О6О59

        Коментар


        • От: Звярът на Коста проходи

          Малиии , ей сега вече стана звяр. Това ще изглежда жестоко в действителност. Искам да попитам , Коста има ли решение за блокажите ?
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • От: Звярът на Коста проходи

            Коста е голям пич и ме е яд като гледам с какви глупости се занимава и му разтягате локуми че това е вярната формула.Това което прави е поредната неудачна конструкция,преди 10г.-пепи Американеца прави такъв мутант и излезе голям трактор без особенни качества.по правилно е от текезесарката да направи машина като на Оги(зелената газка на състезанието на Говедарци),лек джип със заварен мост,тракторки 9-ки и мотор от Омега(спрямо нашия 417 е класи по-добър,нищо че ние завърших ме 4-ти,просто майстора е по-добър пилот)-дори с най-слабия мотор 2.0-115кс се изтрелваше на баирите които ние на два пъти превземах ме с лебедка.С тоя трактор ,където го правите не виждам полза в реална ситуация.

            Коментар


            • От: Звярът на Коста проходи

              В двата поста по-нагоре пише , че машината е уникална и , че е станала звяр ... никъде не прочетох , че това е вярната формула.
              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

              Коментар


              • От: Звярът на Коста проходи

                Че е уникална е уникална(няма друга като нея но че е звяр е много преувеличено.На срещата на Газ-69 не показа нищо особенно освен едно две полягания в коловозите.Тоя мотор от Газ -53 е крайно не подходящ,бавен тромав и без никакво развъртане от място ,с една дума камионски мотор и то руски,неможеш разбра кога му работят всички цилиндри.Ако не вярваш прегледай клиповете от Говедарци,всички руски машини с такива мотори не показаха нищо освен проблеми.

                Коментар


                • От: Звярът на Коста проходи

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Че е уникална е уникална(няма друга като нея но че е звяр е много преувеличено.На срещата на Газ-69 не показа нищо особенно освен едно две полягания в коловозите.Тоя мотор от Газ -53 е крайно не подходящ,бавен тромав и без никакво развъртане от място ,с една дума камионски мотор и то руски,неможеш разбра кога му работят всички цилиндри.Ако не вярваш прегледай клиповете от Говедарци,всички руски машини с такива мотори не показаха нищо освен проблеми.
                  Съгласен съм с теб , две години в Механотехникума не успяхме нито веднъж да накараме всички цилиндри на учебните ГАЗки да работят заедно. Въпреки всичко мен ме кефи ентусиазма на Коста , друг е въпроса за крайните резултати. П.П. Камионски мотор с камионски мостове , като че ли има логика . Аз лично искам да видя готовия продукт преди да коментирам.
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • От: Звярът на Коста проходи

                    Готовия продукт ще е добър ,като изработка но концепцията ще му е умряла.Вече много години из горите,хората които прекарват дърва,сменят моторите на Молотовките с такива от Газ,и не се получава,кой знае какво.Чудно ми е как човек който е живял толкова години в Германия харесва мотор от Газ-53.

                    Коментар


                    • От: Звярът на Коста проходи

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Ако не вярваш прегледай клиповете от Говедарци,всички руски машини с такива мотори не показаха нищо освен проблеми.
                      А не е ли възможно всички с такива мотори да се страхуват да раздават "целата газ" от страх да не счупят нещо по мостовете- гъбки, полуоски, диференциали, кардани....
                      Аз, като гледам карането на някои колеги точно това си мисля. Коста също е споделял с мен, че досега никога не е раздавал газ "на воля", а когато се е опитвал да го прави винаги е чупел нещо. Идеята сега е всичко по трансмисията да е преоразмерено, за да не се чупи. Двигателят ще се тунингова минимум с друг разпределителен вал от "Чайка".
                      Според Коста сравнително ниските максимални обороти на мотора ще се компенсират от автоматичната СК, която ще позволи превключване на предавките по стръмни наклони, като двигателят ще е в оптимален режим. Към последното аз съм скептичен, но ще видим...
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • От: Звярът на Коста проходи

                        Няма такъв филм да те е страх да раздаваш цялата газ на състезание.(беше достатъчно тежко и лично гледах как излизат на някои места с последни издихания но излизат щото са изцедени до край-ние това не го можехме-все пак 417 е по-слаб.)

                        Коментар


                        • От: Звярът на Коста проходи

                          Забравих да пиша,проблема на мотора от ГАЗ-53 е в огромния маховик,няма развъртане а на джипа му трябват обороти.Мотора 402 се представи много по-добре от нашия 417 точно заради мощноста във високите,ние буксуваме а той се качваше от инерцията,-черния Уаз от Говедарци.

                          Коментар


                          • От: Звярът на Коста проходи

                            Да, на Росен от Своге на бившата Уазка маховикът е олекотен с 10 кг и двигателят е доста по-динамичен. При джипа на Коста заради автоматика маховикът ще е просто 10мм. диск, на който ще е закачен "вандлера"(нещото подобно на маховик и пълно с масло, както го нарича Коста).
                            Коста е избрал СК от Мерцедес- бус. Според него тази кутия няма проблеми по наклоните, защото е една от малкото автоматични СК с маслена помпа. Маслото от автомата ще се охлажда с маслен радиатор.
                            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                            Коментар


                            • От: Звярът на Коста проходи

                              Аз винаги съм се възхищавал на ентусиазмът които има Коста към маистуриките му УСПЕХ Коста
                              0885 297985,мтел-Радо
                              0876 556870,виваком като домашен

                              Коментар


                              • От: Звярът на Коста проходи

                                Някаква идея за теглото на тия мостове?
                                Луд умора нема,само се поти!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X