Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Звярът на Коста проходи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Звярът на Коста проходи

    A аз исках да питам за теглото на цялото нещо преди и сега след като се направи с раздатката, карданите мосответе и гумите какво се проднозира?


    Румене, такова нещо няма ли да върви по добре с Нисанови мостове и 12-ки, аз мисля че сега с тези мостове от63,няма да има достатъчно тежест да натиска гумите и да има добро сцепление. А всички знаеме че зиловите и газковите гуми са кютуци, ако не се донарежат поне...
    66 имат поне два-три плюса сравнение с тези, самонапомпващата система и касетите с повишено триене/палцовите/, по широки са, а за разликата в тежестта незнам.

    Лека работа на Коста
    Последно редактирано от Nik; 24-10-11, 22:58.
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • От: Звярът на Коста проходи

      Преден мост от Газ63 тежи точно 275кг измерен лично от мен.
      Очакваното тегло на машината е 2500кг с механична лебедка.
      Мен не ме притеснява толкова, че няма да може да натисне гумите, защото те могат да се изрежат. Притеснява ме голямата неподресьорена маса около (1 тон), но тя пък от друга страна ще държи джипа да не се обръща.
      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

      Коментар


      • От: Звярът на Коста проходи

        А клиренса мерил ли си? Иначе тия мостове не ми харесват лично заради голямата топка(прасето) и,че са широки горе долу колкото на обикновен Уаз Иначе бих си сложил и аз някакви такива,че се видя че тия редуктори са си прехвалена работа. Виетнамковита пък ми се видят много големи
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • От: Звярът на Коста проходи

          Някой знае ли колко тежат УАЗовите , просто за сравнение ?
          П.П. Да не забравяме и по-големите ресори , че и те ще са едно тегло .
          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

          Коментар


          • От: Звярът на Коста проходи

            Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
            Някой знае ли колко тежат УАЗовите , просто за сравнение ?
            П.П. Да не забравяме и по-големите ресори , че и те ще са едно тегло .
            Уаз
            предни-120кг, задни-100кг. Уаз-редукторни-предни- 185кг.
            Ресьорите остават същите, защото те ще носят същото купе.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: Звярът на Коста проходи

              Много интересни неща се коментираха Нямам търпение да видим крайния резултат и тестовете., тогава ще се види дали Коста си направи звяр или камион
              Газ 69 2.4i
              Густо майна, пътят свърши !!!
              GSM: О895 7О6О59

              Коментар


              • От: Звярът на Коста проходи

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Уаз
                предни-120кг, задни-100кг. Уаз-редукторни-предни- 185кг.
                Ресьорите остават същите, защото те ще носят същото купе.
                Аз не съм най-големия специалист , но мисля , че подресьорната маса маса е също толкова важна колкото и надресьорната. Знам , че в момента се работи на принципа проба-грешка , но личното ми мнение е да се помисли за подсилване на ресьорите. Давам пример: при прелитане през препятствие предния мост , който е почти два пъти и половина по-тежък започва да слиза със страшна сила надолу...дали стандартния р/р ще издържи на удара ? Няколко пъти може би , но колко ? Не се наемам да прогнозирам.
                Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                Коментар


                • От: Звярът на Коста проходи

                  Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                  Аз не съм най-големия специалист , но мисля , че подресьорната маса маса е също толкова важна колкото и надресьорната. Знам , че в момента се работи на принципа проба-грешка , но личното ми мнение е да се помисли за подсилване на ресьорите. Давам пример: при прелитане през препятствие предния мост , който е почти два пъти и половина по-тежък започва да слиза със страшна сила надолу...дали стандартния р/р ще издържи на удара ? Няколко пъти може би , но колко ? Не се наемам да прогнозирам.
                  колега,откъде в тоя трактор ,ще извади такава скорост ,че да прелети през препядствие.Освен това ресорите са му усилени,и много странни,да не кажа че предните са поредното недоразумение.хората отдавна са измислили пружините.

                  Коментар


                  • От: Звярът на Коста проходи

                    Ей, ама яко се кълвете в тая тема, добре че Коста не чете

                    Румене, остави го да прави каквото си е наумил, а ти защо не дойдеш на Зверино на срещата - да се видим, пинем и повеселим

                    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                    колега,откъде в тоя трактор ,ще извади такава скорост ,че да прелети през препядствие.Освен това ресорите са му усилени,и много странни,да не кажа че предните са поредното недоразумение.хората отдавна са измислили пружините.

                    Коментар


                    • От: Звярът на Коста проходи

                      Първоначално публикуван от g_gosho Преглед на мнение
                      Ей, ама яко се кълвете в тая тема, добре че Коста не чете

                      Румене, остави го да прави каквото си е наумил, а ти защо не дойдеш на Зверино на срещата - да се видим, пинем и повеселим
                      Това вече е приказка.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • От: Звярът на Коста проходи

                        Не мога да дойда до Зверино ,че съм на работа.Колегите ,които бяха на срещата в Самоков,сами чуха че лично казах на Коста че тоя мутант е голяма щуротия.Не видях никакво предимство на завиващите колела,макар че карах ме след него.

                        Коментар


                        • От: Звярът на Коста проходи

                          Според мен мостове от Нисан щяха да дойдат добре на тази машина........
                          Това което е казал Коста за автоматичната кутия за мен е така НО този двигател с тези мостове и гуми ще я изпечат много бързо.
                          Лудак

                          Коментар


                          • От: Звярът на Коста проходи

                            Има ли раздвижване, чакаме някой да направи още малко снимков матерял
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • От: Звярът на Коста проходи

                              Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                              Според мен мостове от Нисан щяха да дойдат добре на тази машина........
                              Това което е казал Коста за автоматичната кутия за мен е така НО този двигател с тези мостове и гуми ще я изпечат много бързо.
                              Ти така мислиш... Имам газ 63 с много по слаб мотор (перкинс) даже е и с роторна помпа не с редова... и гуменетки и товари доста масивни и нищо по трансмисията за момента не се е предало... постоянна ревизия за масла семеринги,тампони и кво и да било... та не мисля че една машина (джипка) 1700кг ще счупи нещо от изброеното по горе... Желая на Коста да я завърши по-бързо и пак да и видим възможностите пролетта Ето и една сминка за сведение как товаря :
                              Прикачени файлове
                              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                              Коментар


                              • От: Звярът на Коста проходи

                                Демо визира автомата от мерцедеса на друго.
                                Луд умора нема,само се поти!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X