Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Гуми за Лада Нива

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    За лятото си мисля (мечтая) : BF GOODRICH MUD TERRAIN T/A KM2 215/70/15; Kumho KL 71 195/15; GENERAL GRABBER AT2 205/75 R15, в краен случай ОК 144 на щатните джанти

    По принцип ме човъркат и Sahara-та 195/15 с легендарната шарка "дан-дан" на йокохама, но факта, че са регенерат ме спира. Жалко, че японците правят само големи гуми от този модел.
    Брее колега,като те гледам за какви гуми мечтаеш за Лятото ми ти Зимата трябва да слагаш тракторки-/ако караш в гората де/

    Коментар


    • #92
      От: Гуми за Лада Нива

      Аз лятото си мечтая за Кама И511 или още по-генерално решение на въпроса Кия Спортидж...

      Коментар


      • #93
        От: Гуми за Лада Нива

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Брее колега,като те гледам за какви гуми мечтаеш за Лятото ми ти Зимата трябва да слагаш тракторки-/ако караш в гората де/
        Ми то аз... мога да не ги свалям зимата...
        Александър

        Коментар


        • #94
          От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
          Аз лятото си мечтая за Кама И511 или още по-генерално решение на въпроса Кия Спортидж...
          Кама И511 е много добра Зимна гума за Нива.Летните варианти са Вли-10,К-156-1.Има и други,но тези са най-разпространени у нас.П.П.За Кия-та Найдене,щом искаш и Кия ще ти изберем.Димчо поне вече им знае кусурите и може да направиш една консултация с него в Неделя на разходката.

          Коментар


          • #95
            От: Гуми за Лада Нива

            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
            За лятото си мисля (мечтая) : BF GOODRICH MUD TERRAIN T/A KM2 215/70/15; Kumho KL 71 195/15; GENERAL GRABBER AT2 205/75 R15, в краен случай ОК 144 на щатните джанти

            По принцип ме човъркат и Sahara-та 195/15 с легендарната шарка "дан-дан" на йокохама, но факта, че са регенерат ме спира. Жалко, че японците правят само големи гуми от този модел.
            Колега и аз съм се спрял на на кумхото много добри гуми са и им дават много добри показатели както на асфалт така и на черен път и като ги гледам не са и много по скъпи от ласата примерно тука колега от форума ги продава на цена от 145лв за бройка
            0898707872-Здравко

            Коментар


            • #96
              От: Гуми за Лада Нива

              Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
              Аз лятото си мечтая за Кама И511 или още по-генерално решение на въпроса Кия Спортидж...
              Найдине недей да разваляш трибагреника
              0898707872-Здравко

              Коментар


              • #97
                От: Гуми за Лада Нива

                Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                Найдине недей да разваляш трибагреника
                Няма, Даче ще я търся пак бяла да е!

                Коментар


                • #98
                  От: Гуми за Лада Нива

                  Първоначално публикуван от qvatro Преглед на мнение
                  Това което съм виждал като размер на доста Ниви е 205/70 R15, но на този размер BF Goodrich не правят АТ.All Terrain на Goodrich почват от 215/75 R15, което като диаметър е близко до оригиналния размер на Нивата и може би няма да има проблеми.Някой ако е пробвал да каже.
                  А иначе на 205/70 R15 има варианти за АТ. Bridgestone D694, Yokohama G012, ContiCrossContact AT и т.н.
                  Не забравяйте и General Grabber AT2 - 205/75/15 - тази гума не е никак за пренебрегване. Що се отнася до Yokohama G012 - гледам че има интересни размери на 16 цола - 185/85/16 например...

                  Все пак, на мен ми се струва, че на 15 цола оптималният размер си е 195/80/15 - хем не са много широки, хем има приличен клиренс. За съжаление, там избора е доста ограничен.

                  П.П. Къде са тия KL71 за 145 лв. - нови ли са ?
                  Александър

                  Коментар


                  • #99
                    От: Гуми за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Не забравяйте и General Grabber AT2 - 205/75/15 - тази гума не е никак за пренебрегване. Що се отнася до Yokohama G012 - гледам че има интересни размери на 16 цола - 185/85/16 например...

                    Все пак, на мен ми се струва, че на 15 цола оптималният размер си е 195/80/15 - хем не са много широки, хем има приличен клиренс. За съжаление, там избора е доста ограничен.

                    П.П. Къде са тия KL71 за 145 лв. - нови ли са ?




                    Има и тази шарка. Цена с отстъпка 149 лв.
                    LZ1VMH
                    0898707872-Здравко

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Здравко входящата ти кутия с лични съобщения е пълна, изчисти я понеже колегите може да искат на лични да те питат за офертата за Kumho-то.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Готов съм а за офертата е има в под форума търговски представелите и от там на страница гуми с джанти
                        който се интересува да проверява там
                        0898707872-Здравко

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение

                          Има и тази шарка. Цена с отстъпка 149 лв.
                          LZ1VMH
                          Или това ?


                          Тъй като на практика, цената на тези гуми в размер 195/80/15 е почти колкото на ЛАСА ОК 144 +вътрешни гуми искам да направим едно директно сравнение между двете гуми. Изчетох различни мнения за тях, но всички са противоречиви - от не стават за нищо до много са хубави.

                          Въпроса е как ще се държат тези гуми поставени на слабичката Нива - ще може ли да ги развърта добре, дали са по-тежки или по-леки от ласите и куп други въпроси. Какво може да се очаква от тази гума като поведение/разход/износване спрямо турската гума и прочее. За ласата се изписа много, но все пак - как се държи на странични наклони, свлича ли се колата ?
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Дано някой да е карал и "Кумхото" и "Ласата",та да ти направи сравнение.Аз специално бих предпочел "Ласата".По-подходяща ми се срува.Нивата успява да я върти яко на 2-ра бавна,а за "Кумхото" не знам дали ще има сила за това.

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Колега, ето няколко снимки да придобиеш представа колко добре стои Kumho-то на нелифтована заводска Нива ( извинявам се на собственика на колата, че му публикувам снимките, просто не открих друга Нива с тези гуми ):







                              Външният вид на машината става съвсем друг, отколкото с Ласса-та...

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Той колегата вече я продаде тази Нива и мина на Ланд Ровър,тъй че няма да ти се разсърди.Преди да я продаде,обаче счупи заден диф с тези гуми на едно изкачване към хижа в Стара Планина.Е не казвам,че гумите са виновни де.Иначе що се отнася до клиренс-еднакъв е и с двата модела.Все на 24см. е задния диф от Земята.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X