Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Гуми за Лада Нива

    Според пост #41 - по 80 лв. преди 2 години, сега може и да са поевтинели, освен ако не са им сложили надценка "криза" и курортна такса.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #62
      От: Гуми за Лада Нива

      Според пост #41 във Варна са били по 80 лв. през 2008. Сега може и да ся поевтинели, освен ако не са им сложили надценка "криза" и курортна такса.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #63
        От: Гуми за Лада Нива

        А,не, гумите само от февруари 2010г имат постоянни увеличения.На всеки месец два по 5 %. До колкото поразбрах Ласа 144 ок с размера за Нива е 124лв/официална цена за на дребно/, после вече кой как се разбере с търговеца.
        [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
        [/URL]

        Коментар


        • #64
          От: Гуми за Лада Нива

          Колеги,аз лично купувах за моя регион по поръчка,като гумите ги поръчах от представител на автогуми.ком,за благоевградски регион.Преди 2 години гумите ми излезнаха по 114лв бройкта,което включва безплатен баланс и монтаж.Сега малко за самата гума,аз лично съм много доволен от Ласса ОК-144,вече 2 зими прекарах с тях без никакви проблеми или забележки.На сняг около 30-40см,и кал под самата снежна покривка,нивата точно с тези гуми се "изкачи" по една доста остра/стръмна гърбица/межда,без никакви усилия и от първия път.Мицубиши паджеро с гуми БФГ/АТ,паджерото има заден блокаж.На въпросната гърбица/межда,това паджеро го дърпаха 4ри пъти с лебедка(един нисан патрул).Друга случка,пресен сняг(пръх,както се казва),снега беше малко над маската на нивата,колата си проправяше път,без да дава много големи усилия.От време на време,през около 100-200метра спирах и връщах малко назад,да може да разбие снега и пак продължавам напред.Като цяло,мисля че Ласса ОК-144 е перфектната гума за Лада Нива.Поздрави

          Коментар


          • #65
            От: Гуми за Лада Нива

            Аз чакам моите скоро.Имам въпрос, трябва ли да купя допълнително и вътрешни гуми?! Понеже сега мисля,че съм без, и трябва доста често да ги донадувам?
            [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
            [/URL]

            Коментар


            • #66
              От: Гуми за Лада Нива

              Първоначално публикуван от glorious Преглед на мнение
              Аз чакам моите скоро.Имам въпрос, трябва ли да купя допълнително и вътрешни гуми?! Понеже сега мисля,че съм без, и трябва доста често да ги донадувам?
              За най-добре си сложи вътрешни, защото ако спукаш безкамерна гума трябва нова гума, а ако е с вътрешна, нова вътрешна Смятай разликата.
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #67
                От: Гуми за Лада Нива

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                За най-добре си сложи вътрешни, защото ако спукаш безкамерна гума трябва нова гума, а ако е с вътрешна, нова вътрешна Смятай разликата.
                Нищо подобно Бобчо.По принцип щом джантите са добри Ласите-/ОК 144/ могат да се карат и без вътрешна.Аз обаче предпочетох да им сложа вътрешни,тъй като това има известно предимство в гората-при изкривяване на джанта гумата няма да изпусне.Е има си и недостатъци,един от които е,че даже и при леко обождане гумата изпуска много бързо.По принцип най-добре е,ако ще караш колата предимно по асфалт гумите да са безкамерни-/от гледна точка на сигурността/.
                Последно редактирано от Янко Желязков; 01-08-10, 11:50.

