Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчик за налягане на масло?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Датчик за налягане на масло?

    Нуждая се от информация що за датчик е датчика за налягането на маслото на ВАЗ-овете, които имат стрелка и за това (ако не се лъжа поне старите с 4-те фара имаха такова). В смисъл, какъв тип е, надежден ли е, дали за лампата и за стрелката е един и същи, или са 2 отделни, с какъв обхват е (до колко бара) и с каква резба се завива към двигателя. Снимки също биха свършили работа че да преценя мога ли да го набутам на мястото, където съм решил.

    Благодаря предварително.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Датчик за налягане на масло?

    Датчика е резисторен и се влияе от триста работи. Ти специално можеш да го направиш достатъчно точен с едно стабилизаторче на 12V.....или на 10V. Няма разлика. Снимка не мога да направя... Това е по спомени. Уреда е волтмер. Мисля беше до 6 бара. Монтира се на тройник 1.към мотора, 2.датчика 3.другия датчик за лампата. Прилича на такъв за водопровод, само че средния край е на 45градуса.
    Това е което помня.
    Успех.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      До: Датчик за налягане на масло?

      Единствения плюс на руския датчик, е че е евтин. Вземи си от фиат/алфа/ланча - еднакви са (освен резбата) но има съществена разлика в качеството. Знам го от личен опит.
      Както ти е казал Вальо за лампата е друг.
      Мисля че даже имам един такъв (за налягането) дето се търкаля в мазето от Алфа Ромео - ако имаш интерес идваш и го отнасяш. Трябва да имам и калибриран за него часовник.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        До: Датчик за налягане на масло?

        Калибрирането не е проблем. Проблем е размера. Аз си купих такъв 2 в едно, със същата резба като оригиналния, обаче точно там, близо до него, минават нафтовите тръбички от помпата до дюзите, и не се побира, мамка му.

        Другия вариант е да си направя кух болт, на който да се навива датчика, а самия болт да навия вместо оригиналния на разклонението за маслото на турбото. То е точно на изхода на филтъра и там налягането е същото като при оригиналния датчик.

        ...ама, вътрешна резба 1/8х27 кой ли може да направи....
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Датчик за налягане на масло?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Нуждая се от информация що за датчик е датчика за налягането на маслото на ВАЗ-овете, които имат стрелка и за това (ако не се лъжа поне старите с 4-те фара имаха такова). В смисъл, какъв тип е, надежден ли е, дали за лампата и за стрелката е един и същи, или са 2 отделни, с какъв обхват е (до колко бара) и с каква резба се завива към двигателя. Снимки също биха свършили работа че да преценя мога ли да го набутам на мястото, където съм решил.

          Благодаря предварително.
          Здравей колега на ВАЗ 2121 Нива 1.6 са два един голям за самият уред и малкия които е за самата лампа която свети(В червено) като ти падне налягането на маслото на обикновенните е само с един.В магазина големия е 7 лева малкия е 4 лева май.
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #6
            До: Датчик за налягане на масло?

            Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
            Здравей колега на ВАЗ 2121 Нива 1.6 са два един голям за самият уред и малкия които е за самата лампа която свети(В червено) като ти падне налягането на маслото на обикновенните е само с един.В магазина големия е 7 лева малкия е 4 лева май.
            Тенкю!
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Датчик за налягане на масло?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Калибрирането не е проблем. Проблем е размера. Аз си купих такъв 2 в едно, със същата резба като оригиналния, обаче точно там, близо до него, минават нафтовите тръбички от помпата до дюзите, и не се побира, мамка му.
              Ладовият не е от най-дребните - цилиндърче 4см диаметър, 4см височина. По спомен. Имам един, който мога да ти подаря - неизползван. Някъде имам и "разклонителя" за двата датчика.

              Коментар


              • #8
                До: Датчик за налягане на масло?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Ладовият не е от най-дребните - цилиндърче 4см диаметър, 4см височина. По спомен. Имам един, който мога да ти подаря - неизползван. Някъде имам и "разклонителя" за двата датчика.
                Мамка му! Тоя, дето аз имам и той е такъв - малко под 4см в диаметър, и толкова на височина. Значи и ладовия отпада.

                Май ще мъдря нещо кухия болт.

                ..ех, защо нямах стругче....
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Датчик за налягане на масло?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Мамка му! Тоя, дето аз имам и той е такъв - малко под 4см в диаметър, и толкова на височина. Значи и ладовия отпада.
                  Въпросът е, дали разклонителят няма да ти го докара на по-удобно място.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Датчик за налягане на масло?

                    Утре ако ми остане време ще премеря алфовия. Но мисля че беше по-малък.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Датчик за налягане на масло?

                      Ей ви ги на картинка. По-дребния е оригиналния, само ключ и с една жица. Другия е 2 в едно - едната жица е за лампата а другата за налягането. Резистивен.

                      Прикачени файлове
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Датчик за налягане на масло?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Ей ви ги на картинка. По-дребния е оригиналния, само ключ и с една жица. Другия е 2 в едно - едната жица е за лампата а другата за налягането. Резистивен.

                        Да колега тези сигорно са някакви нови защото си приличат на тези оригиналните си но както си писал големия е и за 2-те.А обикновенно си са с два . Много интересно такъв не бях виждал като цена колко пари е ? или не си се интересувал ?
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #13
                          До: Датчик за налягане на масло?

                          Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
                          Да колега тези сигорно са някакви нови защото си приличат на тези оригиналните си но както си писал големия е и за 2-те.А обикновенно си са с два . Много интересно такъв не бях виждал като цена колко пари е ? или не си се интересувал ?
                          Нее. Тия не са ладови. Оригиналния е тоя на тераното от подписа ми. Другия го купих с намерението да го сложа с минимално разправии, бидейки със същата резба, ама не би. струва 15лв. Нямам идея каква марка е. Може и китайски да е.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Датчик за налягане на масло?

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Нее. Тия не са ладови. Оригиналния е тоя на тераното от подписа ми. Другия го купих с намерението да го сложа с минимално разправии, бидейки със същата резба, ама не би. струва 15лв. Нямам идея каква марка е. Може и китайски да е.
                            Мерси колега
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #15
                              До: Датчик за налягане на масло?

                              sparkybg имаш ли снимка на местоположението на датчика или е заврян на дълбоко? Същото упражнение го играх и аз, та може да дам някоя идея - с готови преходи, колена...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X