Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем,не се включиха вентилаторите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Проблем,не се включиха вентилаторите

    Първоначално публикуван от amitko Преглед на мнение
    Сега установих, че и при мен не се включиха вентилаторите. Благодарение на тази тема проверих предпазителите, и наистина се оказа че са изгорели. Не знам дали е от обледеняване или не, ама явно това е чест ефект. Трябва да си носи човек резервни и кръстата отверка.

    Видях, че маи на различните модели са на различно място.
    При мен са No1 и 2 от таблото на ECU-то.

    Лада 4х4, на 4500 км.
    Аз имах в предвид точно тези предпазители за ВАЗ 21214.
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

    Коментар


    • #47
      До: Проблем,не се включиха вентилаторите

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      За това е хубаво да се направи управлението на вентилаторите да бъде с ключе в три режима - вкл. постоянно, изкл. и автоматично от контролера. Така след като запалиш двигателя може да направиш един бърз тест дали всичко по системата работи.
      Позатопли ли се това ще ми е първата работа. За монтиране на трети вентилатор зад радиатора няма място. Шайбата на хидравликата пречи.
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар


      • #48
        До: Проблем,не се включиха вентилаторите

        Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
        Позатопли ли се това ще ми е първата работа. За монтиране на трети вентилатор зад радиатора няма място. Шайбата на хидравликата пречи.
        Е това е кофти...моят план отпада...
        А за управлението на вентилаторите може да се използва ключе като това от парното. То има три позиции. Може също да се използва светлинната индикация и когато се подаде сигнал от конролера лампичката в ключето да светне вместо да се връзва за габаритите. Мисля, че ще се получи добре.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #49
          До: Проблем,не се включиха вентилаторите

          Аз си мисля да сложа индикация на изгорялите бушони. Трябва да покледна схемата ама мисля че може да стане. Като изгори бушона да светва някакво светодиодче.

          Коментар


          • #50
            До: Проблем,не се включиха вентилаторите

            Първоначално публикуван от amitko Преглед на мнение
            Аз си мисля да сложа индикация на изгорялите бушони. Трябва да покледна схемата ама мисля че може да стане. Като изгори бушона да светва някакво светодиодче.
            Да поясня: Предпазителя изгаря в момента, при който вентилаторите се опитат да завъртят. По време на ремонта няколко пъти ми изгаряха предпазители. Не ти трябва светлинна или друга сигнализация. Те вентилаторите са си достатъчно шумни. Трябва да се следи термометъра на таблото. Веднъж завъртели, бушони няма да изгорят. Проверявах релета, датчици, нарушена изолация на проводници, лоши връзки и т.н. При това един пишман за мен майстор, който ми слага аларма не беше запоил връзките между проводниците. Имах нарушена изолация. Там имах най-големи съмнения за късо съединение. Най-добре е с допълнително ключе и мощно реле поне единия вентилатор да може да се пусне аварийно. Аз ги размразих в гаража за късмет, че беше на близо. В Практикер видях едно калориферче за кола на 12 волта. Включва се в запалката. На място без ел. ток ще свърши работа за размразяване.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X