Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем,не се включиха вентилаторите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем,не се включиха вентилаторите

    Днес попаднах в задръстване и за да не обледи предното стъкло не изгасих двигателя на колата и отидох на раздумка с другите потърпевши като мен. В един момент виждам, че двигателят пуши като чайник. Вдигнала 130 градуса и изхвърлила антифриза. Добре, че имах под ръка и веднага и налях. Събра около 3,5 литра. През лятото тези вентилатори често ми се включваха и ми надуваха главата, а сега отказаха.
    Въпросът ми е: Фатално ли е това прегряване, като се има в предвид, че колата е на 7500 км. След като се охлади се форсираше нормално, имаше тяга. Къде може да е проблемът?
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

  • #2
    До: Проблем,не се включиха вентилаторите

    Ходи в гаранционния сервиз и им задай този въпрос на тях !!!
    А иначе ... може предпазител да е изгорял или датчика нещо да се е.е ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Проблем,не се включиха вентилаторите

      Напротив, не ходи в гаранционния сервиз и не им казвай нищо. Едва ли е фатално, но ако възникне някоя повреда ще се окаже че ти си " Пикал Накриво" ще ти измъкнат някоя точка от договора, че не трябва да я оставяш без надзор, и ще ти отпадне гаранцията.
      Или кажи, че в момент на нормална експлоатация, по чисто сух асвалтов път е изхвърлен антифриза. Просто не знаеш как се измъкват, всячески.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Проблем,не се включиха вентилаторите

        Ей затова - газова уредба. Кипне чайника - замръзне изпарителя - ще не ще, гасне.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем,не се включиха вентилаторите

          Не е фатално разбира се. Ама като се стопли, виж измий коша и капака от антифриза.
          А какво не е в ред търси веднага. Почни от клемите, някоя да не е замръзнала кална ако си се въргалял в калта от ония дни, пък после рови релетата и датчиците.
          Сега върти ли се?

          Коментар


          • #6
            До: Проблем,не се включиха вентилаторите

            Тя има газова уредба и въобще не е изгасвала, аз я изгасих. След като я прибрах в гаража на почивки за охлаждане и се поразмрази я запалих отново. Вдигна малко над 90 градуса и би трябвало вентилаторите да се включат, ама не. Дано днес остане време да я огледам сериозно, като мисля да почна от датчика на радиатора и термостата.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • #7
              До: Проблем,не се включиха вентилаторите

              Убеди се, че антифризът циркулира през радиатора. Провери при шунтиране на датчика дали тръгва вентилатора.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                До: Проблем,не се включиха вентилаторите

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Убеди се, че антифризът циркулира през радиатора. Провери при шунтиране на датчика дали тръгва вентилатора.
                Той отделен датчик няма. Ум не ми побира защо бушмените възложиха на тъпия Январь/BOCHS да се грижи и за това отговорно нещо.

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем,не се включиха вентилаторите

                  нямаш датчик на радиатора е какво включва тия перки
                  Където Бирата, Там и Аз...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем,не се включиха вентилаторите

                    ха казвате газова уредба и хоп готово тя сама гасне ама не е ли по добре да работи докато охлади а вентилаторите ги включваш принудително
                    0885 297985,мтел-Радо
                    0876 556870,виваком като домашен

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем,не се включиха вентилаторите

                      мисля че и няма нищо караи смело
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем,не се включиха вентилаторите

                        Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                        нямаш датчик на радиатора е какво включва тия перки
                        компютърът. По данни от датчика за изходящата вода и други съображения.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем,не се включиха вентилаторите

                          Първоначално публикуван от godech Преглед на мнение
                          ха казвате газова уредба и хоп готово тя сама гасне ама не е ли по добре да работи докато охлади а вентилаторите ги включваш принудително
                          На празен ход фокусът не става, иначе в движение е точно така - остава без вода изпарителя - замръзва целия - спира да работи. Не, не е по-добре да остане да работи, освен ако вече не се е изкривила и просто трябва да се прибереш, а няма да запали повече.

                          Колкото до вентилаторите, те трябва да се включват автоматично, когато им дойде времето и също така да спират навреме. Ръчно се управляват, ако ще минаваш бродове или ако си капитулирал пред тъпата автоматика.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем,не се включиха вентилаторите

                            Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                            ... Вдигна малко над 90 градуса и би трябвало вентилаторите да се включат, ама не...
                            може да имаш въздушни тапи. Ако не знаеш как се изгонват, ще ти разкажем.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем,не се включиха вентилаторите

                              Вентилаторите имат реле. Може то да се е скапало или връзките около него или пък бушон... Ето схема. Може да се ориентираш за вентилаторите.
                              Прикачени файлове
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X