                Коментар


                • #68
                  От: Гуми за Лада Нива

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Нищо подобно Бобчо.По принцип щом джантите са добри Ласите-/ОК 144/ могат да се карат и без вътрешна.Аз обаче предпочетох да им сложа вътрешни,тъй като това има известно предимство в гората-при изкривяване на джанта гумата няма да изпусне.Е има си и недостатъци,един от които е,че даже и при леко обождане гумата изпуска много бързо.По принцип най-добре е,ако ще караш колата предимно по асфалт гумите да са безкамерни-/от гледна точка на сигурността/.
                  Здр. Янко, тука засягаш нещо интересно. Възможно ли е на нивови джанти 16" да се сложат безкамерни външни гуми, но да са монтирани и с вътрешни, като се уплътни добре винтилът - така и с изкривена джанта, и с пробита вътрешна гума ще може да се прибере човек?
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #69
                    От: Гуми за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Здр. Янко, тука засягаш нещо интересно. Възможно ли е на нивови джанти 16" да се сложат безкамерни външни гуми, но да са монтирани и с вътрешни, като се уплътни добре винтилът - така и с изкривена джанта, и с пробита вътрешна гума ще може да се прибере човек?
                    Интересен въпрос колега-идеята е добра,но тъй като не съм я пробвал и представа си нямам дали ще работи.
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 01-08-10, 14:24.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Гуми за Лада Нива

                      Добър ден!Колеги,мойте ласи са на втори комплект джанти.Монтирал съм ги с вътрешни,за изкривяването това е вярно,ако си без вътрешна гума,гумата остава без въдух.Виждъл съм на нивова джанта монтирана безкамерна гума,която има и вътрешна

                      Коментар


                      • #71
                        От: Гуми за Лада Нива

                        Мисля, че не на всяка джанта може да се сложи гума без вътрешна или се лъжа. Имам два комплекта нивови джанти и едните са за монтаж без вътрешни. Определящо не е ли джантата?
                        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Гуми за Лада Нива

                          Естествено,че трябва да е хубава джантата за да може да се сложи безкамерна гума, за мен дилемата беше,че често ми спадат гумите, а не са убодени.Казаха ми,че при големи коловози,като се попричупи гумата,влиза прах/кал, между гумата и джантата и от това изпускат, следователно е хубаво да имаш вътрешна...
                          [URL="http://line4auto.ru/citroen/"]
                          [/URL]

                          Коментар


                          • #73
                            От: Гуми за Лада Нива

                            Привет и от мен. От моя не много голям опит мога да кажа , че безкамерните са по добре от гледна точка на това , че при пробождане ако не изпадне нещото(пирон, винт ,и т.н) може да се кара с пробита гума, а с вътрешна се пука вднага. Вътрешните са по 10 лв , а лепенето на безкамерна е по евтино. За мойта нива съм избрал вариант на витарови джанти с безкамерни гуми 195/15 фулда 4x4 и съм много доволен. Преди бях с 205/70/15 и колата изглеждаше по добре ,но сега е по-висока. Определено по-добрия вариант е да минеш на 15-ки. По-голям избор, по-евтини, по-безшумни.
                            ЛАДА НИВА 1.7
                            Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                            Коментар


                            • #74
                              От: Гуми за Лада Нива

                              Две зими изкарах с "Ласса". На сняг не са толкова добри, да не кажа повече. За кал са просто мечта - калта е тежка, гумата се чисти сама, въпреки малкия въртящ момент. Но на асфалт главата ми става квадратна .Точно заради шума на "Ласата" реших да я сменя. Сега карам през лятото с 205/70/15 на "Самурай"-ски джанти, а за зимата съм си приготвил едни "корморани", отново 15-ки. Губя около 2.5-4 см от клиренса, но в моя случай е приемливо.
                              Последно редактирано от Ясен; 05-08-10, 23:59.
                              "Успехът се състои в това да вървиш от една грешка към друга, без да губиш ентусиазъм."
                              сър Уинстън Чърчил

                              Коментар


                              • #75
                                От: Гуми за Лада Нива

                                Мда. Правилото за двадесетте поста е малко глупаво, но си е правило. Не съм смятал, че ще ми потрябва промяна в статуквото, иначе от 2006 досега все щях да надраскам няколко безмислени поста.
                                Последно редактирано от Ясен; 05-08-10, 23:59.
                                "Успехът се състои в това да вървиш от една грешка към друга, без да губиш ентусиазъм."
                                сър Уинстън Чърчил

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X